Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πότε πληρώνουμε ΦΕΜ;


Recommended Posts

...φανταζομαι κατι θα ξερει η εφορια παραπανω για να επιμενει στην αποψη οτι μεχρι 15-1 το φεμ  υπαγεται στην  ιδια χρηση(οικονομικο ετος)......

ioannat όταν λες σου το είπε "η εφορία" προφανώς εννοείς το είπε ο υπάλληλος που ρώτησες, ο οποίος προφανώς και ΔΕΝ είναι η εφορία, ούτε είναι απαραίτητο η άποψή του να ταυτίζεται με την άποψη του ελεγκτή που ίσως έρθει να σε ελέγξει, ο οποίος επίσης ΔΕΝ είναι η εφορία. Αν θες να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου, ζήτα απάντηση από την επίσημη εφορία. Ζήτα δηλαδή να σου απαντήσουν για το ΦΕΜ γραπτώς. Θα εκπλαγείς.

 

ΥΓ: Κι εγώ στο τέλος του έτους πληρώνω μαζεμένα όλα τα ΦΕΜ της χρονιάς. Και πολλοί άλλοι συνάδελφοι που γνωρίζω το ίδιο κάνουν.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω δεν εγραψα ποτε την αντιθετη αποψη μου με κεφαλαια κοκκινα γραμματα....

Καθε εφορια εχει τον δικο της κωδικα ,ειτε μας αρεσει ειτε οχι....

Eκεινο που μεταφερω στο forum ειναι το περιθωριο να πληρωσουμε φεμ για το 13 μεχρι 15-1.Οντως ουτε στη δικια μου εφορια κοιταν την ημερομηνια της αποδειξης, γιατι απλα δεν γραφεται πουθενα, μου ζηταν να γραψω μονο τον αριθμο....

Επειδη ομως το "15 του επομενου μηνα" καπου θα υπαρχει γι αυτο πιστευω οτι θα μπορουσαμε  να το  εκμεταλευτουμε.

Αλλωστε καποια στιγμη θα μπορουσε να μας πει την αποψη του και ο "sotiris"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ομως το "15 του επομενου μηνα" καπου θα υπαρχει γι αυτο πιστευω οτι θα μπορουσαμε να το εκμεταλευτουμε.

 

Δεν σε συμφέρει να το πας σε χρήση του 2014.

Link to comment
Share on other sites

Μα για το παω με τις χρησεις του 13 γινεται ολη η φασαρια.....Προκειμένου να το δεχτουν με τις χρησεις του 13 πρεπει να χει πληρωθει μεχρι 15-1 συμφωνα με τα λεγομενα τους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι ηταν πολυ σίγουροι οτι το συστημα τους δεν θα το παρει με τη χρηση του 14......Επειδη ομως δεν υπαρχει καμια περιπτωση  να το πληρωσω μεχρι τελος του χρονου, θα το ρισκαρω, και θα ενημερωσω το forum για την εξελιξη.....

Link to comment
Share on other sites

Μα για το παω με τις χρησεις του 13 γινεται ολη η φασαρια.....Προκειμένου να το δεχτουν με τις χρησεις του 13 πρεπει να χει πληρωθει μεχρι 15-1 συμφωνα με τα λεγομενα τους.

   

 

Καλή βλακεία και αυτή . Ωρες ώρες κατεβάζουν ιδέες , δε μπορώ να πω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.