Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τοπογραφικό από δικαστική απόφαση


Recommended Posts

καλησπέρα συναδελφοι..εχω να παραδώσω ενα τοπογραφικό ενος αγροτεμαχίου το οποίο σύμφωνα με δικαστική απόφαση η οποία έγινε προ εικοσαετίας διαιρεί το αγροτεμάχιο δια τέσσερα..μια μηχανικός μου ζήτησε τοπογραφικό για έναν πελάτη της που θέλει να κτήσει σε ένα απο αυτα τα κομμάτια..η απορία μου είναι στο αν εγώ πρεπει να παρουσιάσω αυτα τα διαιρεταία μέρη στο τοπογραφικό ή να δείξω απλά το αγροτεμάχιο;

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Δειξε το δικο σου, τα υπολοιπα δε νομιζω να σε αφορουν αφου με τη δικαστικη αποφαση το αρχικο κατατμηθηκε. Προφανως η αποφαση συνοδευοταν και απο τοπογραφικο.

Επομενως, αφου δεν κανεις εφαρμογη της αποφασης, περιορισου στο ανεξαρτητο κοματι που σε αφορα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω...Αν εχω δικαστικη αποφαση για ιδιοκτησιακο καθεστως σε αγροτεμαχιο, η οποια μνημονευει καποιο τοπογραφικο, εχω την αποφαση, δεν εχω το τοπογραφικο...Που μπορω να το βρω???

Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρχει στο φακελο (ισως) καποιου δικηγορου απο τους διαδικους

Ξεκινα απο εκει.

Δες και στο υποθηκοφυλακειο της περιοχης στις μεριδες των διαδικων. Θα πρεπει να εχει μεταγραφει.

Στο δικαστηριο για να το βρεις ..... παιξε λοττο καλυτερα, πιο ευκολο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το αρχειο αυτο??? Με τα δικαστηρια δεν εχω και πολλα παρε-δωσε... :smile:

 

Εχει μεταγραφει, αλλα δεν το εχει το υποθηκοφυλακειο.....

 

 

Ρε π*&% μου κανεις ιδιοκτητης δε νοιαζεται για την περιουσια του?? Ενα χαρτι ειναι....βαλτο κατω απο τις καλτσες....

Link to comment
Share on other sites

Τα δικαστικα αρχεια;

Μα στο δικαστηριο που εκδικαστηκε!

Βρες ποιο ηταν αυτο (ειρηνοδικειο, τακτικο δικαστηριο, εφετειο κλπ) και πηγαινε στην εδρα του να ρωτησεις

(εγω θα εβαζα δικηγορο παντως)

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων και το κείμενο του μηνύματος, πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, DOOM.

Link to comment
Share on other sites

Στα υποθηκοφυλακεία της ευρύτερης περιοχής μου, μέχρι στιγμής, ΔΕΝ έχω δεί τοπογραφικό κοτσαρισμένο σε συμβόλαιο που έχει μεταγραφεί.

Αν είσαι τυχερός, στο αρχείο του/ης συμβολαιογράφου.

 

edit: terry γράφαμε ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.