Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξάντληση Συντελεστή Όγκου


TiDo

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχει τύχει σε κανένα η παρακάτω περίπτωση. Σε νομίμως υφιστάμενο επαγγελματικό κτίριο με άδεια του 2003 άδεια, θέλω να κάνω μία προσθήκη κατ΄ επέκταση.Εχω υπόλοιπο δόμησης και κάλυψης, δεν έχω εξαντλήσει το μέγιστο ύψος αλλά έχω εξαντλήσει τον συντελεστή όγκου ο οποίος είναι συγκεκριμένος για την περιοχή. Μπορώ να κάνω την επέκταση έστω και ζητώντας κάποια παρέκλιση?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Παρακαλώ χρησιμοποιείται ελληνικούς χαρακτήρες, με τόνους και όχι κεφαλαία γράμματα

Ευχαριστώ

terry

Link to comment
Share on other sites

Αφού η άδεια είναι του 2003 και έχει εξαντλήσει τον Σ.Ο. δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις προσθήκη. Ο Σ.Ο. είναι βασική περιοριστική παράμετρος.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις προσθήκη . Η μόνη επιλογή που ίσως σου μένει είναι να κατασκευάσεις πατάρια σε κάποια σημεία για να εξαντλήσεις το υπόλοπο δόμησης αν σε παίρνει στατικά .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.