Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή μηχανικού, Φορολογικά


bt.architecture

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ματς κατέληξε με νικητή ...εμένα!! .........

 

Σε σημερινή ...απαίτηση Πολεοδομίας Περισσού, άρνηση παραλαβείς φακέλου γιατί θέλει το ΦΕΜ πρωτότυπο.

 

Αρα η νίκη σου ήταν προσωρινή!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή ...απαίτηση Πολεοδομίας Περισσού, άρνηση παραλαβείς φακέλου γιατί θέλει το ΦΕΜ πρωτότυπο.

 

Αρα η νίκη σου ήταν προσωρινή!!!

 

gamvro, τι γίνεται με τον Περισσό?

Δέχονται με ραντεβού ή είχες πάει από το πρωί?

Τώρα θα πρέπει να κλείσεις νέο ραντεβού ?

Link to comment
Share on other sites

Το ματς κατέληξε με νικητή ...εμένα!! :grin: :-D

 

Δέχτηκε να δείξω απλά το πρωτότυπο δήλωσης ΦΕΜ και να το πάρω πίσω για την εφορία μου...(αφήνοντας αντίγραφο στο φάκελο)

 

Σφραγγισμένο ήταν το αντίγραφο ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Απλή φωτοτυπία! Απλά έδειχνα και το πρωτότυπο (μιλάμε πάντα για το άσπρο έντυπο δήλωσης του μηχανικού έτσι; Το μπλε όυτως ή άλλως πάει πρωτότυπο στην πολεοδομία) (και όχι εφορία όπως αρχικά είχα γράψει...)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας σε κάτι το οποίο πιστεύω ότι το έχετε χιλιοακούσει....απλά ο καθένας μου δίνει διαφορετική απάντηση όταν ρωτάω...στα τετραγωνικά του ημ/υπ βάζετε το καθαρό εμβαδόν (χωρίς τοιχοποιία όπως προβλέπει ο νόμος) ή αυτό που λέει το Δ.κάλυψης? ρωτάω γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που στην κάτοψη αναγράφει το εμβαδόν του χώρου και φυσικά είναι διαφορετικό από αυτό που υπολογίζω εγώ αφού ο μηχανικός που έβγαλε την άδεια έχει συμπεριλάβει και τους τοίχους...άλλοι μου λένε ότι λέει ο νόμος άλλοι ότι λέει το Δ.Κ τελικά ποιόν να ακούσω? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς εδώ μέσα έχουμε διχαστεί.

Οπότε ερμηνεύεις την νομοθεσία (η οποία αναφέρεται σε καθαρό εμβαδό) και πράττεις ανάλογα

Link to comment
Share on other sites

Απλή φωτοτυπία! Απλά έδειχνα και το πρωτότυπο (μιλάμε πάντα για το άσπρο έντυπο δήλωσης του μηχανικού έτσι; Το μπλε όυτως ή άλλως πάει πρωτότυπο στην εφορία)

 

Το μπλε το πατε στην εφορια???

Εγω γτ τοσα χρονια το δινω στην πολεοδομια και στην εφορια δινω φωτοτυπια???

Link to comment
Share on other sites

'Ελα ντε ... , σε όλες τις πολεοδομίες μου κρατάνε το μπλε και δεν δέχονται φωτοαντίγραφό του ...Μάλλον κάτι λάθος έχει γράψει .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.