Μετάβαση στο περιεχόμενο

Insoft - Αμοιβές Μηχανικών


terry

Recommended Posts

Μπορούμε να μεταφέρουμε την άδεια χρήσης από υπολογιστή σε υπολογιστή; Μέχρι τώρα, όποτε είμαι γραφείο και δουλεύω στο σταθερό, αναγκάζομαι να ανοίξω και το laptop μόνο για τις αμοιβές...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο θέμα και γίνεται.

Εγκατέστησε την 7.5

Πιέζεις το κουμπί "Κωδικοί" και μετά στην καρτέλα "Μεταφορά σε άλλον Η/Υ"

Link to comment
Share on other sites

Ναι γινεται...

Απλα ισως ειναι λιγο χρονοβορο αν θες απλα για μια ωρα να δουλεψεις στο προγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

@ ilias, ΓΙΑΝΗΣ Γ, sundance

Ως προς τα αυθαίρετα δεν μπορώ να δεσμευτώ για κάτι. Χρειάζεται αρκετός χρόνος για να γίνει ένα κάλο πρόγραμμα για αυθαίρετα (η νομοθεσία είναι δαιδαλώδης) και δυστυχώς ο περίσσιος χρόνος λείπει αυτό το διάστημα. Δεν το απορρίπτω πάντως και θα υπάρχει σαν σκέψη μόλις οι συνθήκες το επιτρέψουν.

 

@ JTB

Έχεις δίκιο καθώς αναφέρεσαι στο έντυπο υπολογισμού του προστίμου. Η αναβάθμιση έγινε στο έντυπο "Εξόφληση". Το έντυπο "Πρόστιμο" ξεχάστηκε να ενημερωθεί με την αλλαγή των δόσεων από 6 σε 8 ή 10. Θα ενημερώσω μόλις το διορθώσω.

 

@ Occultist, dratsiox, terry

H δυνατότητα αυτή μας ξέφυγε ξεκλείδωτη. Καλά που το εντοπίσατε!! Δυστυχώς , λόγοι ασφαλείας επιβάλουν να είναι κλειδωμένη η παραπάνω δυνατότητα και μόνο όταν κάποιος μας δηλώσει ότι θέλει να μεταφέρει το πρόγραμμα σε άλλον υπολογιστή θα ξεκλειδώνει, ώστε να κάνει μόνος του τη μεταφορά. Αν έχετε αλλάξει υπολογιστή φροντίστε να έχετε το πρόγραμμα στον υπολογιστή που θέλετε, γιατί σύντομα δεν θα είναι ξεκλείδωτη αυτή η δυνατότητα. Λυπάμαι αλλά δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά.

 

terry δουλεύει πράγματι σ' εσένα η δυνατότητα μεταφοράς; Το δοκίμασες; Μόλις έκανα δοκιμή σε 2 H/Y (XP και 7) και είναι κλειδωμένη, οπότε δεν την ξεχάσαμε ξεκλείδωτη όπως έγραψα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η δυνατότητα να βγει κάποια στιγμή έστω ένα usb κλειδί; Γιατί εγώ το χρειάζομαι για να δουλεύω πότε στο laptop και πότε στο σταθερό μου - μόνο εγώ. Όπως κάνω και με ότι πρόγραμμα δουλεύω με usb κλειδί. Τώρα να αγοράσω δύο άδειες για να το χρησιμοποιώ μόνος μου, δε νομίζω ότι είναι και το πιο σωστό...

 

ΥΣ. Έχω και πρόγραμμα με online κλειδί, που -αυτόματα- κάνει αυτή τη δουλειά : Δηλώνεις στον server απενεργοποίηση από τον η/υ που δουλεύεις, και μετά το κλειδί είναι διαθέσιμο για ενεργοποίηση σε άλλον η/υ. Δεν παίζει εδώ να γίνει κάτι τέτοιο να εξυπηρετηθούμε περισσότερο ;

Link to comment
Share on other sites

Ωσπου θα χάσεις το USB και θα λέμε άλλα...

Νομίζω ότι αν απλώς γίνει αυτοματοποίηση της ενεργοποίησης σε συνδιασμό με τη μεταφορά αδείας, θα είναι εντάξει.

Εχω τέτοια δείγματα μεταφοράς από προγράμματα Autodesk και του Οctane.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 7.5:

 

1.Συμπληρώνουμε στους χώρους το εμβαδόν

2.Επιλέγουμε είναι αποτύπωση

3.Έχουμε αποτύπωση στατικών (χωρίς προσθήκη), οπότε το αντίστοιχο πεδίο παραμένει κενό

4.Στον έλεγχο στατικών υπάρχοντος συμπληρώνουμε τον προϋπολογισμό

 

Κάνοντας την παραπάνω διαδικασία δεν εμφανίζεται αμοιβή!

Αποεπιλέγοντας το "είναι αποτύπωση",εμφανίζεται.

 

Είναι κάποιο bug ή λάθος στη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.