Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εργασία μηχανικών και οκτάωρο


Nostos

Recommended Posts

καλα για χασομερι συμφωνω, εγω λεω να δουλευεις αλλα θεματα - το εχω δει οπου και να δουλεψα ειδικα με σχεδιαστριες και σχεδιαστες. ο,τι να ναι εκτος απο τα της εταιρειας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

προσωπική εμπειρία, για συνάδελφο που θα έφευγε άκουσα το εξής

>ε δεν θα πεθάνουμε κιόλας θα βρούμε άλλον ( κορόιδο λέω εγώ)

Link to comment
Share on other sites

......άσε που ορισμένοι κάνουν και καριέρα

μέχρι να τους πάρουν χαμπάρι (να εγκλιματιστούν , να ρωτήσουν, να προσαρμοστούν κλπ) πάνε στην επόμενη εταιρια με προυπηρεσία κιόλας...

 

χαχαχα ισχύει και πουλάνε και τρελλιτσα για την μεγαααάλη προυπηρεσία τους ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ με το Howard_ark.Σε εταιρείες που δεν πληρώνουν τα αναμενόμενα είναι καλύτερα να αρχίσεις να προετοιμάζεις το έδαφος για κάτι δικό σου και να δίνεις βάρος σε δικές σου δουλειές.

Συνήθως οι εργοδότες σκέφτονται πόσο τους κοστίζει ο κάθε υπάλληλος και όχι τις υπηρεσίες που προσφέρει ή πόσο τους αυξάνει τα έσοδα. Το αν πάει καλά η εταιρεία , θεωρούν , ότι οφείλεται αποκλειστικά σε αυτούς.

Θα διαφωνήσω με τον Αrmin.

Στην Ελλάδα κάνουν καριέρα οι μέτριοι και όχι οι άριστοι , σε όλα τα επίπεδα.

Άσε που τα υπερκέρδη τα βγάζουν συνήθως τα ''λαμόγια'' και όχι οι εργατικοί ή άριστοι μηχανικοί. Αυτοί , απλά θα κάνουν μια Α προκοπή.

Το ότι δεν μπορούμε να απαιτήσουμε τις κατάλληλες συνθήκες εργασίας ( μέσα σε αυτές είναι και το 8ώρο) οφείλεται στον υπερβολικό αριθμό των μηχανικών στην Ελλάδα , ο οποίος είναι 3πλάσιος του μέσου Ευρωπαικού όρου.

Έτσι λόγω της υπερπροσφοράς βρίσκονται εύκολα θύματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.