Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κανένας λόγος να ξαναβγάλουν φωτοτυπία από αυτό που τους καταθέσαμε; Τους το καταθέσαμε, το δέχτηκαν, τελείωσε το θέμα.

Μου θύμισες αυτό που μου είχε πει μια μηχανικός σε Πολεοδομία σε τακτοποίηση που είχα κάνει "Σας συνιστώ να αλλάξετε φακέλους με κάποιους με "αυτιά" γιατί θα φύγουν τα χαρτιά από μέσα!" (είχα πάει απλούς χάρτινους χωρίς εσωτερικά "αυτιά"). Ε και; Τι με νοιάζει εμένα; Από τη στιγμή που μου δώσατε πρωτόκολλο και πήρα πληρότητα, προβλημά σας αν θα χαθούν! :)

Link to comment
Share on other sites

αυριο-μεθαυριο θα ζητουν φωτοτυπιες για αγοραπωλησίες, συμβόλαια κλπ

και θα βγαίνουν χωρίς διαγραμμιση

 

φυσικα εμείς δε θα έχουμε κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ούτε οι ιδιοκτήτες θα έχουν πρόβλημα. Θα δίνουν βεβαιώσεις όπως δίνουν για τους χαμένους-καμμένους-βρεγμένους φακέλους αδειών. Στην τελική, ένα ουσιαστικό καθήκον έχουν: αρχειοφύλακες. Ας κόψουν σβέρκο να μην τα χάσουν. Πανελλαδικώς και παγκοσμίως την ευθύνη απώλειας πρωτοκολλημένου εγγράφου, φέρει αποκλειστικά ο φορέας που το πρωτοκόλλησε. Οι πολεοδομίες πάνε να μας πείσουν ότι ο δικός τους παραλογισμός στέκει...

Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερώσω οτι στην πολεοδομία Παλλήνης, σε περίπτωση συνιδιοκτησίας, δεν δέχονται εξουσιοδότηση του ενός συνιδιοκτήτη (ή περισσοτέρων) προς τον άλλον αλλά απευθείας υπεύθυνες δηλώσεις και αιτήσεις και εξουσιοδοτήσεις στον διεκπεραιωτή από κάθε συνιδιοκτήτη.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει τελικά με την περίφημη Πολεοδομία Περρισού;

 

Είναι δυνατόν για διεκπεραίωση φακέλου να πηγαίνεις από τις 4:00 το πρωί για να σημειώσεις το όνομά σου στη λίστα;

 

Πως μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.