Μετάβαση στο περιεχόμενο

Eπαγγελματικά δικαιώματα κολεγίων


Recommended Posts

Εγώ είχα βγάλει 11.

Σήμερα μπορώ να πω ότι είμαι ένας καλός μηχανικός.

 

Ε, αφου το ήξερες το μάθημα γιατι δεν το έλεγες όταν σε σήκωνε η δασκάλα? :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν πατούσα στο σχολείο...προτιμούσα να παίζω κλασική κιθάρα...είχα σοβαρότερα θέματα να ασχοληθώ...

 

Όπως και για μένα ο μαθητής του 10 δεν μπορεί να γίνει μηχανικός.

 

Γιατί το λες αυτό ? Δεν βλέπεις μπροστά σου το αποτέλεσμα ??? Που να είχα και 15...θα είχα λύσει όλα τα προβλήματα του Clay...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πατούσα στο σχολείο...προτιμούσα να παίζω κλασική κιθάρα...είχα σοβαρότερα θέματα να ασχοληθώ...

 

Εγω δεν θέλω μεροκάματο, θελω χιλιάρα μηχανη και θάνατο?

Παιδι του Δαλιανίδη και εσυ?

 

 

 

 

pappos: δεν νομίζω να παρεξηγήσαι, ε?:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βγάλει 11.

Σήμερα μπορώ να πω ότι είμαι ένας καλός μηχανικός.

 

Eσύ είσαι ειδική περίπτωση...

Μάλλον ήθελες το Γερμανό σου για να στρώσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

pappos: δεν νομίζω να παρεξηγήσε, ε?:smile:
Όχι αγαπητέ μου, κανένα πρόβλημα. (Στο τέλος το ε με αι, είναι στην παθητική, πάντα φιλικά...)

 

Εσύ είσαι ειδική περίπτωση...
Γιατί το λες αυτό? Με κάνεις και αισθάνομαι άσχημα...
Link to comment
Share on other sites

Mε την καλή έννοια.

 

Για τα κολλέγια επιμένω ,το επίπεδο είναι χαμηλό. Συνήθως στα κολλέγια πηγαίνουν όσοι δεν περνούν πουθενά στις πανελλήνιες.

Αυτή τη στιγμή (με τα σημερινά ποσοστά εισαγωγής), πρέπει να προσπαθήσεις για να μην περάσεις πουθενά.

Ούτε εγώ διάβαζα στο Λύκειο αλλά κάτω από τη βάση δεν έγραψα ποτέ , ακόμη και όταν ήμουν τελείως αδιάβαστος.

Αν δεχτούμε ότι δεν υπάρχουν ελάχιστα standards , τότε υποβαθμίζουμε την επιστήμη μας , η οποία δεν είναι και από τις ευκολότερες.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως λόγω αλαζονείας, απάθειας και εθελοτυφλισμού αυτοί οι χειρότεροι που λες, των κολεγίων δηλαδή, πλέον θεωρούνται ισότιμοι των πολυτεχνείων και ανώτεροι των ΤΕΙ. Τώρα πια είναι αργά για να αλλάξει αυτό. Πλέον το μόνο που μένει για εμάς των ΤΕΙ είναι, όσο γελοίο και αν ακούγεται, να θεωρούμαστε ισότιμοι με κολέγια. Έλεος δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε Σταύρο μην σε παίρνει από κάτω. Θα πάμε να στάξουμε μερικά γκαφρά (από αυτά που δεν έχουμε) για 1+1 χρόνο σπουδών και μετά θα είμαστε Α-ΟΚ. Να ζήσουν και οι καθηγητές των κολεγίων. Έτσι θα φτάσουμε και στο 5% του ΑΕΠ για την Παιδεία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια

 

1. σε μια κορεσμενη αγορα και με κριση για 20 χρονια πια θα ειναι η τυχη των αποφοιτων κολεγιων?

 

2. Ποιος ελεγχει την ποιοτητα τους? Εδω δεν ελεγχεται το πολυτεχνειο.

 

3. Τι γινεται το πτυχιο εαν κλεισουν?

 

4. Ποιοι διδάσκουν? Με 15-20 Ευρω την ωρα που παιρνουν.

 

5. Γιατι συνεργαζονται με τα χειροτερα πανεπιστημια στην Αγγλια? Τα καλυτερα τι εγιναν?

 

6. Χωρις σοβαρη επενδυση σε εργαστηρια πως θα μαθουν στα παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.