Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργοποίηση "φήμης"


Engineer

Recommended Posts

προσβλητικών μηνυμάτων για μέλη του φόρουμ και για φορείς,

 

Τους φορείς μην τους βάζεις μέσα διότι έχουμε δει μηνύματα προσβλητικά εναντίον του ΤΕΕ σε μηνύματα του Pappos που παραβίαζαν τον κανόνα περί σεβασμού των φορέων. Οπότε τους φορείς άστους από έξω μην τους βάζεις μέσα. Και υπάρχουν τέτοια μηνύματα και ο μόνος που έβλεπα τότε να αναγράφει παρατηρήσεις ήταν ο Petsagouris . Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος . Δεν υπάρχει δώσει ειρωνείας στα υπόλοιπα και το γνωρίζεις πολύ καλά ούτε δικηγορεύω υπέρ του ΤΕΕ που δεν έχω απολύτως κανένα όφελος για να το κάνω .

Edited by IAN
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε με καποιο τροπο να βλεπουμε σε ποια σχολια μας εχουμε παρει αρνητικη ή θετικη ψηφο; νομιζω θα μας βοηθουσε, ειδικα οταν ειμαστε στην αρχη ακομη και καθε ψηφος μετραει!

Link to comment
Share on other sites

και ποια ειναι η χρησιμοτητα του..

..

Αγαπητέ, αυτή είναι η ισχύουσα σήμερα δυνατότητα της πλατφόρμας που είναι δομημένη η ιστοσελίδα σε σχέση με την «φήμη».

Σίγουρα θα ήταν υπέροχο έχει και άλλες λειτουργίες. Αν υπάρξουν κι αν δεν δημιουργούν επιπλοκές να είσαι σίγουρος ότι θα μπουν.

 

Μέχρι τότε αν δεν το βρίσκεις αρκούντως χρήσιμο το κουμπάκι της «φήμης», μπορείς άνετα να το αγνοείς και να μη το χρησιμοποιείς.

Υπάρχουν δεκάδες άλλες χρήσιμες λειτουργίες που μπορείς να αξιοποιείς άνευ κόστους.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα ειχες ασχημη μερα οποτε δε θα δωσω σημασια στην ειρωνια που πλαναται στον αερα..

η βοηθεια/συμπαρασταση της σελιδας προς ολους μας ειναι αλλο θεμα και η λειτουργικοτητα του σε μικρα θεματα, οπως αυτο που ρωτησα, ειναι αλλο.

αλλα θα συμφωνησω πως ειναι φρονιμο οταν κατι, πχ. καποιο ερωτημα, δε το βρισκεις χρησιμο "να το αγνοείς και να μη το χρησιμοποιείς" για να απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα ειχες ασχημη μερα οποτε δε θα δωσω σημασια στην ειρωνια που πλαναται στον αερα..

....

Καλή μέρα θα έλεγα ότι είχα με εξαίρεση την μεγάλη χρονική πίεση σήμερα.

Αλλά ειλικρινά δεν είχα καμία πρόθεση ειρωνείας στην απάντηση μου και σόρυ αν το εξέλαβες έτσι.

 

Κι εγώ προσωπικά αρκετές από τις λειτουργίες που δεν τις βρίσκω χρήσιμες (υποκειμενικά φυσικά μιλώντας) απλά δεν τις χρησιμοποιώ.

Όπως κι εγώ βρίσκω χρήσιμο ειδικά σε ότι αφορά το κουμπάκι της φήμης να υπάρχουν τα σχόλια που έβαζαν πιο παλιά.. Το διασκέδαζα αρκετά με μερικά σχόλια που μου είχαν γράψει συνάδελφοι και πραγματικά βοηθούσε την μεταξύ μας κατανόηση…

 

Άμα μπορέσουν και ξαναμπούν θα το χαρώ.. μέχρι τότε όμως δεν ζητώ να καταργηθεί η μερική δυνατότητα που υπάρχει διότι δεν έχει την μεγίστη χρήση που θα μπορούσε να έχει.

 

Φυσικά μη ξεχνάς ότι η μεγίστη χρήση της «φήμης» πέραν από τα όποια θετικά, είχε και αρνητικές καταστάσεις όταν (όπως έμαθα εκ των ύστερων) δημιουργήθηκαν συχνά παρεξηγήσεις για τις αρνητικές «φήμες».

Αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο θέμα…

Link to comment
Share on other sites

θεμα περιεργειας ηταν για το που εκανα κατι λαθος και εφαγα αρνητικη (ειναι η πρωτη μου και ετσουξε).. το απο ποιον δε με νοιαζει! αλλα εννοειτε και δε τρεχει τιποτα, απλα ηθελα να εκφρασω την απορια ωστε να καταλαβω χωρις να εχω σκοπο να επιτεθω.

τελος αυτο, παμε για αλλα γιατι ειναι μια καινουργια μερα!

 

* και την επομενη φορα να με πεις "αγαπητη" παρακαλω 8-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν υπάρχει υπόνοια ότι κάπου ή από κάποιον γίνεται κατάχρηση της "φήμης", καλό είναι να αναφερθεί, ώστε να ελεγχθεί... όχι φυσικά ως προς την ορθότητα, αλλά ως προς την κατάχρηση.

 

Σαφώς και έχει γίνει εδώ και καιρό κατάχρηση της αρνητικής φήμης στα μηνύματα μου .Άλλωστε η καταψήφιση των μηνυμάτων μου σε συγκεκριμένες ενότητες δείχνουν και τα ζόρια που έχουν ορισμένοι στο να τα εκφράζουν με αυτήν την καταψήφιση .Ας είναι .Άλλωστε και αυτός είναι ένας τρόπος εκτόνωσης και δεν τους παρεξηγώ . Αντιθέτως με παροτρύνουν στο να συνεχίσω να εμμένω στην δική μου άποψη .

Edited by IAN
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.