Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφή εισφορών ΤΣΜΕΔΕ


Topap

Recommended Posts

Ψάξ'το λίγο με τους τόκους. Απ' όσο ξέρω, το δημόσιο οφείλει τόκο υπερημερίας 6% για ανεξόφλητες οφειλές...Aς επιβεβαιώσει κανένας συνάδελφος που ασχολείται με Δ.Ε.

 

 

cv98019,

 

Εαν μπορέσεις να μου βρείς κάποιο επίσημο έγγραφο που να αναφέρει το παραπάνω τόκο 6% θα ήμουν ευγνώμων.

 

Κατα τα άλλα, ζαμαν φου για την προισταμένη. Εγώ είμαι κύριος με την υποχρεώσεις μου και "πλερώνω" τις εισφορές μου καθε εξάμηνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καιρός να ξυπνάμε και άλλοι και να ακολουθούμε το παράδειγμα του Topap. Γιατί μου φαίνεται ότι αυτό περί του Έλληνα που γνωρίζει μόνο τα δικαιώματα και όχι τις υποχρεώσεις του, είναι παραμύθι που βολεύει κάποιους να αναπαράγουν. Ούτε δικαιώματα, ούτε υποχρεώσεις γνωρίζει ο Έλληνας. Γιατί φροντίζουν να του τα κρύβουν και τα δυο. Ανενημέρωτος ήταν και παραμενει απλά...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ έτοιμος για συνήγορο του πολίτη...

Χάνουμε νοσήλεια και φάρμακα πολλών μηνών λόγω ανυπαρξίας γιατρού στο τοπικό κατάστημα. Το κεντρικό δεν δέχεται τα φάρμακα μας είπαν... Για τα νοσήλεια πρέπει να φάω μια ημέρα να κατέβω Αθήνα να ρωτήσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παρεμφερές θέμα είναι και το ΤΠΕΔΕ.

Όσοι δεν δικαιωθούν εφάπαξ χορηγίας δικαιούνται μετά από αίτησή τους την επιστροφή των εισφορών που έχουν καταβάλλει.

Παρ.2 του άρθρου 56 του Ν.2084/92

Παρ.2 του άρθρου 38 του Ν.2084/92

Παρ.3 του άρθρου 9 του Ν.2335/95

 

copy/paste από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.