Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποινές στους ΟΥΚάδες για εθνικιστικά συνθήματα στην παρέλαση


astranalysis

Recommended Posts

δε θα σας κανω μαθηματα ιστοριας τωρα....

 

χειροτερα εχουμε παθει απο τους γερμανους και τους αγγλο-αμερικανους, παρα απο τους σκοπιανους ακομα κι απο τους βουλγαρους

 

για μη σας θυμησω οτι οι μισοι ηρωες του '21 μιλουσαν, στη μητρικη, αλβανικα (χαχαχχαχα τι εχει να γινει τωρα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έλεος..

Δεν έχετε καταλάβει πως όσοι και να τοποθετηθείτε πάλι την τελευταία κουβέντα θα θέλει να την έχει ο paris ή ο jimjim ή ο dgt; Και μάλιστα χωρίς να λένε τίποτα καινούριο;

Ή στο τέλος θα ειπωθεί κανένα απαγορευμένο κι εδώ και θα κλειδωθεί το τοπικ. --edit: ή και να εξαφανισθεί κιόλας :)

 

Αν μετρήσουμε τα ποστς, θα δείτε πως οι περισσότεροι λέμε πως πράγματι δεν έπρεπε να ακουσθούν δημόσια τα συνθήματα αυτά.

Δυστυχώς σε κάθε έναν απαντούν οι προαναφερθέντες, με αποτέλεσμα να έχω τρία μυνήματα εγώ, τρια ο spy, τρια ο zavi k.l.p. και 15-20 ο παρης κ.λ.π. Δε τα μέτρησα αλλά κάπου εκεί θα είναι :D

 

Έμπλεξα μερικές φορές σε τέτοιες κουβέντες και το μόνο που κερδίζεις είναι να χαλάς το κέφι σου και να κάνεις πόλεμο μέσω του πληκτρολογίου.

Link to comment
Share on other sites

εγω doctor απαντησα μετα την 7η σελιδα και αφου βαρεθηκα να διαβαζω αρλουμπες και κλεινω εδω

 

μεσημεριασε , παω για βατραχοποδαρα.....

Link to comment
Share on other sites

για μη σας θυμησω οτι οι μισοι ηρωες του '21 μιλουσαν, στη μητρικη, αλβανικα (χαχαχχαχα τι εχει να γινει τωρα)

 

Κ να μας το θυμήσεις τί έγινε ρε συ?

 

Ωραία,γνωστό είναι ότι Ο Μάρκο Μποτσάρ δεν μιλούσε ελληνικά.Άλλο πράγμα όμως η ελληνική συνείδηση κ άλλο η ιθαγένεια.

 

Εγώ τάσσομαι υπέρ της ελληνικής συνείδησης,''μέχρι την τελευταία ρανίδα του αίματός μου'' κ όχι υπέρ της ιθαγένειας.Πιό έλληνας είναι αυτός που είναι μαύρος κ μάχεται να σώσει κάτι ελληνικό,παρά ο γνήσιος απ' ευθείας απόγονος του Σωκράτη που ζει για το ρουσφέτι.

 

Σε αυτό το θρεντ,ενώ όλοι συμφωνούμε ότι αυτό που έγινε στην παρέλαση ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ,κάποιοι έβγαλαν γούστα κ αρχίζουν να πιάνουν στο στόμα τους γενικεύοντας κ ασχετολογώντας.

 

Εγώ στις γενικεύσεις στο συγκεκριμένο θέμα ΔΙΑΦΩΝΩ.Συν τοις άλλοις,δεν γνωρίζω πού υπηρετήσατε όσοι αρχίζετε κ εκφέρετε άποψη για ανθρώπους κ όχι για διοίκηση,μπορεί να είστε δηλωμένοι καραγιωτάδες οπότε η γνώμη σας δεν πρέπει να ληφθεί υπ' όψιν.:D

 

Φίλε dgt ,μπορεί να έχεις απωθημένα με συμπεριφορές διαφόρων κανιβάλων,αυτό που θέλω όμως να σου τονίσω είναι ότι η συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων που προσβάλλεις δεν είναι έτσι στην πλειοψηφία της.

 

Κ αυτός που έδωσε εντολή να πουν τα ''απαγορευμένα'' δημοσίως,εντολή πήρε κ αυτός.Οπότε,ΒΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΕΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΤΕ κ αφήστε στην άκρη τα παιδιά,γιατί είναι σίγουρο ότι όποιος βρισκόταν στη θέση των παιδιών τώρα δεν θα είχε καμία σχέση με ανθρώπινο ον.Να τιμάτε αυτούς τους ξεχωριστούς στρατιώτες γιατί είμαστε ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΙ που σε τέτοιο έθνος που βουλιάζει από μόνο του έχουμε ακόμη ανθρώπους με τέτοιο φρόνημα.

 

Αυτά έχω να πω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ υπηρέτησα στο Μηχανικό. Στην ηλικία των 30 ετών και ενώ δούλευα ήδη 7 χρόνια έιχα του κόσμου τα βίσματα. Όταν με κάλεσε ο διοικητής του ΚΕΜΧ στο γραφείο του μου είπε:

"Με πήρε τηλέφωνο ο τάδε για σένα. Θέλεις τίποτα;"

Του απάντησα:

"Θέλω να υπηρετήσω κανονικά όπως όλοι οι φαντάροι αλλά ελπίζω η μετάθεσή μου να είναι στην Ξάνθη όπου βρίσκεται η ετοιμόγεννη γυναίκα μου. Νομίζω όμως ότι ούτως ή άλλως θα πάω Ξάνθη λόγω μόνιμης κατοικίας".

 

Τελικά, πέρασα τρεις μήνες κανονικά και προβλεπόμενα στο Ναύπλιο και στο Λουτράκι, ενώ άλλοι φύγαν αμέσως μετά τις 40 μέρες για ...τα σπίτια τους, άλλοι πέρασαν ζωή και κότα και στο Ναύπλιο και στο Λουτράκι μέσα στα γραφεία σταυρώνοντας τα πόδια (και ήταν πολλοί αυτοί) ενώ εγώ πήγαινα από Μαγειρία σε πεδίο βολής και τανάπαλι. Μετά πήγα στην Ξάνθη όπως περίμενα για άλλους 6 μήνες.

Δεν υποστηρίζω ότι "ξεσκίστηκα" στον στρατό, αλλά υπηρέτησα κανονικά όπως κάθε Έλληνας πατριώτης.

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως νομίζω ότι δικαιούμαι να εκφέρω άποψη για τα πολιτικά και στρατιωτικά θέματα της χώρας μου...

 

@zavi: Χωρίς διάθεση ειρωνίας τα παραπάνω...

 

ΥΓ: Απίστευτο μου φαίνεται ότι χρησιμοποιώ τον όρο "Έλληνας Πατριώτης" διότι κατά βάση είμαι απόλυτα διεθνιστής...

ΥΓ2: Τα παραπάνω στοιχεία για λίγο διαθέσιμα... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος..

Δεν έχετε καταλάβει πως όσοι και να τοποθετηθείτε πάλι την τελευταία κουβέντα θα θέλει να την έχει ο paris ή ο jimjim ή ο dgt; Και μάλιστα χωρίς να λένε τίποτα καινούριο;

 

doctor μαστορα ηλεκτρολόγε, λογαριασμό θα σου δώσω για το τι θα γράφω? μείνε εντός θέματος ή αν δεν γουστάρεις μην απαντάς. άιντε

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία κουβέντα θα την έχω εγώ, γιατί βλέπω ότι το θέμα οδηγεί προς καυγά.

Οι απόψεις όλων καταγράφηκαν.

Το παρών κλειδώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.