Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πόσο ευχαριστημένοι είστε από τους υπεργολάβους σιδεράδες;


VVT

Recommended Posts

αλήθεια είναι πως ποτέ δεν έχω αφήσει κάτι στην τύχη και στα χέρια αλλου ( μάστορα)

και στην προμέτρηση του οπλισμού για να κοπούν τα σίδερα, και στο ζύγισμα-παραλλαβη και τοποθέτηση αλλά και πριν ριξω μπεττόν είμαι παρών.

 

επομένως δεν αφήνω και πολλά περιθώρια λάθους.

 

παρόλα αυτά 1 φορά θυμάμαι τα σίδερα είχαν τοποθετηεί σωστά σε αριθμό αλλά τόσο ακατάστατα που αναγκάστηκα να τους διώξων και να φωνάξω άλλο συνεργείο και να τα επανατοποθετήσω

 

Χάρης

 

και πιστευω πως πολυ καλα εκανες....αυτη την διαδικασια την κανεις και σε εναν ιδιωτη που θα βγαλει την αδεια σε εσενα?

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

ναι και τους εβαλα και να τα ηλεκτροσυγκολησουν

 

ειναι αδικαιολογητο παντως,για να μην το πω εγκλημα να σου ειχαν αφησει 30 ποντους αναμονη...αυτα συνηθως γινονται σε (πανωσηκωματα) πανω απο παλια κτηρια....

 

 

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις, αλλά χρησιμοποιείστε την εντολή "edit" για να συμπληρώσετε τα γραφόμενά σας!

ilias

Link to comment
Share on other sites

Οχι,σε νεα οικοδομή.καλα δεν ηταν ολα 30 ,ειχε και 40 και 50 ,αλλα ολα ηταν απαραδεκτα.ναι ηταν εγκληματικο.απλα η μαντρα το ειχε παρει επανω της γιατί ηταν μονοπωλιο στην περιοχη.

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να παρει πανω της το λαθος ειχε γινει....εσυ οταν εκανες παραλαβη οπλισμου πλακας δεν το παρατηρησες?

πιστευω οτι ενα τετοιο λαθος κανει μπαμ...(χωρις να θελω να σε θειξω)

 

 

Παρακαλώ μην παραθέτετε το αμέσως προηγούμενο μήνυμα για λόγους οικονομίας του Φόρουμ!

ilias

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που σε ειδοποιησανε να λες....

 

 

Παρακαλώ μην παραθέτετε το αμέσως προηγούμενο μήνυμα για λόγους οικονομίας του Φόρουμ!

ilias

Link to comment
Share on other sites

να σου πώ κατι....με την οικοδομη ,αδειες και τα συναφη ,ασχολιόμουνα πριν 15 και πιο πριν χρόνια.

η αποψη μου:οσοι ασχολιούντε απλα ειναι Ηρωες.προσωπικά πιστευω ότι ειναι ότι χειρότερο μπορει να ασχοληθει καποιος..

μια ζωή δεσμιος του πελατη και της τρελας του,της πολεοδομιας και των υπαλληλων της,των μαστορων και εργολαβων κλπ και ολου του κυκλωματος.

απλα πρεπει να εχεις πολυ γερο στομαχι.

ευτυχώς τα παρατησα πριν 15 χρονια.και βρηκα την υγεια μου.

τωρα και να πεινασω,προτιμω να ανοιξω ενα σουβλατζιδικο παρα να ξανασχοληθω με το αντικειμενο.

συγχαρητήρια σε ολους τους συναδελφους που ασχολιουντε.απλα ειναι ηρωες.

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε τώρα ρε Βαγγέλη..Δεν έχω πετύχει καλό σιδερά και ο καλύτερος που έχω βρει απέχει μακράν από αυτόν που ψάχνω.

 

Το θέμα είναι ότι για να πάρετε τη δουλειά κάνετε και τη χαμηλότερη προσφορά. Το αποτέλεσμα είναι

 

α) Nα κλέβετε στα σίδερα.

 

β) Η ποιότητα της δουλειάς σας να είναι μέτρια.

 

Και σε όλα η απάντηση είναι μία..."E έτσι μου τα έφερε η μάντρα, δεν είχε άλλα...!!!!!!!"

 

Άσε που εάν σας ενοχλούμε και πολύ μπορεί να πέσει και κράξιμο στον εργολάβο πίσω από την πλάτη μας. Το τελευταίο απλώς το υποψιάζομαι και δεν το ξέρω σίγουρα...αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα δαχτυλα δεν ειναι ιδια.....αυτα που λες δεν συμβαινει παντα....μπορεις να μου εξηγησεις πως μπορει να σε κλεψει ενας σιδερας?

 

Παρακαλώ μην παραθέτετε το αμέσως προηγούμενο μήνυμα για λόγους οικονομίας του Φόρουμ!

ilias

Link to comment
Share on other sites

να σου πή (σημερα το βραδυ) αυριο πρωι πρωι ριχνω μπετα,και εσυ αυριο να εχεις ραντεβου (στην πολεοδομια πχ που αν το χασεις θα παει μετα απο ενα μηνα)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.