Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: ΓΟΚ85 Χαμηλά κτίρια Ακύρωση παλαιάς αδείας


Hope

Recommended Posts

Συνάδελφε είτε οριζόντια είτε κάθετη έχει , ΔΕΝ πρόκειτε περί αυτοτελών ιδιοκτησιών .

 

Η αυτοτελής δεν έχει καμμία σχέση με την όμορη ιδιοκτησία , αλλά εδώ πρόκειται περί συνιδιοκτησίας .

 

Απορώ και εγώ που δεν έχει ήδη κάνει διαχωρισμό σε 2 αυτοτελείς αφού μπορεί .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το λιγώτερο 37,000 ευρώ....εαν το πουλούσα αύριο θα τα πλήρωνα...έτσι όπως έχει η αγορά όμως δεν γίνεται. Άπο την τσέπη μου να τα βγάλω δεν συμφέρει εφ'όσον δεν χτίζω ακόμα. Όταν το αποφασισω, ποιος ξέρει τι νόμοι θα ισχύουν....

άκουσα ότι εφ'όσον απαιτείτο τότε η συνέναιαση μου, που ποτέ δεν πήρε, και δήλωσε το οικόπεδο του ως άρτιο, χωρίς αποτύπωση του δικού μου, εγώ θα μπορούσα να παω με κανονική άδεια, αλλα αυτό μου το είπε ένας μηχανικός. Η πολεοδομία λέει μόνο με χαμηλά μπορώ να πάω, και στην καλύτερη των περιπτώσεων να χτίζει το δικό μου 200μ2 λόγω του ότι οι υπερβάσεις του όμορου δεν θα έπρεπε να με περιορίζουν...Και πάλι χαμένη διοτι κανονικα βάση συντελεστή θα έπρεπε να χτίσω 286 μ2 περίπου..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.