Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση pilotis με τοιχοπληρώσεις


 
alexaras

Recommended Posts

Εγώ όταν ακούω οικονομικότερα ξέρω τι σας λέω. Ήρθε πελάτης και λέει θα κάνω και υπόγειο γιατί μου είπανε ότι θα βγει ποιο οικονομική η κατασκευή...θα το κάνουμε με μπάζωμα...και άλλα πολλά...σε εξοχικό παλιό ο άλλος ήθελε υπερύψωση...έρχεται ο εργολάβος του λέει από εδώ θα τρυπήσεις αυτό θα φύγει κ.τ.λ...και έρχεται μου λέει έτσι λέει ο εργολάβος θα βγει "πιο φτηνά"

 

Αυτά είναι τα πιο οικονομικά στην Ελλάδα. Εγώ σαν μελετητής κοιτάζω την ασφάλεια και ότι κόστος βγάλει η ασφάλεια. Αυτό είναι το "πιο φτηνό" για μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα .Ήθελα να ρωτήσω αν σε 3οροφο με pilotis ή γενικά σε κτίρια με pilotis αν κλείσουμε με χτίσιμο περιμετρικό πετυχαίνουμε ενίσχυση του κτιρίου?? Κατά την γνώμη μου χτιζοντάς το, αυξάνεται η δυσκαμψία του και πάυει να υπαρχει και μαλακός όροφος.Τι λέτε??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το νεο βιβλιο του Θ.Π.Τασσιου "Θεωρια επισκευων και ενισχυσεων" εκδοσεις συμμετρια εχει εκτενη αναφορα σε αυτο το θεμα .Σου συνιστω να το παρεις.Θα σου λυσει ολες τις αποριες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.