Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικοδομική άδεια για διώροφο από ΑΤΜ


kasvan

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 79
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

προς το παρόν το θέμα σάλπαρε στην κουβέντα.

λοιπόν κορίτσια ας αγκαλιαστούμε όλες μαζί και έτσι αγαπημένες να παρακαλάμε ο πιτσαδόρος του πάρι να είναι ένα άξιο pizza boy

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω πάρει ένα Garmin για το αμάξι μου, αλλά τώρα που το σκέφτομαι λέω να ασχοληθώ και μετα τοπογραφικά (εξάλλου έχει αστεία μαθηματικά...ούτε επικαμπύλια χρειάζεται ούτε διαφορική γεωμετρία κ.ο.κ.)

 

Θέλω να ρωτήσω πόσο θα είμαι στο όριο από θέμα σφαλμάτων...εννοείται θα κάνω καλές τιμές και θα τα τυπώνω και έγχρωμα τα σχέδια για τους πελάτες.

 

Επίσης πότε είναι καλό να βγαίνω στην εξοχή για να κάνω τα τοπογραφικά με το Garmin? Αν έχει συννεφιά πιάνει καλά ή θα έχω μεγάλη απόκλιση ? Επίσης ποια ενδυμασία μου προτείνετε για να βγαίνω στο βουνό ?

Link to comment
Share on other sites

Pappos τώρα με το Google Earth θα βγαίνεις στα βουνά; Τί λες τώρα; Κατευθείαν φωτό από τον Γούγλη και τελείωσε. Κατέβασε και το coords.gr να κάνεις μετατροπή συντεταγμένων σε ΕΓΣΑ και είσαι κύριος. Σάμπως αυτοί που έκαναν το κτηματολόγιο έκαναν τίποτα διαφορετικό;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα το σημερινό! Και δράττομαι της ευκαιρίας να σας ανακοινώσω ότι κι εγώ εδώ και 10 μέρες περίπου, αποφάσισα να κάνω στροφή καριέρας! Συνεργασία με φίλο ΠΜ, και να δούμε τι ψάρια πιάνουμε και σαν "αδειάδες"! (Σοβαρολογώ).

Αποφάσισα να υπογράφω ό,τι βρίσκω μπροστά μου! Αρχιτεκτονικά, στατικά, Η/Μ, μελέτη ύδρευσης, Φ.Α. Ο νόμος άλλωστε μου το επιτρέπει. Και αν δε μου το επιτρέπει σε κάποιες περιπτώσεις, ούτως ή άλλως όπως μου είχε πει παλιότερα και ένας συνάδελφος ΑΤΜ "εγώ υπογράφω ακόμα και 5όροφα-κανείς ποτέ δε με σταμάτησε-αρκεί να δουν μπλε σφραγίδα 8Χ3cm στην πολεοδομία". Και ο σώζων εαυτόν σωθήτω!

Όλοι μαζί θα πεινάσουμε. Αφού το κράτος μας, θεωρεί "περιττές πολυτέλειες" πλέον τα έργα υποδομής όπως το Κτηματολόγιο, οι Π.Ε. κλπ. και ορίζει ως "ανάπτυξη" μόνο το τάισμα των αεριτζήδων του χώρου των "χρηματοοικονομικών" και των "τραπεζικών προϊόντων", θα ασχοληθούμε όλοι με τα 2όροφα. Και αν λείψουν και τα 2όροφα δε χάλασε ο κόσμος! Να'ναι καλά το φιλαράκι ο ΠΜ να πίνουμε τον καφέ μας και να παίζουμε τάβλι παρέα στο γραφείο...

Link to comment
Share on other sites

tpanag έχω μια αδειούλα μούρλια. Ξέρει ο kasvan. Θα μου υπογράψεις ρε τοπογραφικό και Δ.Κ.; Άντε να αρχίσουμε να μοιράζουμε και τις δουλειές...

Link to comment
Share on other sites

... να πίνουμε τον καφέ μας και να παίζουμε τάβλι παρέα στο γραφείο...

 

Χαλλλλλλαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

και ο καλουπατζής να σιδερώσει. αν δεν ευκαιρεί στέλνεις τον μπογιατζή

 

βασικά όποιος είναι εύκαιρος για να μην μακρυγορώ

 

Χαχαχαχα :D:D:D:D Θα μας πεθάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Σάμπως αυτοί που έκαναν το κτηματολόγιο έκαναν τίποτα διαφορετικό;

 

:lol::lol:

 

cuuuuuuuuuuuuuuuuuuult!!!!!!!!!!!!

 

ΟΧΙ φίλε,ΑΥΤΟ ακριβώς έκαναν!!!Από φίλη που προσλήφθηκε για 6 μήνες ως ανειδίκευτη (χαρτογράφος στο επάγγελμα) κ πέρναγε 120 δηλώσεις/ημέρα με 600 ευρώ/μήνα........

 

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΤΕ ΒΡΕ ΑΧΑΪΡΕΥΤΟΙ ΑΤΜ για ποιό λόγο σας έκραζα πέρυσι............συν την Εγκύκλιο.

 

Το google πάντως είναι πιό ακριβές από ένα south που δοκίμασα,το south πέφτει 5 μέτρα έξω!:lol:

 

Εγώ πάντως στατικά έμαθα από τα lego.Και μέχρι εκεί έφτασα,φτιάχνω πυργάκια αντισεισμικά,δοκιμασμένα με τη μέθοδο του φορτηγού by Γιάννης-ιος.Επίσης,ξέρω να φτιάχνω αντισεισμικά πυργάκια στην παραλία,με τα κουβαδάκια μου.

 

zavi=αντισεισμικές κατασκευές ΥΠΕΡπολυτελείας!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στατικά έμαθα από τα lego.

lego καλά είναι, από jenga θα υπήρχε ένα θέμα. βέβαια τότε αναλαμβάνει ο γιάννης-ιος με τον τροχήλατο υπερτροφοδοτούμενο υδραυλικό ελκυστήρα και του φοράει μια πάκτωση που τα βλέπει κωλυώμενα το κτίριο

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.