Μετάβαση στο περιεχόμενο

Scia Engineer (πρώην ονομασία: ESA PT)


Recommended Posts

Κ συνεχιζω..

 

1)Εκεντρότητες σε μηκιδες-τεγιδες βαζεις???

2)Ναι συνοριακες συνθηκες αυτό λεω, δεσμευσεις δλδ

3) Βρηκα πως αντιγραφεται η συνδεση...επιλεγεις την συνδεση-->δεξι κλικ-->copy add properties--->επιλεγεις κομβο/κομβους που θες να κανεις αντιγραφη και esc

4)Στην εδραση μπορεις να αλλαξεις τις ενισχυσεις ωστε να μην ειναι στον ασθενη αξονα??

5)Πως βαζω αυτα τα ρημαδια τα θεμελια απο σκυρόδεμα?? Εχω βρει τις ιδιοτητες δεν μπορω να τα βαλλω στο μοντελο..

6)συνδεση συνδεσμου δυσκαμψιας εχεις κανει??? Δεν μπορω να τη βαλλω..μου λεει οτι το beam δεν υποστηριζεται...

 

 

Ερωτηση ασχετη..Θα πληρωσεις για το μαθημα???

Link to comment
Share on other sites

1)εκεντροντητες ναι βαζω ,αλλα δε ξερω αν τις λαμβανει υποψην,εννοω σαν μοντελο BIM,(member :structural member:eccentricity y ,eccentricity z) 2)οσο αναφορα τις συνθηκες στις ραβδους model data :support:hinge on beam3)για τις συνδεσεις δε ξερω αν μπορεις να αλαξεις για τον ασθενη αξονα ..θα ειναι μεσα στις ερωτησεις μου οπως και οι θεμελειωσεις..ναι θα πληρωσω για το μαθημα, αλλα δε γινεται αλλιως ,μια και εκανα υην επενδεση λεω να την ολοκληρωσω..θα κανω ενα 8αρω και ελπιζω να με καλυψει,ειναι και απο την πολη μου..ποτε θα ερθει στο γραφειο μου,γιαυτο γραψε μου και αλλες αποριες στο τελος της αλλης εβδομαδασ θα ειμαι σε θεση να στις λυσω πιστευω..;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω....Ποσο θα πλρωσεις αν επιτρεπεται??? (στειλτο μου και με πμ αν θες, ρωταω γτ νομιζω οτι η ωρα πηγαινε κανενα 50Ε)

Link to comment
Share on other sites

5)Πως βαζω αυτα τα ρημαδια τα θεμελια απο σκυρόδεμα?? Εχω βρει τις ιδιοτητες δεν μπορω να τα βαλλω στο μοντελο..

 

Επιλέγεις έναν κόμβο όπου θες να βάλεις το θεμέλιο και στο δεξί παράθυρο (Properties) στο type κάνεις κλικ στο βελάκι και επιλέγεις το Foundation block.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.