Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι γίνεται με το emichanikos;


belbos

Recommended Posts

Αυτό το email αφορά μόνο τα επιπλέον προσωπικά στοιχεία που είχε η database. Σημαίνει απλώς ότι τηρούνται πλέον μόνο nickname-password και email επικοινωνίας. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωραιότατα γιατί όταν είχα γραφτεί στο emichanikos το είχα κάνει με μισή καρδιά .Δεν είχα καμιά όρεξη ο όποιος ιδιοκτήτης του φόρουμ να κατέχει τα προσωπικά μου στοιχεία ως προϋπόθεση για την εγγραφή μου και τη συμμετοχή μου στο φόρουμ .

Αν ανοίξει ξανά το φόρουμ θα κρίνω από την αρχή αν θα συμμετέχω ή όχι γιατί μπορεί να είχαν αναπτυχθεί ενδιαφέροντα θέματα αλλά ή ήταν αρκετά εξειδικευμένα ή πολύ θεωρητικά που δεν ήταν για το αντικείμενο της δουλειάς μου χρήσιμα . Επιπλέον γενικά τα μέλη του φόρουμ ήταν πολύ λιγότερα από το εδώ φόρουμ και όποιο ζήτημα - απορία είχε τεθεί , οι απαντήσεις ήταν από μηδενικές ως ελάχιστες ...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατα γιατί όταν είχα γραφτεί στο emichanikos το είχα κάνει με μισή καρδιά .Δεν είχα καμιά όρεξη ο όποιος ιδιοκτήτης του φόρουμ να κατέχει τα προσωπικά μου στοιχεία ως προϋπόθεση για την εγγραφή μου και τη συμμετοχή μου στο φόρουμ .
δεν ήταν υποχρεωτικό ξέρεις να γραφτείς. αν παρόλα αυτά σε πήρε κάποιος με το ζόρι τραβώντας να σε γράψει μπορείς να του κάνεις μήνυση.
Επιπλέον γενικά τα μέλη του φόρουμ ήταν πολύ λιγότερα από το εδώ φόρουμ και όποιο ζήτημα - απορία είχε τεθεί , οι απαντήσεις ήταν από μηδενικές ως ελάχιστες ..
Πράγματι, 15.000posts (ολογράφως δεκαπέντε χιλιάδες αν κάποιος μπερδεύεται με τα μηδενικά) με μηδενικό spam σε 3 μήνες ήταν ελάχιστα για ένα forum που μόλις είχε στηθεί και ήταν άδειο και με λιγότερο από 200μέλη από τα 1000 να έχουν ποστάρει. 150000posts (ολογράφως εκατόν πενήντα χιλιάδες αν κάποιος μπερδεύεται με τα μηδενικά) θα ήταν ένα λογικό νούμερο.
γιατί μπορεί να είχαν αναπτυχθεί ενδιαφέροντα θέματα αλλά ή ήταν αρκετά εξειδικευμένα ή πολύ θεωρητικά που δεν ήταν για το αντικείμενο της δουλειάς μου χρήσιμα
αυτό συμβαίνει παντού. και εγώ δεν μπαίνω στο 80% του michanikos
Link to comment
Share on other sites

στις επιχειρήσεις πάντως περα απο τα διαζύγια υπάρχουν οι διαμάχες ,αλλα και οι γάμοι(προσφατο παραδειγμα Ολυμπιακης και airgean)

Link to comment
Share on other sites

Για τα προσωπικά δεδομένα:

 

Έχετε μπει στο σαιτ του ΤΕΕ???

 

Είστε όλοι εκεί μέσα φακελομένοι....Επειδή δλδ δεν υπάρχει αντιστοιχία ψευδονύμου - πραγματικών στοιχείων???

 

Είστε σε ενα επιστημονικό φόρουμ. Δεν μπήκατε για να βρείτε "φίλους" και να κάνετε τσατ (αν και πολλοί από εδώ μέσα έχουμε βρει πραγματικούς φίλους) Δεν μπορώ να καταλάβω γτ φοβάστε να πείτε "είμαι ο τάδε". Δηλαδή δέχεστε απαντήσεις από τον "mixanikakia" και έχετε πρόβλημα άν δηλώσετε για την εγραφή σας το όνομά σας. Ειναι όλα τα στοιχεία στο σαιτ του ΤΕΕ. Τι θα μπορουσε να τα κανει δλδ ο κάθε ιδιοκτήτης. Αν δεν σας καλύπτουν οι προυποθέσεις κάποιου φόρουμ απλά δεν γράφεστε...

Link to comment
Share on other sites

Ότι ενοχλεί το επιστημονικό ύφος και η σοβαρότητα πρώτη φορά το ακούω! Αν είσαι μηχανηματάς προφανώς και δεν θα σε ενδιαφέρουν "επιστημονικά θέματα" αλλά so what?

Link to comment
Share on other sites

+1 @terry

 

Ας μην αναλυθεί ξανά η διαφορά forum με nicknames και επώνυμα forum. Βαρετό καταντάει.

 

Το πιο συνετό είναι αυτό που αναφέρθηκε από αρκετούς συναδέλφους. Υπομονή κάποιες μέρες, σίγουρα θα δωθούν κάποιες εξηγήσεις όταν ηρεμήσουν κάπως τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.