Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι γίνεται με το emichanikos;


belbos

Recommended Posts

Όσοι δεν έζησαν την περυσινή περιπέτεια με το e, από τις υποσχέσεις περί οργάνωσης, δημοκρατικών κανόνων λειτουργίας, πέρασμα της ιδιοκτησίας σε σύλλογο που θα δημιουργούνταν κλπ, που έδωσε ο ιδιοκτήτης του πριν και μετά το άνοιγμα, πέρυσι τον Σεπτέμβριο, μέχρι το αψυχολόγητο και ανεξήγητο κλείσιμο, από τον ίδιο, φέτος τον Γενάρη, δικαιολογημένα μιλούν όπως οι παραπάνω συνάδελφοι.

 

Πρέπει, όμως, να διαβάσουν, με υπομονή, όσα γράφτηκαν εδώ και σε άλλο thread για να πάρουν μια μυρωδιά από όσα συνέβησαν και να καταλάβουν την απογοήτευση ΟΛΩΝ όσοι συμμετείχαν σ' εκείνη την προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To emichanikos ξανάνοιξε κ πλέον είναι (και) κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

Ο ιδιοκτήτης παραμένει ίδιος.

 

Kαλά μην βάζεις και το χέρι σου στην φωτιά για αυτό.Μπορεί να μην έχει και το 100% αφού μιλάει για ομάδα μηχανικών στο ιδιοκτησιακό καθεστώς.

 

αν θυμαμαι καλα τα προσωπικα μας στοιχεια δεν ειχαν διαγραφει εν τελει απο τον server πριν καιρο, λιγο πριν κλεισει?

.....Σιγά μην διαγράφηκαν.Σήμερα μου ήρθε e-mail ότι ξανάνοιξε.

 

υγ. 'νταξ βρε ζαβί, λίγο πιο σουλουπωμένο είναι αλλά όχι και για να ξεχυθούν...οι ενδορφίνες.

Πλάκα κάνεις , μόνο λίγο πιο σουλουπωμένο!!! Σύγκρινε την ποιότητα των δημοσιεύσεων σε αντίστοιχα θέματα με το michanikos. Και να σκεφτείς ότι η database του στήθηκε από 20-30 άτομα μέσα σε ένα τρίμηνο.

Τώρα που δουλεύει επαγγελματικά προβλέπω χαώδη διαφορά μέσα σε ένα χρόνο. Το μόνο αρνητικό που με κάνει να μην θέλω να συμμετάσχω είναι ότι στο λέει ξεκάθαρα ότι θα μας εκμεταλλεύεται οικονομικά.

 

 

 

Θα υπενθυμίσω ότι όταν ξεκίνησε η κοροϊδία οι μόνοι σχεδόν που γκρινιαξαν και αντιταχθηκαν σε αυτό ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ήταν ο GRTOPO και ο ACNT. Τον δεύτερο τον «περιποιηθηκαμε» για τα καλά εμείς ή «περιποιηθηκε» τον εαυτό του από μόνος του χωρίς την παρουσία του ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΥ.

 

ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος.

 

Πέρισυ ο acnt αποτέλεσε την ασπίδα του Εngineer στις καμικάζι επιθέσεις του Χ...

Πρότεινε και έκανε πράξη (κάτι που αργεί πολύ στο michanikos) πολλά πράγματα που βελτίωσαν το forum.Συνολικά είχε πάνω 4.000 μηνύματα και με τους 3 λογαριασμούς του (acnt , nilescrane , el carbon).

Kαι για το ευχαριστώ μπαναρίστηκε πολλές φορές για off topic μηνύματα στο thread KOYBENTA !!!

( ΝΑΙ στο thread όπου υπάρχουν κορυφαία τεχνικά θέματα όπως το ''Αρνάκι,Κοκορέτσι ή Κοντοσούβλι;''

Kαλά το θέμα του GRTOPO ήταν τελείως κωμικοτραγικό.

Κανονικά θα έπρεπε ως smod να μπανάρει mod για προσωπικό προσβλητικό μήνυμα.

 

Λευτεριά στο rigid_joint !!!!!

 

Δεν είναι γελοίο να υπάρχουν 70 λογαριασμοί από το ίδιο άτομο. Αφού δεν υπάρχει κανένας περιορισμός για τις διπλοεγγραφές.

Αν του γινόταν μία απλή σύσταση και του ξαναάφηναν τον αρχικό λογαριασμό (rigid joint , τον οποίο πονάει) δε θα υπήρχε κανένα θέμα.

Τον έχω ζήσει ως συντονιστή στο em... όπου είχε ένα τελείως διαφορετικό προφίλ.

Άσε που έχει και το μεγαλύτερο fan club στο forum ( μετά είναι ο Ζavi)

 

Όσοι δεν έζησαν την περυσινή περιπέτεια με το e, από τις υποσχέσεις περί οργάνωσης, δημοκρατικών κανόνων λειτουργίας, πέρασμα της ιδιοκτησίας σε σύλλογο που θα δημιουργούνταν κλπ,

 

Όπως σε ένα αγώνα σκάκι κάποιοι σκέφτονται 2-3 κινήσεις μπροστά.

Εμείς απλά δεν το είχαμε καταλάβει τότε. Τώρα είναι ξεκάθαρα και ειλικρινή τα πράγματα για τους νέους.

 

Το θέμα είναι ότι τότε υπήρχε αντίστοιχα μια συμπαγή ομάδα και εδώ μέσα που κράτησε τις ισορροπίες και οδήγησε σε βελτιώσεις.

Πλέον και εδώ δεν υπάρχει ελευθερία λόγου και κριτικής και σιγά σιγά αποχωρούν αρκετά αξιόλογα άτομα.

Ο ιδιοκτήτης του em.. , παρόλες τις ιδιοτροπίες του , είναι ένας ιδιαίτερα ικανός ,εργατικός και διορατικός άνθρωπος που παρακολουθεί όλες τις εξελίξεις.

Πρόσφατα αναρτήθηκε ένα θέμα (εκεί) για το ποιος θεωρείται καλύτερος συντονιστής.

 

@ nik , δεν είναι τυχαίοι οι κανόνες συμμετοχής. Ούτε τις δημοσιεύσεις σου δε θα μπορείς να αντιγράψεις αλλού.

Πλέον νομότυπα αποκτάς emanager.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην ανάψει και καμιά λαμπάδα στον Άγιο Μηχανικό.

Sundance , μα τι ρωτάς.

Αφού έχει στηθεί για κερδοσκοπικό χαρακτήρα, είπαμε.

Αν φτάσει τα 1.000 συνδρομητικά μέλη , τότε αυτομάτως μαζεύει 30.000Ε το χρόνο , + έξοδα από διαφημίσεις ( τεχνικές εταιρείες , προμηθευτές , εταιρείες λογισμικού κτλ..)

Δηλαδή θα αποτελέσει κάτι σαν το ΧΡΥΣΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΟΔΗΓΟ.

Για τις εταιρείες 30Ε για διαφήμιση δεν είναι τίποτα.

Άσε που για αρχή τα 30Ε μου φαίνονται πολύ λίγα.

30Ε και δωρεάν προσωπική ιστοσελίδα !!!

Ο GRTOPO πάλεψε να κάνει κάτι αντίστοιχο εδώ με το SHOWROOM αλλά έμπλεξε με τα γρανάζια της γραφειοκρατίας του michanikos.

Mέχρι να πάρει αριθμό Πρωτοκόλλου , να συνεδριάσει η ΕΠΑΕ κτλ.... ο ιδιοκτήτης άλλαξε γνώμη ;)

 

:???: Τώρα που το ξανασκέφτομαι οι συντονιστές εκεί θα δουλεύουν με μισθό ή με ποσοστά ;....δεν είναι κακή ιδέα αν το δεις στεγνά επαγγελματικά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε spy οτι έδωσες τα προσωπικά σου δεδομένα με "άλλες" υποσχέσεις ,το οτι διώχτηκαν σε μιά νύκτα από εκεί με το έτσι θέλω όσοι ήταν εδώ συντονιστές αλλά και άλλοι εξαιρετικοί συνάδελφοι και οτι πάλι σε μία νύχτα κατέβηκε αυθαίρετα ο "διακόπτης" από τον ιδιοκτήτη τα περνάς έτσι και

 

Το μόνο αρνητικό που με κάνει να μην θέλω να συμμετάσχω είναι ότι στο λέει ξεκάθαρα ότι θα μας εκμεταλλεύεται οικονομικά.

 

Γρήγορα ξεχνάμε

Για τα όσα συμβαίνουν εδώ ή όσα έχω εγώ αντιληφθεί τέλος πάντων πιστεύω οτι έχεις λάθος άποψη (αλλά είμαστε off topic)

Link to comment
Share on other sites

Ζaxous , πλέον δεν ξέρω το ιδιοκτησιακό καθεστώς. Σαφώς ο πρώην ιδιοκτήτης θα είναι ο μεγαλομέτοχος αλλά δεν νομίζω πλέον να είναι ο μοναδικός.

Aυτό ακριβώς κάνει αρκετά παλιά μέλη να μην θέλουν να μπλέξουν πάλι με τον εν λόγω κύριο.

Και για αυτό είπα ότι αξίζει να συμμετέχεις μόνο στεγνά επαγγελματικά. Αν παίρνεις και εσύ ποσοστό τότε Ο.Κ. , αλλιώς , κατά την άποψη μου , είσαι ΚΟΡΟΙΔΟ.

Και εδώ γρήγορα ξεχάστηκε η προσφορά του acnt.

Γιατί μέχρι πριν λίγους μήνες δεν είχε κανένας παράπονο από τη συντονιστική ομάδα;

Τέλος πάντων το θέμα τέλειωσε αφού διαγράφτηκε οριστικά.

***Tα προσωπικά δεδομένα δεν με πειράζει που τα έδωσα αλλά θα με πειράξει αν μάθω ότι είναι μαζεμένα σε κανένα excelάκι και εκμεταλλεύονται εμπορικά από διαφημιστικές εταιρείες.(παρεπιμπτόντως αυτό το κάνουν κρυφά τα περισσότερα προγράμματα που έχουμε εγκατεστημένα στον υπολογιστή μας.

Link to comment
Share on other sites

εγώ για άλλη μια φορά συμφωνώ 100% με τον spy.

 

Θα ήταν καλό κάποιος (εφόσον αποδείχθηκε περίτρανα ότι κανείς δεν ασχολείται) να μην το προσπεράσει με απλή ανάγνωση το μήνυμα του

Χωρίς παρεξήγηση..

Link to comment
Share on other sites

A , και κάτι άλλο.

Τα p.m. μπορούν να διαβαστούν εκεί. Υπάρχει και δημόσια δήλωση αλλά λέει ότι θα χρησιμοποιηθεί κατόπιν εντολής Εισαγγελέα.

Ίσως το ίδιο ισχύει και εδώ αλλά δεν έχει λεχθεί ακόμα δημόσια.

Επίσης υπάρχει ερώτημα που έχει κατατεθεί στην Αρχή Προστασίας Προσωπικών δεδομένων για την ανωνυμία της ομάδας μηχανικών που έχει την ιδιοκτησία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.