Μετάβαση στο περιεχόμενο

Scia Engineer (πρώην ονομασία: ESA PT)


Recommended Posts

Κ γω το πηρα φιλε μου...αλλα δεν έχω χρόνο να το δουλεψω....εγω θα ζαλίζω έσενα τωρα...Ε πες τα του Θοδωρη....Κ γω του τα λεω...

Link to comment
Share on other sites

του το λεω τουλαχιστον 2 φορες τη βδομαδα και μου λεει πως το δουλευουνε και στο προσεχες μελλον θα ειναι ετοιμο..οσο αναφορα το λογισμικο ειναι εκπληκτικο..τωρα το μαθαινω και εγω..και χαιρομαι που το εχεις για να υπαρχει και βοηθεια..οσο περισσοτεροι τοσο το καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Κ γω έχω εντυπωσιαστεί..Είναι πραγματικά σαν παιχνιδάκι...Παντού βρίσκεις ευκολίες (στην ιδιότητες κυρίως...)...Θέλω να δουλέψω μία μελέτη ομως για να το δω εκ των έσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα παιδια..μηπως ρωτησε κανενας την εταιρεια τι γινεται με τον ευρωκωδικα 8 και τον ικανοτικο(αν θα υπαρχει κατι στην εκδοση 2010 η καποιο Service Pack μεσα στο 2010)?Και κατι αλλο,εχετε ακουσει για κανενα σεμιναριο μεσα στο φεβρουαριο για τα μεταλικα η γενικα πανω στο Scia Engineer?Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Σεμινάριο θα γίνει...Δεν ξέρω πότε ακριβώς.

Τον ικανοτικό και τον ΕΚ8 ξερω ότι των ετοιμάζουν...Αλλά αφού δεν ειναι στην έκδοση 2010, υποθέτω πάμε για την 2011...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εδω δεν εχεις στυλους/τοιχωματα

 

σε fem βγάζει κανένα software οπλισμό εκτος μορφής Αs+/-?

 

βασικά τον paktomeno ρωτησα αλλά και άλλος αν μου απαντούσε θα τον ακουγα (ρωτάω, δεν ξέρω)

 

Με 7 μήνες διαφορά :)

 

Tο SCIA έχει επιλογή να βγάζει στα επιφανειακά στοιχεία τον απαιτούμενο οπλισμό που χρειάζονται τα στοιχεία σε σχέση με μια λίστα οπλισμών που θα του καθορίσεις. Δηλαδή κάτι τέτοιο για τον κάτω οπλισμό στην Υ διεύθυνση:

 

87560481.jpg

 

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Παρατηρήσεις:

1. Αναγράψτε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας!

2. Οι δημοσιεύσεις σας πρέπει να γίνονται στη σωστή κατηγορία!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ευκολο...Αρκει να μπορείς να το αποκτησεις νομιμα..Δυστυχώς αποτι ξερω η προσφορα για νεους μηχανικους δεν ισχύει πλεόν...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε terry,θα η θελα την βοηθεια σου αν μπορεις,η οποιος αλλος ξερει να χειριζεται το scia professional,θελω να κανω την διαστασιολογηση και τον ελενχο μιας δοκου κυλισεως,αν μπορεις να μου εξηγησεις την μεθοδολογια για να εισαγω mobile loads και πως μπορω να κανω τους συνδιασμους φορτισης.(οριζοντιες- πλευρικες δυναμεις-και κατακορυφα φορτια+mobile loads). Y.Γ:Που μπορω να βρω το part 6 του ec3? ευχαριστω εκ των πρωτερον!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.