Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

Συνάδερφοι να ρωτήσω μιας και τώρα πάω να κάνω τον πρώτο μου χώρο: στα σχέδια της πολεοδομίας σχεδιάζουμε πάνω την νέα κατάσταση (θέσεις ανοιγμάτων, νέοι τοίχοι κτλ.) ή διαγραμμίζουμε τον προς τακτοποίηση χώρο και δίπλα βάζουμε κάτι σαν υπόμνημα που αναφέρουμε ότι η διαγράμμιση αφορά τον προς τακτοποίηση χώρο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην περιοχή μου (για την περιοχή σου καλύτερα να ρωτήσεις)

Βάζουμε πάνω στα σχέδια, με κόκκινο περίγραμμα τη θέση και τις εξωτερικές διαστάσεις, του δημιουργηθέντος χώρου και κάπου στο σχέδιο την αναλυτική επιμέτρηση του εμβαδού

(ούτε παράθυρα ούτε εσωτ διαρρύθμιση)

Link to comment
Share on other sites

καθώς και ότι από τα σχέδια δεν φαίνεται ότι πρόκειται για μία ιδιοκτησία (επειδή ήταν σε διαφορετικούς ορόφους και δεν ξέρει να διαβάζει σχέδια τα οποία προφανώς έδειχναν την εσωτερική σκάλα που ενώνει τα 2 υπόγεια).

Να της πεις να σου δείξει τα όρια των ιδιοκτησιών

 

Μια χοντρούλα δεν είναι αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι καλησπέρα. Επαναφέρω ένα παλιό θέμα .Τελικά η αλλαγή υποστέγου από ανοιχτό σε κλειστό μπορεί να τακτοποιηθεί με το Ν3843/2010 και αν ναι ο υπολογισμός του προστίμου βάσει ποιων τετραγωνικών γίνεται? Με ενδιαφέρει μια απάντηση καθώς έχω αντίστοιχη περίπτωση!

 

Κανείς άποψη επί του θέματος?

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή μου (για την περιοχή σου καλύτερα να ρωτήσεις)

Βάζουμε πάνω στα σχέδια, με κόκκινο περίγραμμα τη θέση και τις εξωτερικές διαστάσεις, του δημιουργηθέντος χώρου και κάπου στο σχέδιο την αναλυτική επιμέτρηση του εμβαδού

(ούτε παράθυρα ούτε εσωτ διαρρύθμιση)

 

Στην πολεοδομία Παλλήνης ή Αγ. Παρασκευής γνωρίζει κάποιος ;

Link to comment
Share on other sites

Αγ. Παρασκ -> σχεδιασμός περιγράμματος με ενα φωσφωριζε μαρκερ. -πρασινο- κ τιποταλλοο

(περί μιας διαγράμμισης πρόκειται.... μην ψειρίζεις τόοοσο! :smile: )

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σας ρωτήσω όσοι έχουν πληρώσει παράβολο με το προηγούμενο νόμο και έχουν καταθέσει και φάκελο πρέπει να ξαναπληρώσουν παράβολο 250 ευρώ ή καλύπτετε με το προηγούμενο? Χρειάζεται κάτι παραπάνω στην κατάθεση του φακέλου?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.