Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιοκτησιακό - πολεοδομικό ερώτημα: Αδεια λειτουργίας ινστιτούτου αισθητικής


kal82

Recommended Posts

Γεια σε ολους. Ονομαζομαι Ελενη και εδω και καποιο καιρο προσπαθω να κανω ινστιτουτο αισθητικης αλλα συναντησα ενα προβλημα! Αγορασα μια κατοικια (1ος οροφος) και ενω αρχικα μου ειπαν οτι το μονο που χρειαζεται ειναι να μην ειναι αμιγης κατοικια, επειτα προεκυψε απο την πολεοδομια οτι η οικοδομη χρειαζεται πλατυσκαλο για αλλαγη χρησης, ενω η οικοδομη μου (οικοδομη 2 ετων) δεν διαθετει. Ειναι απαραιτητη η αλλαγη χρησης και σε ποια υπηρεσια πρεπει να απευθυνθω? Ειναι απαραιτητο απο την πυροσβεστικη να γινει η αλλαγη χρησης?

Απο πανω μου ακριβως βρισκεται γιατρος-ορθοπεδικος και υποθετω πως δεν ειχε κανενα προβλημα με την αδεια του.

 

 

 

 

kal

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εχετε καποιες προδιαγραφες που αφορουν στους χωρους και την προσβαση. Επρεπε να το ειχατε κοιταξει πριν προβειτε στην αγορα.

Δειτε με ενα μηχανικο (αρχιτεκτονα μαλλον) πώς θα προσαρμοσετε τους χωρους στις απαιτουμενες προδιαγραφες

Μη συγκρινετε το ιατρειο, ειναι ασχετα μεταξυ τους πραγματα.

θα περασετε παντως απο αρκετες υπηρεσιες (πολεοδομια, πυροσβεστικη, ισως και αλλες)

Σιγουρα θα εχετε το ΠΔ που τα αναφερει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.