Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαίωμα σύνταξης τοπογραφικών διαγραμμάτων


Recommended Posts

Γιατι δεν σχολιαζει κανεις την αποφαση-απαντηση του Κτηματολογιου???

 

Με την οποια αιτιολογηση, ειπε "Εγω δεχομαι τοπογραφικα και απο Αρχιτεκτονες και απο Μηχανικους ΤΕ"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεται στο 69 δεν είναι η απόφαση του κτηματολογίου αλλά η αίτηση του συλλόγου αρχιτεκτόνων για αποδοχή τοπογραφικών διαγραμμάτων υπογεγραμμένα από αυτούς. Κάτι αντίστοιχο με αυτό που έκανε ο ΠΣΑΤΜ.

Link to comment
Share on other sites

Για ξαναδιάβασε γιατί δεν είναι απόφαση-απάντηση κανενός Κτηματολογίου ... Ο Σύλλογος αρχιτεκτόνων διεκδικεί και αυτός σύνταξη τοπογραφικών ...

 

Και μη χειρότερα ...

 

Καμία σχέση με αυτό που έκανε ο ΣΑΤΜ ... Ο μεν δικαιούται ο δε λιγουρεύεται .

 

Να ναι καλά ο Καράμπελας όμως .

Link to comment
Share on other sites

Συναδεφλοι συγνωμη...

 

Δικη μου αμελεια....

 

Εχετε δικιο...

 

 

Εδω τουλαχιστον ξερω οτι και απο αρχιτεκτονες δεχονται τοπογραφικα..(εχω υποψη μου 2-3 παραδειγματα,δεν ξερω αν απλα δεν το πηραν χαμπαρι...)

Link to comment
Share on other sites

thomas διευκρινιστικά αναφέρθηκα στην επιστολή του ΣΑΤΜ. Δεν είχα σκοπό να σας τσουβαλιάσω με τους αρχιτέκτονες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ postαρα το αίτημα σχετικά με τους αρχιτέκτονες, το θέμα το έψαξα μετά από προσωπική εμπειρία, δηλαδή μετά από διαμαρτυρία ΑΜ προς υπηρεσία που δέχεται δικά μου Τοπογραφικά. Αυτό έγινε μετά από αντιπαράθεση 2 γειτονικών τοπογραφικών για μια σύνθετη ιδιοκτησιακή υπόθεση (1 δικό μου και 1 δικό του), και αφού ανακάλυψα ότι το δικό του έχανε 4-8 μέτρα στις κορυφές, και τον πήρα τηλέφωνο να του το πω, δε με άκουσε, και με απείλησε. Τελικά η υπηρεσία (αφού έγινε μπάχαλο και τους σήκωσα όλους να ψάχνουν νομοθεσίες) απέρριψε το δικό του και δέχτηκε το δικό μου.

Γενικά δε θίγω κανενός δουλειά, αλλά το "αυτονόητο" με ενόχλησε

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.