Μετάβαση στο περιεχόμενο

Scia Engineer (πρώην ονομασία: ESA PT)


Recommended Posts

παιρνω τηλ στην εταιρια στην αθηνα δηλαδη ,και ειναι και παρασκευη βραδυ..την πατησα??

 

καλημερα παιδια ,θελω να περασω την εκδοση 2010.1 ,αν την περασω ομως δε μπορω να δουλεψω με την παλια?παυει να ισχυει? το εχει περασει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

παιρνω τηλ στην εταιρια στην αθηνα δηλαδη ,και ειναι και παρασκευη βραδυ..την πατησα??

 

καλημερα παιδια ,θελω να περασω την εκδοση 2010.1 ,αν την περασω ομως δε μπορω να δουλεψω με την παλια?παυει να ισχυει? το εχει περασει κανενας?

 

...χμμ...καλητερα να την περασω στο φορητο πρωτα...τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Iταλε προβλημα...

 

Εβαλα τα πανελ σε τετραριχτη στεγη...Ενα πανελ σε καθε πλευρα...

 

Το προβλημα ειναι οτι το 3D wind βλεπει την καθε πλευρα σαν μονοριχτη στεγη και ετσι υπολογιζει τις ζωνες...πραγμα λαθος...

 

Εχεις καμια λυση γιαυτο???Υποθετω οτι και σε διρριχτη στεγη το ιδιο κανει...

Link to comment
Share on other sites

terry τωρα με προβληματισες...δεν το ειχα δει αυτο(δεν σκεφτηκα καν να το ψαξω)...αυτο πρεπει να το αναφερουμε στην εταιρεια(μηπως πηρες ηδη στην υποστιριξη?αν ναι πεσ μου)...θα το κοιταξω και εγω...(και να σκεψου οτι εχω παει και μελετη στην πολεοδομια) θα το συγκρινω με το exel (που κατεβασα απο το site) ....με ανγχωσες...

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο που σου ειπα...

 

Δες και στο τευχος εκει που σου βγαζει τα cpe οτι σε καθε πανελ της στεγης εχει και χαρακτηρισμο...και τις ονομαζει ολες μονοριχτες...(γιαυτο δεν βγαζει τις ζωνες J,K,L,M,N)

 

Δεν πηρα την εταιρια ακομα... Θα δουμε...

 

Τελικα στην νεα εκδοση διορθωσαν τις συνδεσεις???

Link to comment
Share on other sites

περιμενω να μου κανει την ανανεωση, μου στελνει e mail ο θοδωρης αλλα δεν ερχεται...μου στελνει και ενα αρχειακι με ολες τις διορθωσεις που κανανε ...περιμενω

 

τελικα μου ηρθε το e mail και μου εστειλε και ενα pdf που περιεχει ολα αυτα που διορθωσανε .. τερρυ (και οποιος αλλος)ενδειαφερεται να του το στειλω....

 

 

terry τελικα το προβλημα με την 3d wind δε προλαβα να το κοιταξω..θα το κανω σημερα ..και αν εχουμε προβλημα προτεινω να το στειλουμε στην εταιρια(υποστιριξη)...

Link to comment
Share on other sites

σημερα θα το ψαξω και εγω και εαν μεχρι αυριο δε βρουμε λυση ,θα στειλω το αρχειο ...με την παρατηρηση σου..

 

 

ξεχασα να σου πω τα διορθωσανε τα λαθη στις συνδεσεις..το ειδα στο pdf ειχαν και τα 2 τα μηνυματα μου το ενα ειναι ειναι αυτο στη σελιδα 32(NWEB-88V9GG) και το αλλο ειναι το τελευταιο στην τελευταια σελιδα (NWEB-88VNRH)

 

και για διριχτη στεγη το ιδιο μου κανει στο καθε κοματι της στεγης εχει την ενδειξη μονοριχτο και κοιταω και το βιβλιο του ερμοπουλου και εχεις δικαιο...παιρνει τις ζωνες για το μονοριχτο και οχι για το διριχτο...θα στειλω σημερα κιολας e mail (και στον Κ και στους βελγους)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.