Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

Μήπως παρ'ελπίδα γνωρίζει κάποιος και την άλλο απορρία που έχω: εάν δηλαδή παρότι έχω έδρα σε εφορία εκτός Αθηνών, μπορώ να καταθέσω το ΦΕΜ σε κάποια άλλη εφορία στην Αθήνα?

(Δεν ξέρω αν με πρόλαβε άλλος) Όχι δε γίνεται. Δυστυχώς έγκυος γυναίκα θα πρέπει να ταλαιπωρήσε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για Πολεοδομία Αιγάλεω...

Σχέδια αυθημερόν εκτός και αν τα έχουν στο άλλο αρχείο...οπότε πας για νέο έτος...

Κατάθεση αυθημερόν, με λίστα (ενδεικτικά χθες στις 02.40 ήταν ήδη το νούμερο 7 και στις 07.00 ήταν το 41)...μέχρι τις 14.00 εξυπηρετήθηκε και το νούμερο 50 (σύνολο περίπου 130-140 φάκελοι), ενώ είχαν γραφτεί γύρω στα 60-65...οι υπόλοιποι έφυγαν χωρίς να εξυπηρετηθούν....

Link to comment
Share on other sites

Ποσοι εδω μεσα θελουν να πλακωσουν στις γρηγορες τις δυο ξανθιες που ειναι στο πρωτοκολλο στην πολεοδομια Μαρκοπουλου? :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Για Πολεοδομία Αιγάλεω...

Σχέδια αυθημερόν εκτός και αν τα έχουν στο άλλο αρχείο...οπότε πας για νέο έτος...

Κατάθεση αυθημερόν, με λίστα (ενδεικτικά χθες στις 02.40 ήταν ήδη το νούμερο 7 και στις 07.00 ήταν το 41)...μέχρι τις 14.00 εξυπηρετήθηκε και το νούμερο 50 (σύνολο περίπου 130-140 φάκελοι), ενώ είχαν γραφτεί γύρω στα 60-65...οι υπόλοιποι έφυγαν χωρίς να εξυπηρετηθούν....

 

Επειδή δεν έχω δει ακόμα με τα μάτια μου τέτοιο σύστημα, μπορείς να μου εξηγήσεις πως γίνεται κάτι τέτοιο; Κολλάνε ένα χαρτί έξω από την κλειστή είσοδο και πάνε οι συνάδελφοι νύχτα μετά το μπαρ και γράφουν το όνομά τους; Και ποιός εγγυάται ότι δε θα πάω εγώ στις 05:15 όταν η λίστα θα έχει φτάσει στο 50 να τη σκίσω και να βάλω μια δική μου με το ονομά μου στο Νο. 1; Ακόμα και το πρωί να έβγαινε παρουσία υπαλλήλου, τι γίνεται όταν θα περιμένουν ήδη μπουλουκηδόν 150 άτομα; Ποιός πρωτογράφει όνομα στη λίστα; Δια βοής και όποιος φωνάζει δυνατότερα; Είμαστε σοβαροί;

 

 

Ποσοι εδω μεσα θελουν να πλακωσουν στις γρηγορες τις δυο ξανθιες που ειναι στο πρωτοκολλο στην πολεοδομια Μαρκοπουλου? :D :D :D

 

Δεν τις ξέρω ακόμα. Θα ξαναπάω όμως αύριο και υπόσχομαι να το κάνω έτσι και μου δώσουν αφορμή. Για πες τίποτα για την κατάσταση που επικρατεί εκεί. Αύριο συμπληρώνονται οι "2 εβδομάδες" για την παραλαβή σχεδίων που έχω παραγγείλει. Είμαι περίεργος να διαπιστώσω τι σόι ραντεβού είναι αυτό που ορίζεται "σε τουλάχιστον 2 εβδομάδες και με λίστα προτεραιότητας που καταρτίζεται μέχρι τις 9:30" όπως έγραφε η ανακοίνωση! Σάμπως να έχουν χάσει τη μπάλα όλοι τους μου φαίνεται (χωρίς κανένα ουσιαστικό λόγο μάλιστα) και νομίζω θα πρέπει να αρχίσει να επεμβαίνει και η αστυνομία σιγά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

Ποσοι εδω μεσα θελουν να πλακωσουν στις γρηγορες τις δυο ξανθιες που ειναι στο πρωτοκολλο στην πολεοδομια Μαρκοπουλου? :D :D :D

 

Αυτές που δεν απαντούν ΠΟΤΕ στο 22990 - 24012 λες ; Καλά είσαι ... αργόμισθοι.

 

Για Πολεοδομία Αιγάλεω...

Σχέδια αυθημερόν εκτός και αν τα έχουν στο άλλο αρχείο...οπότε πας για νέο έτος...

 

Γείτονα, αναφέρεσαι στου Ασπρόπυργου ε ; (άδειες πριν το '80)

Link to comment
Share on other sites

Aυριο θα μαι κι εγω εκει...αλλα ευτυχως οχι για το αρχειο.

Παντως ρωτησα εναν υπαλληλο για το ποτε εξυπηρετουνται οσοι παιρνουν αριθμο πρωτοκολλου για το αρχειο και μου ειπε για 20 μερες.

Αν αυριο συμπληρωνεις 2 βδομαδες πιθανον και να μην εξυπηρετηθεις καθως ισως υπαρχουν αλλοι με αριθμο πρωτοκολλου προγενεστερης ημερομηνιας απο εσενα...

Ετσι λειτουργει το συστημα....η σειρα προτεραιοτητας καθοριζεται μεταξυ 9:30 - 10:00 και βασιζεται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στην ημερομηνια του Α.Π και μονον...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω δει ακόμα με τα μάτια μου τέτοιο σύστημα, μπορείς να μου εξηγήσεις πως γίνεται κάτι τέτοιο; Κολλάνε ένα χαρτί έξω από την κλειστή είσοδο και πάνε οι συνάδελφοι νύχτα μετά το μπαρ και γράφουν το όνομά τους; Και ποιός εγγυάται ότι δε θα πάω εγώ στις 05:15 όταν η λίστα θα έχει φτάσει στο 50 να τη σκίσω και να βάλω μια δική μου με το ονομά μου στο Νο. 1;

 

Το σκηνικο που περιγραφεις εγινε μια μερα πριν δωσουν παραταση στην πολεοδομια Αιγαλεω.

Μιλαμε για τραγελαφικες καταστασεις.

Ειχαν παει καποιοι απο τις 23:00, αναρτησαν μια λιστα, εφυγαν και οταν ηρθαν αλλοι κατα τις 05:00, κατεβασαν την λιστα και εφτιαξαν καινουρια.

Καταλαβαινεις τι εγινε, οταν κατα τις 9:00 μαζευτηκαν ολοι για να ξεκινησει η διαδικασια.

Το απολαυσα πραγματικα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις λίστες είναι τραγικό...όποιος θέλει μπορεί να σβήσει, να γράψει και να σκίσει τη λίστα και να βάλει νέα!! Δε διασφαλίζεται με κανένα τρόπο η σειρά! Μόνο όταν φτάσει η λιστα στα χέρια των υπαλλήλων της πολεοδομίας τηρούν τη σειρά.

 

@Directionless

Ναι για Ασπρόπυργο λέω γείτονα, για τις παλιές άδειες...

Link to comment
Share on other sites

1. Για τις τύπισσες στο Μαρκόπουλο, είμαι μέσα!!!!

2. για Αιγάλεω να ενημερώσω ότι πλέον παίρνεις αυθημερόν Αριθμό Πρωτοκόλλου και Πληρότητα, αλλά το αυτοκόλλητο μετά τις 15 Γενάρη. Έως την προηγούμενη εβδομάδα αυθημερόν δεν έπαιρνες Αρ. Πρωτ, επομένως έπρεπε να πας τουλάχιστον 3 φορές!!

3. Για Αιγάλεω, υπάρχει ένας τύπος που κολλάει αυτοκόλλητα πίσω από το γκισέ που ελέγχουν τους φακέλους, με ταχύτητα 2 αυτοκόλλητα το πεντάλεπτο! Κι αναρωτιόμουν γιατί μου είπαν για τις 15 Γενάρη!

Link to comment
Share on other sites

Στην Πολεοδομία Αργυρουπόλεως,έχει αναρτηθεί ανακοίνωση στην οποία αναφέρεται,ότι η υπηρεσία θα δέχεται κατάθεση φακέλων για Τακτοποίηση Η/Χ, από τις 10 Ιανουαρίου και μετά!!!!Σε ερώτηση νεαρής συναδέλφου σχετικά με το ποιός υπογράφει τΗν συγκεκριμένη απόφαση, η απάντηση ήταν ΣΙΩΠΗ!!!

Αλήθεια,έχει εκδοθεί κάποια εγκύκλιος από το υποργείο Εσωτερικών που αναφέρει ότι οι δημόσιοι υπάλληλοι,θα πάψουν να Ασκούν τα καθήκοντά τους μέχρι την 10η Ιανουαρίου????

Γνωρίζει κάποιος που θα μπορρούσε να καταγγελθεί το περιστατικό αυτό στο ΥΠΕΚΑ???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.