Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συνταγολόγιο


sotiris84

Recommended Posts

εγω λεω να βαλει το ΤΣΜΕΔΕ νερο στο κρασι του ,απο παντου εισπρατει,υγιες ταμειο ειναι ,ας πληρωνει τα φαρμακα χωρις πολλα πολλα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δεν ξέρω εάν έχει γραφτεί ήδη σε κάποιο άλλο ποστ, απλώς ενημερώνω τους συναδέλφους ότι πλέον το ταμείο μας δεν πληρώνει το 75% σε ορισμένα φάρμακα. Συγκεκριμένα κολλύρια, κρέμες (πλην της ψωρίασης.....) κ.α. θα γράφονται μεν στο συνταγολόγιο από το γιατρό, για να μπορούμε να τα πάρουμε, όμως δε θα πληρώνουμε το 25%, αλλά κανονικά όλο το ποσό.

Δηλαδή πρέπει να ευχόμαστε να μην τυφλωθούμε ή μην πάθουμε κάτι δερματικό (εκτός από ψωριαση επαναλαμβάνω, από αυτό μπορούμε...)!

Απαράδεκτες καταστάσεις!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια απόφαση για αυτό? έχει ανακοινωθεί κάπου???

θα τρελαθούμε εντελώς δηλαδή!!! δεν φτάνει που τους σκάμε 4000 το χρόνο, ούτε τα φάρμακα δεν θα πληρώνουν τώρα???

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια απόφαση για αυτό? έχει ανακοινωθεί κάπου???

θα τρελαθούμε εντελώς δηλαδή!!! δεν φτάνει που τους σκάμε 4000 το χρόνο, ούτε τα φάρμακα δεν θα πληρώνουν τώρα???

 

Εχει βγει λιστα με "ΜΗ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΟΥΜΕΝΑ" φαρμακα, πχ ασπιρινη, που τα πληρωνουμε απο την τσεπη μας.

Καπου την ειχα βρει παλια ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε νομίζω ότι είναι θέμα που προκύπτει από το ΤΣΜΕΔΕ αλλά είναι απόφαση που αφορά όλα τα ταμεία και τα φάρμακα που εξαιρούνται της λίστας συνταγογράφησης.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς, άλλωστε κάπου στις ειδήσεις άκουσα ότι αναμένεται νέα λίστα με μη συνταγογραφούμενα φάρμακα που θα αφορά όλα τα ταμεία. Περικοπές και εκει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.