Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Κατασκευή σοφίτας (παταριού)


Recommended Posts

Και επειδή πραγματικά έχω κουραστεί, αγαπητέ κ. Sweet Imperial, όταν κάποιος έχει ένα πρόβλημα να επιλύσει, απευθύνεται στον υπεύθυνο. Αν δεν καλυφθεί από αυτόν, τότε αρχίζει και ψάχνει αλλού.

Συγγνώμη αλλά αυτό που κάνετε, τα να μαθαίνετε από διάφορες πηγές για να πάτε να ρωτήσετε μετά τον μηχανικό σας είναι εκ του πονηρού, διότι αν τον έχετε ήδη ρωτήσει και περιμένετε την απάντησή του τότε έπρεπε να περιμένετε την απάντησή του και από την αιτιολόγησή της να αποφασίσετε τι θα πράξετε.

 

Δηλαδή την τρίτη θα πάτε στον μηχανικό σας και αν σας πει "εντάξει κάντο δεν έχεις πρόβλημα" εσείς θα του πείτε "έλεγξες αν αντέχει ο σκελετός?"

Ή αν σας πει "όχι μην το κάνεις" θα του πείτε "μα αφού έχω 3μ σαλόνι και 2μ πατάρι, άρα μπορώ να το κάνω"

Όχι κ. Sweet Imperial, περιμένετε την απάντηση του μηχανικού σας και αν νομίσετε πως δεν είναι τεκμηριωμένη, τότε πρέπει να απευθυνθείτε αλλού, αλλά όχι από το διαδίκτυο. Διότι δεν γνωρίζουμε όλα τα δεδομένα.

 

Πραγματικά δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση του μηχανικού σας, δηλαδή στην θέση ενός συνεργάτη σας που δεν τον εμπιστεύεστε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.