Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιοκτησιακό - πολεοδομικό ερώτημα: Έκδοση αδείας με λάθος στο κτηματολόγιο


vitos

Recommended Posts

Για χαρα . οποιοσ ξερει το παιζει με το κτιματολογιο ας βοηβησει

ενα γειτονασ μου ειχε οικοπεδο χορισ δρομο και δεν εχτιζε .ξαφνικα ανακαληψε τοι στο κτηματολογειο υπαρχει ενα δρομοσ μπροστα του και βαση αυτου εβγαλε αδεια .

ενοητε οτι ο δρομοσ δεν υπαρχει πουθενα ( ο τοπογραφοα που εφερα να μου πει με τισ συντεταγμενεσ που ειναι το εδειχνε οτι περναει μεσα απο σπιτια και οτι νανε). παροτι και οι δημοτηκεσ υπηρεσειεσ μου εδοσαν βεβαιωση οτι δεν υπαρχει η πολεοδομια συνεχιζει να αναγνορισει το κτηματολογειο σαν ποιο εγκυρο λεει .

 

τι πρεπει να κανω για να αποδειξω οτι η αδεια του ειναι παρανομη

αραγε ποσ βρεθηκε να υπαρχει δρομοσ στο κτηματολογειο που δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να κανω για να αποδειξω οτι η αδεια του ειναι παρανομη

αραγε ποσ βρεθηκε να υπαρχει δρομοσ στο κτηματολογειο που δεν υπαρχει

 

Να πάψεις να ασχολείσαι με το τι κάνει ο γείτονας και να κοιτάς τη δουλειά σου. Αυτό να κάνεις.

Ανακατεύτηκε Πολεοδομία, ενεπλάκη Τοπογράφος, το Κτηματολόγιο δείχνει δρόμο. Το ότι εσύ δεν τον βλέπεις τον δρόμο δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει κιόλας. Κάτι ξέρουν όλοι αυτοί για να του έδωσαν τελικά άδεια οικοδομής.

Link to comment
Share on other sites

tpanag καλημερα .δεν ειχα κανενα λογο να ασχολουμουν με το γειτονα μου αν δεν μου εκοβε την θεα και επευτε η αξια του ακινητου μου.

εγω ειμαι χρονια αλλα και οι γιτονεσ ξερουμε οτι δρομοσ εκει δεν υπαρχει.ουτε το συμδολαιο του τον αναφερει ουτε και το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Αφου ξεπερασα το αρχικο σοκ με τα απιστευτα επιχειρηματα σου,..... να σου πω οτι αν εσυ και οι γειτονες κι ο Δημος πιστευετε οτι εχετε δικιο, να πατε στην πολεοδομια που εχει εκδοσει την αδεια και να κανετε καταγγελια

Link to comment
Share on other sites

Aν είσαι στο ίδιο οικοδομικό τετράγωνο με τον γείτονα σου και εσύ έχεις κτίσει , όπως και οι άλλοι γείτονες σου και αυτός δεν έχει κτίσει γιατί δεν ήταν οικοδομήσιμο το οικόπεδο του , τότε και η δική σου άδεια και των γειτόνων μάλλον έχουνε σοβαρό πρόβλημα . Ψάξτο καλύτερα γιατί μπορεί να ακυρωθεί η άδεια σου και να κηρυχθεί το σπίτι σου αυθαίρετο .

 

Ρώτα ένα μηχανικό να σου πεί τι έχει συμβεί .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.