Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κι εγω κατι.. Δεν ξερω αν εχει απαντηθει αλλα απο την λιγη ερευνα που εκανα δεν βρηκα κατι..

Για την ηλεκτροδοτηση μιας μαιζονετας απο τη ΔΕΗ χρειαζεται να εχει πληρωθει ολο το προστιμο ή μονο η πρωτη δοση?

Link to comment
Share on other sites

έχω προς τακτοποιηση έναν ημιυπαιθριο στην πολεοδομια κομοτηνης,,,γνωρίζει κάποιος αν τα έντυπα που απαιτούνται είναι τα ίδια...ειναι δηλαδη το υπόδειγμα του ΥΠΕΚΑ? γιατι 8α πάει ο πελάτης μου και δεν θέλω να τον ταλαιπορώ...;)

Link to comment
Share on other sites

pk10gr:

μόνο η πρώτη δόση.

Αναφέρεται ρητά στην παρ. 7 εγκύκλιος 17 19.10.2010

"7. - Παρακαλείται η ΔΕΗ προς την οποία κοινοποιείται το παρόν να ενημερώσει τις

εμπλεκόμενες υπηρεσίες της οτι η μοναδική προϋπόθεση για τη σύνδεση με τα δίκτυα κοινής

ωφέλειας των χώρων που προβλέπονται στην παρ. 1, του άρθρου 5, του ν. 3843/2010, όπως ρητά

ορίζεται στην παρ. 6 του ιδίου άρθρου 5 αυτού είναι η «.. καταβολή τουλάχιστον της πρώτης δόσης

του ειδικού προστίμου...», η οποία καταβολή πιστοποιείται με την προσκόμιση στη ΔΕΗ του

εντύπου της οικοδομικής άδειας με τη σχετική σφραγίδα που προβλέπεται στον ν. 1512/1985,

σύμφωνα με τις οδηγίες της παρ. 4, της Εγκυκλίου 15/9-8-2010."

 

gx24:

Καλύτερα πάρε την πολεοδομία ένα τηλέφωνο. Και γιατο τι εντυπα χρειάζονται (μπορεί να έχουν ένα δικό τους στατιστικο) και για το ποιες μερες δέχονται κοινό.

Link to comment
Share on other sites

pk10gr:

μόνο η πρώτη δόση.

Αναφέρεται ρητά στην παρ. 7 εγκύκλιος 17 19.10.2010

"7. - Παρακαλείται η ΔΕΗ προς την οποία κοινοποιείται το παρόν

......

σύμφωνα με τις οδηγίες της παρ. 4, της Εγκυκλίου 15/9-8-2010."

 

 

thanx!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας συνάδερφοι.

 

Γνωρίζεται εάν στην Πολεοδομία Αγ. Παρασκευής, για ρύθμιση ΣΟΦΙΤΑΣ απαιτείται ίσως κάποια τομή ή κάτοψη στέγης ή αρκεί μόνο η κάτοψη υποκείμενου ορόφου;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι γενικά καλό είναι να έχεις μαζί σου μία τομή. Δεν έχω κάνει βέβαια τακτοποίηση σοφίτας ή παταριού στην Αγία Παρασκευή, αλλά σε όσες άλλες πολεοδομίες έχω τακτοποιήσει τέτοιους χώρους, μου το ζήτησαν

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας συνάδερφοι.

 

Γνωρίζεται εάν στην Πολεοδομία Αγ. Παρασκευής, για ρύθμιση ΣΟΦΙΤΑΣ απαιτείται ίσως κάποια τομή ή κάτοψη στέγης ή αρκεί μόνο η κάτοψη υποκείμενου ορόφου;

 

Και σε εμένα 4 περιπτώσεις σοφίτας που είχα δεν έδωσα τομή, τώρα στην Αγ. Παρασκευή εάν ζητάνε τι να πω, κανονικά δεν αναφέρεται πουθενά ότι καταθέτεις και τομή αν και είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.