Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έκτακτη εισφορά σε ελ. επαγγελματίες


GRTOPO

Recommended Posts

 

Στην κατάσταση που θα φτάσουμε ... Θα τον δεχτούμε ως σωτήρα και θα παρακαλάμε να μας εκμεταλλευτεί ακόμα και για ψίχουλα.

 

Ελπίζω να παραμείνω τοπογράφος και να μην αποκτήσω και την ιδιότητα του προφήτη .

 

.

 

Mάλλον φίλε μου πας για προφήτης...θα δείτε που εκτός απο τα οικονομικα,θα θελουν να μας βαλουν χέρι και στα υπολοιπα...ρομποτάκια θα γινουμε....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

"Καραμανλής ή Τανκς"

"Παπανδρέου ή Χρεωκοπία"

Αντέ να δούμε ποιός θα έιναι ο επόμενος.

Εγώ πάντως ηδη βλέπω έναν επιχειρηματία να κάνει "πρωθυπουργίκες"¨εμφανίσεις, και στην Ουγγαρία αν δεν κάνω λάθος κύβερνηση τεχνοκρατών εγκατατάθηκε μέτα την παραίτηση του "σοσιαλίστη" πρωθυπουργού και εκέι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ηδη βλέπω έναν επιχειρηματία να κάνει "πρωθυπουργίκες"¨εμφανίσεις, και στην Ουγγαρία αν δεν κάνω λάθος κύβερνηση τεχνοκρατών εγκατατάθηκε μέτα την παραίτηση του "σοσιαλίστη" πρωθυπουργού και εκέι.

 

Αν είναι τόσο ζωντόβολο ο έλληνας που θα ψηφίσει τελικά το κακέκτυπο του Μπερλουσκόνι, τη στιγμή που προσπαθεί να του κάψει τα μαγαζιά τι να πω...

Θα μου πεις εδώ εξέλεξε 3 τετραετίες αυτόν για τον οποίον ο ίδιος του ο πατέρας είχε πει, ότι αν ποτέ βγει να κυβερνήσει θα καταστρέψει την Ελλάδα και παρ'ολα αυτά ψάχνεται ακόμα να βρει που να αποδώσει ευθύνες...

Link to comment
Share on other sites

δεν διάβασα όλα τα posts για να δω τι λέτε αλλά είπαν ότι δεν θα γίνει τελικά έκτακτη εισφορά. άρα θα γίνει το Σεπτέμβριο

Link to comment
Share on other sites

Ουστ ανθρωπάκια..

Το πρωτοδικείο το έκρινε αντισυνταγματικό διότι έλεγε δεν μπορεί να επιβληθεί φόρος σε εισοδήματα για τα οποία έχει ήδη αποδοθεί φόρος.

Και το εφετείο λέει πως ήταν αδύνατο να το πράξει για τα νέα εισοδήματα, διότι δεν είχαν ακόμα ταχυδρομηθεί, οπότε το έπραξε για τα ήδη φορολογημένα έσοδα.....

Ουστ ανθρωπάκια......

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η "φοροδοτική ικανότητα" είναι μάλλον ο φαιδρότερος όρος της "δημοκρατίας" μας. Ναι όντως υπάρχουν περιπτώσεις που δίνοντας σαν φόρο στο κράτος το 95% των κερδών μου, θα μπορέσω να έχω ένα πιάτο φαϊ και να επιβιώσω. Αυτό σημαίνει ότι κινείται στα πλαίσια της λογικής κάτι τέτοιο;

ΟΥΣΤ ΚΟΠΡΙΤΕΣ από μένα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.