Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στατικό ερώτημα: Τοιχίο πισίνας


CSPU

Recommended Posts

Καλημερα και καλο Πασχα σε ολους,

θα παρακαλουσα για την αποψη σας στο παρακατω θεμα...

 

Στο υπο κατασκευη σπιτι μου εχουμε κανει και μια πισινα περιπου 5Χ8.

Τα τοιχεια της προς τα κατω προβαλλονται στο γκαραζ και ειναι επισκεψιμα γυρω - γυρω. Ειδα λοιπον ευρισκομενος στο γκαραζ, οτι σε δυο σημεια (ενα σε μια γωνια δυο τοιχειων και ενα αλλο σημειο στο κεντρο ενος τοιχειου στο υψος που ειναι ο πυθμενας) βγαινει νερο. Οχι απλα υγρασια αλλα μπορω να το δω ως υγρο...

Ο μπετατζης μου ειπε (χωρις να το δει) οτι εκει ηταν πολυ πυκνα τα σιδερα και ισως δεν εχει παει παντου το σκυροδεμα.

Ο μηχανικος μου ειπε (χωρις να το δει) οτι δεν υπαρχει προβλημα...Θα το δει ομως και θα μου πει.

 

Μπορω να εχω την αποψη σας για το σωστο χειρισμο του θεματος απο μερους μου και τι να περιμενω απο το Μηχανικο? Να ανησυχω??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα που με απασχολει ειναι αν η απαντηση του μηχανικου πρεπει να ειναι επισημη και εγγραφη ή οχι

Η υπογραφή σημαίνει αυτομάτως και μεγαλύτερη υπευθυνότητα.

Συνεπώς φρονώ ότι κανένας συνάδελφος δεν θα έχει πρόβλημα να υπογράψει κάτι για το οποίο είναι σίγουρος.

Να θυμάστε όμως ότι δεν είναι τόσο εύκολη η εξαγωγή συμπερασμάτων και κυρίως σε ενδεχόμενες δύσκολες καταστάσεις.

Πολλές φορές χρειάζονται εκ νέου μελέτες και συνεπώς χρόνος και κόπος.

Ο Μηχανικός σας θα ξέρει καλύτερα.

Σε κάθε περίπτωση δώστε του το χρόνο και όχι μόνο, για να κάνει σωστά τη δουλειά του.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.