Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γερμανοί βουλευτές:«Σας δίνουμε χρήμα,μας δίνετε την Κέρκυρα»


sundance

Recommended Posts

Συνάδελφοι,όσο εξωφρενικό κ να το βρίσκετε,ΑΥΤΗ είναι η πραγματικότητα.

 

Τί πιστεύετε δηλαδή για την καμμένη τούτη γή,ότι θα πιστέψουν τις υποσχέσεις της κάθε κυβέρνησης ''τότε δυστυχώς δεν λέγαμε αλήθεια,τώρα όμως φιλάμε σταυρό ότι λέμε αλήθεια,θέλουμε πολιτική υποστήριξη'' κ διάφορες άλλες τέτοιες μαλακίες?????

 

Το '89 που πτωχεύσαμε αποφασίσαμε να σώσουμε τις μισθοδοσίες τρώγοντας πακέτα Ντελόρ,τα οποία προορίζονταν για την ανάπτυξη της χώρας.Κ ο Έλληνας πίστεψε ότι σώθηκε κ ΜΑΤΑΞΑΝΑψήφιζε για 20 χρόνια Δρακουμέλ,Αβορίν,Καρά-αμάν-αλή κ τώρα Jeffrey για να βολέψει το ''παιδάκι του,το βλαστάρι του''........

 

Για πόσο καιρό θα κάνουν υπομονή οι δανειστές μας?Επειδή τα πήραν σε οπλικά σημαίνει ότι αναιρούνται οι υποχρεώσεις της χώρας για ανάπτυξη?Άσε πόσες τρύπες υπάρχουν σε αυτές τις συμφωνίες.........

 

ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ:ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ,ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ κ' ΤΑΜΕΙΑ ΤΕΛΟΣ.Από δώ κ στο εξής για να πάρει λεφτά πρέπει να ντώσει κάτι.Όκι λόγκια,αλλά ΓΗ.

 

ΚΑΛΑ τα λένε οι άνθρωποι.Εγώ δεν πρόκειται να ''πολεμήσω'' για τους 1.000.000 συμπολίτες μου ΔΥ κ άλλα 3.000.000 παππούδια που δεν πλήρωσαν ένσημο στη ζωή τους κ παίρνουν τώρα σύνταξη,ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ.Ανοίγω την κερκόπορτα.Ακούς εκεί............να το παίζουν ''Αντιστασιακοί'' διάφορα παπούδια-ΤΣΟΓΛΑΝΟΙ που ήταν γερμανοτσολιάδες,να βγαίνουν στην σύνταξη κ εγώ να πληρώνω για αυτά ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ.ΤΕΛΟΣ,δεν με πιάνουν κορόιδο πλεόν,ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΚΕΡΚΟΠΟΡΤΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΑΕΡΑΣ.

 

Αν θέλουν όλοι αυτοί ένα ξεροκόμματο,θα πρέπει πλέον να ΠΟΥΛΑΝΕ.Αφήστε τους πατριωτισμούς κ τις γραφικότητες,ΕΤΣΙ συμπεριφέρθηκαν οι προγόνοι μας για να βρούμε εμείς καμμένη γη κ η γενιά μας να μην μπορεί να πάρει ανάσα.ΜΠΡΑΒΟ τους,αλλά τώρα ΤΟΥΜΠΕΚΙ.Όχι μόνο θα τη δώσουν τη γη για εγγύηση,αλλά θα πουν κ ένα τραγούδι:''η Ελλάδα,ποτέ δεν πέθαινε,τώρα τη σκιάζουν φοβέρες πολλές,μόνο λίγο καιρό ανασαίνει,κ ξανά στα ΝΕΑ ΝΕΑ μέτρα ξανά-ξανά-ξανά κ ξανά στα ΝΕΑ μέτρα ΞΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑα!!!!!''

 

:lol::lol:

 

Γουστάρω με τρέλα!JEFFREY-ΖΕΙΣ-ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ!!!!:lol:Νομίζω ότι πλέον ήρθε η ώρα να γίνω κ εγώ cult,να ψηφίσω ΠΑΣΟΚ!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σωστος ο zavi οπως παντα ,λεει την αληθεια.

και γιατί να μην παει ολη Η ελλαδα?τι προτιματε να εχετε Γερμανους η Ελληνες ελεγκτες στην πολεοδομία?εγω ασυζητητι Γερμανους

Link to comment
Share on other sites

Ελεος πια..

 

εαν ζουσε ο παππους μου, που αγωνιστηκε στο ΕΑΜ κατα των ξενων κατακτητων θα ειχε σιγουρα παθει εγκεφαλικο απο την δηλωση αυτη και μονο!!!

 

ας μεταφρασει καποιος ρε παιδια το αι σιχτιρ του avgoust...

Link to comment
Share on other sites

ΆΣΤΟ A.G.......

 

Δεν περνάνε αυτά πλέον.1 προπάπους πήγε άπατος στο Σαγγάριο,2 παπούδες ανθυπολοχαγοί στην Αλβανία,1 αδελφός της γιαγιάς στο ειρηνευτικό στην Κορέα,ο παππούς της γυναίκας μου με τον Καλίνσκη κ εγώ να έχω ξεπληρώσει το χρέος μου με το παραπάνω.

 

ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΥΤΑ,ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ.ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΕΚΛΕΙΠΟΥΝ ΠΛΕΟΝ.

 

Αν η Γερμανία θέλει την Κέρκυρα,έχει ένα ''ΝΑΙ'' από μένα ήδη.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΥΤΑ,ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ.ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΕΚΛΕΙΠΟΥΝ ΠΛΕΟΝ.

Συμφωνώ και επαυξάνω.πολυ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ.

Ολα τα λαμόγια της μεταπολιτευσης στηρίχτηκαν στο Αλλοθι της Χουντας και στο οτι θα μας εσωζαν.Αυτοι που ηπιαν το αιμα του Ελληνικου Λαου μετα την μεταπολιτευση ,στηριχτηκαν ακριβως στο παληο συνθημα "Λαε πολεμα σου πινουνε το αιμα" .Και το ηπιαν με το μπουρι.Καιρος να ξυπνησουμε.

Α.G.το αισιχτιρ να το πης σε ολες τις Δημοκρατικες Δυναμεις.

στο λεω εγω που προερχομαι απο το ΚΚΕ και θεωρω το ΠΑΣΟΚ ακρα δεξια.και δεν ξερω τι ηλικια εχεις αλλα σε μενα οπως λεει ο zavi ΔΕΝ περνανε αυτα.τα εχω δη τα δημοκρατικα και προοδευτικα λαμογια.και πιστεψε με ειναι χειροτερα απο τα δεξια.

ΤΕΡΜΑ τα αλλοθι. αντιστασιακα ,πατριωτικα,εθνικιστικα ,προοδευτικα ,χριστιανικα κλπ κλπ κλπ.Απο εδω και περα το καθε κα$#$%ι θα αποδυκνυει την ποιοτητα του συνεχως.

Link to comment
Share on other sites

επειδη κι ο δικος μου ο παππους ηταν μεγας κομμουνιστης, ΕΑΜ/ΕΛΑΣ, στον εμφυλιο με τους απο κει στο βουνο, μετα εξορια 4 χρονακια για να στρωσει χαρακτηρα κλπ και μετα λογω πιστοποιητικου κοινωνικων φρονηματων μια ζωη γκαρσονι και μπατιρακι, τον ρωτησα πώς περασε οταν το 85 του εκανε τα εισιτηρια ο πατερας μου για να παει να δει τη Σοβιετικη Ενωση. Και ο παππους μου ειπε "ευτυχως που χασαμε...."

 

τι θελω να πω: αλλες εποχες, αλλα προβληματα, αλλος πλανητης. και στην τελικη, αμα ηταν εδω οι παππουδες μας, θα παραδεχοντουσαν και οι ιδιοι οτι τα εκαναν σκ@τ@...

 

υγ @ zavi : χαχα πρεπει να ηταν κι εσενα πολυ γκαντεμικο το σοι γιατι ξερω απο αδελφο γιαγιας που πηγε Κορεα οτι ηταν μια στις χιλιες και πηγαν οσοι δεν ειχαν ουτε ενα τοσο δα βυσματακι.

Link to comment
Share on other sites

Καιρος να ξυπνησουμε

 

parist43,παρόλο που σε πάω με τα 1.000,δυστυχώς εδώ είσαι off.

 

ΠΕΡΑΣΕ ο καιρός που είχαμε περιθώριο να ξυπνήσουμε.Πάει,πέρασε.

 

30 χρόνια κυβερνάνε άνθρωποι που εξυπηρετούν κάθε άλλο συμφέρον πλην του ελληνικού λαού.Κ ο λαός,τους στήριξε,για ρουσφέτια.

 

Ο ίδιος ο λαός δεν τίμησε τα ιδανικά των προγόνων του,Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΛΑΟΣ.Του αξίζει λοιπόν αυτό που έπαθε.Αυτή είναι η κατάρα του,για ένα μισθό να φτύνει στον τάφο των προγόνων του,που σκοτώθηκαν για να έχει αυτός ''δημοκρατία''.

 

 

JEFFREY-ΖΕΙΣ-ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ!!!

 

ΠΑΣΟΚ θέλει ο κόσμος?ΔΩΣΤΟΥ ΠΑΣΟΚ.ΝΔ θέλει ο ΚΟΣΜΟΣ?Δώστου ΝΔ.Τα σκάνδαλα-σκάνδαλα,αλλά η ψήφος-ψήφος!

Εγώ είπαμε δηλώνω Άραβας.

 

υγ @ zavi : χαχα πρεπει να ηταν κι εσενα πολυ γκαντεμικο το σοι γιατι ξερω απο αδελφο γιαγιας που πηγε Κορεα οτι ηταν μια στις χιλιες και πηγαν οσοι δεν ειχαν ουτε ενα τοσο δα βυσματακι.

 

:lol: και πού να δεις αυτόν που πήγε φίλε.........:lol:.Έτσι είναι πάντως το σόι,όπου του λέγανε ''για την πατρίδα'' αυτό πήγαινε σαν κορόιδο που είναι.Εγώ ευτυχώς,έστω κ καθυστερημένα,άλλαξα μυαλά!:lol:Πρόλαβαν να με μορφώσουν για να βλέπω πέρα από το φράγμα της μαλακίας.....

Link to comment
Share on other sites

ε τι να πω

 

κανετε δηλωσεις που δεν σκεφτεστε πρωτα

ζαβι .. γιατι δεν πας γερμανια ρε συ αφου νιωθεις ετσι τοτε? εκει δεν θα νιωσεις σιγουρα κοροιδο

Link to comment
Share on other sites

προσυπογράφω τα του Ζavi.

ΑG ποσα χρόνια εχεις φαει στην μάπα ελεγκτες μηχανικους Ελληνες?

εγω που τους εχω φαει 25 ,προτιμω ασυζητητί Γερμανους.ασυζητητί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.