Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εργασία σε ύψος στο εξώφυλλο του ενημερωτικού δελτίου


xaris__

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

 

παρατήρησα ότι στο εξώφυλλο του τεύχους 2577 του ενημερωτικού δελτίου του ΤΕΕ, εμφανίζονται 2 άτομα να εγκαθιστούν φ/β πάνελ σε ταράτσα κτιρίου. Ο ένας από τους 2 βρίσκεται έξω από τα όρια της ταράτσας και φαίνεται να εργάζεται σε ύψος, χωρίς να έχει λάβει το παραμικρό μέτρο για την ασφάλειά του (π.χ. να φοράει ζώνη 3 σημείων δεμένη σε σταθερό σημείο του κτιρίου). Θα μου πείτε, πρόκειται για παράβαση που συμβαίνει κατά κόρον, δεν περίμενα όμως να τη δω δημοσιευμένη στην πρώτη σελίδα του ενημερωτικού δελτίου, σε θέμα που έχει να κάνει με την ανάπτυξη. Για ποια ανάπτυξη μιλάμε αν πρώτα δε διασφαλίζουμε την ασφάλεια στην εργασία;

Τι ρωτάω χρονιάρες μέρες...

 

Καλές γιορτές εύχομαι.

post-9018-131887236112_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την παρατηρητικότητα και τις σωστές επισημάνσεις σου.

 

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ.

 

ΥΓ Καλό θα είναι να γράψεις την ειδικότητα στο προφίλ σου, όπως ζητούν οι συντονιστές.

Link to comment
Share on other sites

xari μου που εισαι και απο τον ευωδιαστό Βόλο (γιασεμιά και φούλια κλπ.) σου στέλνω μία φωτ/φία ... για να ηρεμήσεις. Είναι από την Αίγυπτο και εδώ έχουμε στήριξη 5 σημείων 2 πόδια 2 χέρια συν 1 χέρι...

και γ@μώ τα ΣΑΥ-ΦΑΥ δηλαδή

 

ps. στο πατρικό μου έχουμε και τουλούμπα στην αυλή Νο 4 (Γκλαβάνης)

 

 

<a href=arbeiter001egypt.jpg' alt='arbeiter001eg

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη παιδια, δεν ειναι μονταζ για τη σελιδα αυτο?

 

αλλη η φωτο της εγκαταστασης Φ/Β και αλλη αυτη με τον πυλωνα με φοντο τα συννεφα.

 

ειναι απλα ενωμενες για το θεμα "Ενεργεια". θελω να πω, δεν προκυπτει πουθενα το υψος στο οποιο εργαζεται ο ανθρωπος. Κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.