Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόσβαση ΑΜΕΑ


GEODEL79

Recommended Posts

Σε υπο μελέτη κτιριο κατοικιων 4 οροφων (ισογειο καταστημα+ 3 οροφοκατοικιες) για λογους οικονομιας χωρου εβαλα 5 σκαλοπατια πριν την το ανσανσερ...αυτο μου ειπαν οτι δεν γινεται(ΑΜΕΑ)..βρήκα λοιπον το ΦΕΚ 140/Α/13-6-00 ..πραγματι λεει και για κατοικιες..λεω τωρα?

1.Οι εξαιρεσεις που αναφερει παρ.6 βη γ ισχυουν για συνολικη επιφανεια μαζι με αυτη του κλιμακοστασιου?

2.Αν χρησιμοποιησω ανελκυστηρα αμαξιδιων για αυτα τα 5 σκαλοπατακια οποτε και το ανσανσερ γινεται προσβασιμο και απο ΑΜΕΑ μπορω??

Link to comment
Share on other sites

εχω καει ..για τουσ η/χ δεν ξερω αλλα λογικα και με αυτους..

αν μπορουσα να κανω το 2 θα εσωζα συνολικα 40τμ!!!

και το χειροτερα εινια οτι τα ειχα τελειωσει ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

η στάθμη του τελευταίου ορόφου σε τι ύψος είναι? είναι πολύ πανω απο τα 9 μέτρα?

 

Επίσης μην ξεχάσεις οτι ο δίαδρομος στο κλιμακοστάσιο πρέπει να έχει πλάτος 1,30μ και αποσταση απέναντι απο την πόρτα του ασανσερ 1,50μ

 

Οσον αφορά το 2, έχω ακουσει να το χρησιμοποιουνε, αλλα δεν μου έχει τύχει. Γιατι δεν ρωτάς στην πολεοδομία σου, αν το κάνουν δεκτό?

Link to comment
Share on other sites

ειναι πανω απο 9μ το ισογειο ειναι καταστημα >4μ......ναι αν δεν ητανε αυτα θα ημουνα κομπλε!!ευχαριστω..πρεπει να ρωτησω....

ξερεις αν και η εισοδος τησ πολυκατοικια πρεπει να ειναι και αυτη 1,30??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.