Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γερμανοί βουλευτές:«Σας δίνουμε χρήμα,μας δίνετε την Κέρκυρα»


sundance

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όταν τα λέω.....με λένε ακραίο.

 

Ας ξεκινήσουν από τα μικρά νησάκια και βραχονησίδες και ας επανελέγξουν ποια δύναται να είναι η εκμετάλλευση της κτηματικής περιουσίας του δημοσίου.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Όχι τώρα, αλλά εδώ και 2 χρόνια ξεκίνησα να τα λέω αυτά και με αποκαλούσαν και εμένα "ακραίο". Το ελληνικό Δημόσιο έχει αρκετές 100άδες χιλιάδες στρεμμάτων γης, τα οποία επί δεκαετίες φαινόταν και φαίνεται, παντελώς ΑΝΙΚΑΝΟ να διαχειριστεί και εκμεταλλευτεί, αφήνοντας αυτή τη γη οι ΑΝΙΚΑΝΟΙ κυβερνώντες μας, έρμαιη των καταπατητών και της εγκατάλειψης. Τώρα λοιπόν που έφτασε η ώρα για "ακραία" μέτρα, ας αρχίσουν να το οργανώνουν. Έχουμε καμιά ιδέα επιτέλους περί του ορισμού της "ανάπτυξης" σε αυτή τη χώρα ή λέμε για να λέμε μόνο; Αύριο το πρωί, ακόμα κι εγώ, ευχαρίστως να αγοράσω 10 στρέμματα παραλιακά από το γελοίο ελληνικό δημόσιο, για να φτιάξω τουριστική υποδομή στο χωριό μου, να δημιουργήσω νέες θέσεις εργασίας και να συμβάλλω στην ανάπτυξη. Να δεχτώ να μου αδειάσουν το πορτοφόλι για να πληρωθούν απλά και μόνο, οι τόκοι των δανείων δεν υπάρχει περίπτωση. Προτιμώ να τα μαζέψω και να φύγω για τόπους μακρινούς.-

Link to comment
Share on other sites

η λύση κατα την ταπεινη μου γνώμη ειναι μιά.να στείλουμε στην Γερμανία τους δικούς μας διοικουντες και ολη την κρατικη μηχανη και να μας δωσουν οι Γερμανοι ...τη δικη τους.για μια πενταετια αρκει.

(ετσι θα παρουμε και την εκδικηση μας γιαυτα που εγραψαν στο focus)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το να πουλήσουμε τις βραχονησίδες και να ξεχρεώσουμε εγώ το έχωακούσει ξανά κάπου - κάπως - κάποτε, έτσι νομίζω...

 

Πλάκα έχει πάντως αν το είπαν αυτό βουλευτές και δεν το έγραψαν απλώς οι εφημερίδες τους. Αν και το λογικό για εσωτερική κατανάλωση τα λένε και αυτοί να πάρουνε τα ψηφακιά τους.

 

Εχουμε να ακούσουμε (για το όποιο δεν θα σκάσω κιόλας) και να παθούμε (αυτό θα πονέσει σίγουρα) πόλλα στο προσεχές μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

Γινεται ωρε να γινεις υπουργος γεωργιας και να μην εχεις ιδεα του πως λειτουργουν,εργαζονται,ζουν οι γεωργοι?

Τα προβληματα τους?

 

Γινεται να γινεις υπουργος τουρισμου και να μην εχεις ιδεα των αληθινων προβληματων του κλαδου?

 

Μηπως οι ανθρωποι που στελνουμε στη βουλη δεν ειναι οι πλεον καταλληλοι για να βαλουν μια ταξη και να ρυθμισουν την πορεια μας?

 

Ασκησεις επι χαρτου τοσα χρονια..

 

Στη ζωη παιρνεις αυτο που αξιζεις. Αυτο εχουμε παρει και εμεις.. Αυτο που μας αξιζει σαν λαος. Γιατι δεν αξιζουμε τιποτα οπως φαινεται. Το μυαλο μας στο βολεμα και την κομπινα.

 

υγ

Ο Μητσος δεν ειναι για πουλημα:grin:.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται ωρε να γινεις υπουργος γεωργιας και να μην εχεις ιδεα του πως λειτουργουν,εργαζονται,ζουν οι γεωργοι?

Τα προβληματα τους?

 

Γινεται να γινεις υπουργος τουρισμου και να μην εχεις ιδεα των αληθινων προβληματων του κλαδου?

AYTO ΑΚΡΙΒΩΣ.εκαναν και εναν συναδελφο μας (στην προηγουμενη κυβερνηση) υφυπουργο οικονομικών.απο που ως πού?να τον εκαναν ΥΠΕΧΩΔΕ ,πολυ ευχαριστως.αλλα οικονομικών?με τι προσοντα?τις ψηφους που πηρε προφανως.

και φυσικα δεν ειναι η εξαιρεση αλλα ο κανονας

Link to comment
Share on other sites

Football fan in flames as supporters ignite magnesium

 

football-fan-on-fire-at-bochum-nuremberg-game-01-15272551__MBQF,templateId=renderScaled,property=Bild,height=349.jpg

 

Τι να μας πούνε τώρα και αυτοί.

Το μόνο που ξέρουν είναι να διοικούν με έναν βούρδουλα και τίποτα παραπάνω.

Εντάξει δεν λέω, καλά τα έχουν καταφέρει. Μόνο μην ξεσηκωθούν όλοι οι πεινασμένοι και εκεί και γίνει το έλα να δεις.

Αλλά ξέχασα, αυτούς θα τρέξει να τους σώσει όλη η ανθρωπότητα, όπως στον ΒΠΠ. Μην χάσουμε τέτοιο κελεπούρι.

Αλλά πραγματικά είναι κουτόφραγκοι. Αντί να μας δώσουν ΜΟΝΟ 10.000.000.000€ και να μας πούνε "μην κάνετε τίποτα, μόνο να φιλοσοφείτε και όλα τα άλλα θα τα κάνουμε εμείς" αυτοί μας έδιναν 1ο πακέτο (πάει αυτό δεν το είδε κανένας) και 2ο και 3ο και πάει και 4ο.

Αλλά πως θα αγοράζαμε τις κουρσάρες τους, τις βενζίνες τους και τα υπόλοιπα τους, ξέχασα και το ΦΠΑ που έπαιρναν πίσω και κάτι άλλα ψιλά.

Βρε λες τελικά να μην ήταν τόσο κουτόφραγκοι. Βρε λες και είχαν σαν σκοπό από την αρχή να μας κάνουν ένα ακόμα κρατίδιο της ομοσπονδίας τους.

 

Το πρόβλημα δεν ήταν μόνο οι πολιτικοί μας και εμείς που τους ψηφίζαμε.

Το πρόβλημα είναι πως τσιμπίσαμε το τυράκι και λαδώθηκε το αντεράκι μας και μετά μπήκαμε μέσα στην φάκα ολόκληροι και μάθαμε τι εστί βερίκοκο, με τα δάνεια και τις κάρτες.

Διότι αυτοί ήταν που έλεγαν evil_santa.jpg

Και τώρα κλείνουν την φάκα, αλλά μέσα δεν είναι το τυράκι αλλά ο Uter_Zorker.gif με το gallery8.gif που θα στείλει η MerkelTwins.jpg.

 

Θα μας έχουν για να menschen-arbeit-0010.gif και να menschen-arbeit-0009.gif και ο χοντρός γερμαναράς να φωνάζει ARBEIT αλλιώς θα μας 76658197.jpg%3Fv%3D1%26c%3DIWSAsset%26k%3D2%26d%3D77BFBA49EF87892140FEB0FF7845C57D694DBFB2208367CC639E66C743F4B034F464CBB274FA0EE7 το 307960452_7fde0e5dd2_o.jpg

 

 

Η φωτογραφία της merkel είναι από περιοδικό

 

 

υ.γ. Καταλαβαίνω την αγανάκτηση μερικών αλλά υπάρχουν πολλών ειδών αγανακτισμένοι.

Link to comment
Share on other sites

@ AG

 

ξερεις τον μοναδικο λογο που δεν γυρναω στο εξωτερικο εγω φιλε μου που απο εκει ηρθα και το μετανιωνω καθε μερα εδω και 12 χρονια?

 

τα παιδια μου.

 

γιατι θελω να μεγαλωσουν και να τα βλεπει ο ηλιος, θελω να ειναι κοινωνικα οντα οχι μονοχνωτοι και κλειστοι, θελω να ειναι με ανθρωπους που τα αγαπανε και τα προσεχουν οπως παππουδες, γιαγιαδες, θειες, θειους, ξαδελφια και οχι να τρωνε ξυλο απο αγγλακια επειδη εχουν καστανα μαλλια, θελω να μαθουν να χαιροντα τη ζωη και οχι να γινουν καθαρματα και κυνικοι. Αυτα ειναι πραγματα που ακομη βρισκει καποιος στην Ελλαδα.

 

και το βασικοτερο: θελω να μεγαλωσουν στην Ελλαδα, προκειμενου να αποκτησουν το μοναδικο ισως προσον πια της φυλης, την προσαρμοστικοτητα και την ικανοτητα για επιβιωση. Και αν θελουν εκεινα να πανε εξω ενηλικες, ειμαι σιγουρος οτι οπως κι εγω ετσι και εκεινα θα διαπρεψουν με ελληνικο mind-set και συνθηκες ευνομουμενης και νορμαλ κοινωνιας.

 

...

 

 

Συμφωνώ, κι εγώ το ίδιο...

 

zavi, parist43: Σε γενικές γραμμές χαίρομαι τα ξεσπάσματά σας αλλά χαλαρώστε λιγάκι γιατί μας διαβάζουν και μικρά παιδιά και θα μας παρεξηγήσουν...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.