Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπολογισμός στήριξης βιομηχανικού φίλτρου


 

Recommended Posts

Αν θές να μεταφέρονται όλες οι δυνάμεις δεν θα βάλεις τίποτα. Αν θές να βάλεις ελευθερία θα πας end releases στο Assign>Frame. Aν θες να δώσεις στροφικές ιδιότητες στο ελατήριο (θα πρέπει να έχεις βγάλει διάγραμμα M-φ για την σχεδίαση του κόμβου σε προκαταρκτικό επίπεδο) θα δώσεις end - rigidity και θα δώσεις τις ιδιότητες (αν δεν κάνω λάθος...δεν τα έχω μπροστά μου τώρα, θα σου πω πιο σίγουρα αύριο).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφε iovo,αφού έχω κάνει Options>Preferences>Steel frame design>Design code> EC3 ,όταν πάω Define>Combinations >ADD DEFAULT COMBINATONS δεν εισαγονται αυτόματα οι συνυδυασμοί από τον EC3 αλλά 2 άλλοι συνδυασμοι με το όνομα UDSTL1 kai UDSTL2 οι οποίοι είναι ουσιαστικά νεκρά φορτία με συντελεστη 1,35 και μόνο.Τι κάνω λάθος?Εχω μήπως πειράξει τίποτα?

Πες οτι βρίσκω τις τιμές των ανεμοφορτίων ανα διεύθυνση,πώς τα εισάγω τελικά?Αυτό με τα FEM που ανέφερες μπορείς να το κάνεις πιο λιανά καθότι ως αρχάριος στο SAP δεν το καταλαβαίνω?

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.