Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: Αλλαγή χρήσης


bodydynamic

Recommended Posts

Έχω ισόγειο κατάστημα με πατάρι 35m2 το οποίο έχει εξαιρεθεί από κατεδάφιση και είναι κατ΄επέκτση του υφισταμένου.(Μέσα στον όγκο του κτιρίου,έχει πληρωθεί πρόστιμο και υπάρχει απόφαση Νομάρχη από το 1996). Έως και το 2007 λειτουργούσα ως γυμναστήριο μιάς και δεν μου ζητούσανε αλλαγή χρήσης.Φυσικά με άδεια από πολεοδομία υγειονομικό πυροσβεστική δήμο και Γ.Γ.Αθλητισμού. Από το 2007 και μετά με νέο προεδρικό διάταγμα ζητάνε αλλαγή χρήσης πάω στην πολεοδομία να κάνω αλλαγή χρήσης από "κατάστημα" σε γυμναστήριο και μου λένε πως το "νομιμοποιημένο πατάρι" δεν μπορεί να συμπεριληφθεί στα μέτρα που ζητά το προεδρικο διάταγμα.Στο πατάρι έχω αποδυτήρια και wc.

Δυστυχώς το κατάστημα είναι ιδιόκτητο και όχι ενοικιασμένο για να μπορούσα να πάω κάπου αλλού μετεγγατάσταση δηλαδή.

1)Μήπως κάποια πληροφορία θα μπορούσε να με βοηθήσει σε αυτό το πρόβλημα μου.

2) Εάν περάσει νόμος για την νομιμοποίηση των αυθαιρέτων κατασκεύων εντός του όγκου του κτιρίου θα πιάνει και την δική μου περίπτωση λέτε.

Ευχαριστώ πολύ.

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.