Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: "Παράλειψη" τιμολογίων


dART

Recommended Posts

ΗΙ!

Ειμαι στα σκαρια να αγορασω μια ημιτελη μονοκατοικια (στουσ σοβαδεσ ειναι) ξεκινησε το 2001 και σταματησε εργασιεσ 2003.

Ανακαλυψα οτι τα τιμολογια ειναι λειψα!!!

Για την ακριβεια λειπει το τιμολογιο για τισ χωματουργικεσ εργασιεσ -εκσκαφη (και καποια ακομη μικροποσα που ο ιδιοκτητησ τα εκοψε προχθες).

*Αυτο για τις χωματουργικες λεει πως δεν μπορει να κοπει ΠΙΑ!!!*

Θα εχω καποιο προβλημα με την εφορια οταν θα τελειωσω τισ υπολοιπεσ εργασιεσ και θα ζητησω ρευματοδοτηση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μηχανικός που κάνει επίβλεψη, δεν υπάρχει;

πρώτα απευθύνεσαι σε αυτόν

εξ' άλλου αν το αγοράσεις θα έχεις στενή συνεργασία μαζί του

 

στη θεση σου βέβαια πριν αγοράσω θα συμβουλευόμουν και δικό μου μηχανικό της εμπιστοσύνης μου

Link to comment
Share on other sites

*Αυτο για τις χωματουργικες λεει πως δεν μπορει να κοπει ΠΙΑ!!!*

Θα εχω καποιο προβλημα με την εφορια οταν θα τελειωσω τισ υπολοιπεσ εργασιεσ και θα ζητησω ρευματοδοτηση?

ευχαριστω

 

Ναι,θα έχεις.

 

Να μισθώσεις μηχανικό να το ξελασπώσει.Ακούς εκεί.......

 

Πάντα μπορεί να κοπεί τιμολόγιο.Στην περίπτωσή του ακινήτου έχει λήξει η ισχύς της άδειας.Ακούς?Γι'αυτό κ έχει θεματάκια....

 

Μα πώς σου πέρασε από το μυαλό να μην μισθώσεις μηχανικό σε τέτοια περίπτωση αγοράς κουτσουρεμένου από άποψης χαρτούρας ακίνητο κ να μπεις πρώτα στο ίντερνετ να ρωτήσεις?????Εγώ σου προτείνω πρώτα να το ελέγξει μηχανικός της ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ σου κ ΜΕΤΑ να αρχίσεις τις κουβέντες αγοράς.Κοτζάμ εκπαιδευτικός άνθρωπος είσαι,σκέψου λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.