Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργοποίηση "φήμης"


Engineer

Recommended Posts

  • 1 month later...

Επαναλαμβάνω ότι είναι πολύ χρήσιμο να γνωρίζουμε το ποιος μας έχει δώσει την φήμη...

Στην αρχή υπήρχε αυτή η παράμετρος, μετά αφαιρέθηκε! Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως το χρήσιμο είναι να ξέρει κανείς τη δημοσίευση για την οποία πήρε φήμη

καθώς και ποια μηνύματα ενός συγκεκριμένου θέματος έχουν αξιολογηθεί θετικά

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο γίνεται, γιατί αν ανοίξεις τον Πίνακα Ελέγχου, στο κάτω μέρος της σελίδας παρατίθενται τα τελευταία σου μηνύματα που βαθμολογήθηκαν και τα σχόλια των βαθμολογητών.

Το δεύτερο, έχει ξανασυζητηθεί και θεωρώ ότι θα είναι χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Θα επανέλθω κι εγώ στην παλιά σκέψη μου, ότι θα ήταν καλό να είναι εμφανές ποια μηνύματα έλαβαν πόντους φήμης. Όχι μόνο στον συγγραφέα τους, αλλά σε όλα τα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρήστης μπορεί να βλέπει τα βαθμολογημένα μηνύματά του αλλά δεν βλέπει ποιός τον βαθμολόγησε (ακόμη).

 

Αυτό που δεν έχω καταλάβει, ακόμη είναι ο βαθμός που μπορεί να βάλει ένας χρήστης (όχι συντονιστής). Από όσα γνωρίζω, όταν ενεργοποιήσεις τη φήμη του βαθμολογούμενου, ανοίγει ένα παράθυρο, το οποίο σου επιτρέπει να καταχωρίσεις ένα σχόλιο αλλά δεν έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις το βαθμό που θέλεις να βάλεις αλλά το σύστημα βαθμολογεί μόνο του.

 

Συνάδελφοι Συντονιστές/στριες, η διαδικασία είναι αυτή ή κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και είναι χρήσιμο να φαίνεται ποιος δίνει τη φήμη. Επιβάλλεται θα έλεγα. Αλλιώς είναι απλά "φήμες"

Link to comment
Share on other sites

Η "δύναμη" αξιολόγησης καθορίζεται ως εξής:

 

- Κάθε 1000 posts, ένας επιπλέον πόντος "δύναμης".

- Κάθε 100 πόντους φήμης, ένας πόντος "δύναμης".

 

Για παράδειγμα, ο εκλεκτός συνάδελφος MAKAP έχει δύο πόντους από τα posts και έναν από την φήμη του.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Αλλιώς είναι απλά "φήμες"

Τί σημαίνει αυτό, συνάδελφε;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.