Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργοποίηση "φήμης"


Engineer

Recommended Posts

Κύριοι, πλήθος επιφυλάξεων έχουν εκφραστεί στις 39 σελίδες του νήματος. Το να συζητάμε εκ του μηδενός θέματα, που πριν αρκετούς μήνες είχαν ξανασυζητηθεί εκτενώς, δεν ταιριάζει σε ανθρώπους που σέβονται τον χρόνος τους και δίνουν βαρύτητα στην γνώμη του άλλου.

 

Επίσης ακυρώνει πλήρως την ίδια την συζήτηση και το νόημα που θα μπορούσε να έχει το "scripta manent"...

 

Με όλα τα θετικά και τα αρνητικά που μπορεί να έχει ένα σύστημα "δημοκρατικής" αξιολόγησης, η φήμη εφαρμόζεται -με καλά αποτελέσματα- ένα χρόνο τώρα στο φόρουμ και σκοπός είναι να βελτιωθεί περαιτέρω η λειτουργία της. Όχι να γυρίσουμε πίσω...

Link to comment
Share on other sites

η φήμη εφαρμόζεται -με καλά αποτελέσματα- ένα χρόνο τώρα στο φόρουμ και σκοπός είναι να βελτιωθεί περαιτέρω η λειτουργία της. Όχι να γυρίσουμε πίσω...

 

Ναι αλλά η κατάχρηση της φήμης και η προβολή της σε κάθε ένα μήνυμα που προτείνουν κάποιοι γίνετε περισσότερο για λόγους εντυπωσιασμού .

Κάποιος που είναι έμπειρος και διατυπώνει τα μηνύματα του μέσα από την εμπειρία που διαθέτει επιβραβεύεται συλλογικά στην φήμη που έχει στο προφίλ του .

Διαφορετικά η επιβράβευση μεμονωμένα και εικονικά σε κάθε ένα του μήνυμα λειτουργεί μειονεκτικά ως προς τους άλλους που δεν διαθέτουν την ανάλογη εμπειρία ώστε να διατυπώσουν και να διευκολύνουν κατά κάποιο τρόπο αυτόν που ψάχνει απαντήσεις στον ίδιο βαθμό που διευκόλυνε ο έμπειρος συνάδελφος .

Link to comment
Share on other sites

Το αίτημα εμφάνισης της φήμης στα μηνύματα είναι παλαιό και πάγιο.

Για να μην επαναλαμβάνουμε τις απόψεις που έχουν εκτεθεί ήδη, διάβασε τις προηγούμενες σελίδες ώστε να ενημερωθείς για την ως τώρα συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Λαζαρε, πραγματικα δεν σε καταλαβαινω...

Δεν θα έπρεπε να συγκεντρωθούν τα μηνύματα και των 10 .

Μα για ποια συγκεντρωση μιλας;;;

Γιατί λοιπόν να μην τα αφήσουμε στο διάλογο που κάνουν , αλλά να πρέπει όπως λέτε να τα μαζέψουμε χώρια διαλύοντας κατά αυτόν τον τρόπο την ενότητα που έχουν ειπωθεί ?

Δεν ειπαμε τιποτα τετοιο ρε Λάζαρε....

Δεν είναι προσβολή προς τους άλλους που έχουν πει την γνώμη τους για το ίδιο θέμα η περισυλλογή μόνο αυτών των μηνυμάτων διαγράφοντας όλα τα άλλα ?
Ποια περισυλλογη και ποια διαγραφη βρε; :lol:

 

Αυτο που λεω εγω ειναι οτι όπως παω στο προφιλ σου και βλέπω όλα τα ποστ σου αλλά και όλα τα θρεντς που άνοιξες, έτσι θα ήταν καλό να βλέπαμε -πάντα στο προφιλ- σε ποιά θέματα έχεις λάβει φήμη.

 

Ελπιζω να καταλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Η φήμη θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί σαν φίλτρο, ώστε να εντοπιστούν πιο εύκολα τα σημαντικά μηνύματα ενός θέματος.

 

Ωστόσο, η εμφάνιση στο προσωπικό προφίλ δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι θα βοηθήσει αποτελεσματικά σε αυτό.

 

Την άποψη αυτή τη στηρίζω κυρίως στο γεγονός, ότι η έρευνα που κάνει κάποιο μέλος είναι κυρίως θεματική. Δηλαδή ψάχνει για κάποιο συγκεκριμένο θέμα που το απασχολεί και όχι βάσει του ποιος έχει τη μεγαλύτερη φήμη.

 

Οπότε, ίσως θα ήταν περισσότερο αποτελεσματικό να υπάρξει ένας τρόπος επισήμανσης των σημαντικών μηνυμάτων στο ίδιο το θέμα. Ίσως, σε κάποιο χώρο κάτω από τις ετικέτες, όπου θα φαίνεται link των post, που πήραν εύσημα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

saltapidas

 

Τελικά έχεις απόλυτο δίκιο .Αναθεωρώ τις απόψεις μου στο συγκεκριμένο ζήτημα και στηρίζω την πρόταση σας για έναν και μόνο λόγο που δεν θέλω να αναφέρω .Κατά αυτόν τον τρόπο η πρόταση σας πιστεύω πως θα αποδώσει δίκαιο απέναντι σε όλους .

Link to comment
Share on other sites

ilias, ενοώ να φαίνεται η φήμη στην απάντηση, και όχι την φήμη του συντάκτη. Για καταλαβαίνει κάποιος οτι η συγκεκριμένη απάντη βρεβεύτικε.

Κοιτάξαμε το θέμα και με τον Engineer αλλά η πλατφόρμα μας δεν προσφέρει τελικά αυτή τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Προς όλους τους συντονιστές:evil: ……………τη ζυγαριά συνεχίζω και τη βλέπω μόνο στο δικό μου όνομα και πουθενά αλλού …………θα αρχίσω να την πατάω μέχρι να πιαστούν τα δάχτυλα των χεριών μου και των ποδιών μου και τότε θα δείτε τη έχει να γραφτεί εδώ ( πλακά κάνω):lol::lol:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ΟΥΠΣ!!!!:o………σορι συντονιστές:)

Ευχαριστώ Μίλτο;)

Λίγο άδικο το σύστημα αλλά τη να κάνουμε………….:roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.