Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηχανικός Η/Υ και πληροφορικής Πατρών ή Ηλεκτρονικός Μηχανικός Η/Υ Χανίων;


beren

Recommended Posts

εχω μπει σε μεγαλο δειλειμα.μεχρι την τεταρτη πρεπει να εχω συμπληρωσει το μηχανογραφικο αλλα δεν εχω επιλεξει ακομα ποιο απο τα παρακατωθα τμηματα ηλεκτρονικων μηχανικων και μηχανικων υπολογιστων χανια και μηχανικων η/υ και πληροφορικης πατρας.η πατρα ειναι πιο κοντα στην χαλκιδα (που μενω τωρα) και εχω ακουσει οτι εχει πολυ καλυτερη ζωη απο τα χανια.απο την αλλη το τμημα στα χανια εχω ακουσει πως ειναι καλυτερο.αν υπαρχει καποιος που να σπουδαζει ή να γνωριζει αν μπορει ας με βοηθησει.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το πολυτεχνείο Χανίων έχει πολύ καλή φήμη, με πολλές επιστημονικές ερευνητικές ομάδες όπου μπορείς να ψαχτείς περισσότερο...Και στην Πάτρα η σχολή είναι καλή, και γενικά αν δουλέψεις στην Αθήνα θα έχει ένα plus παραπάνω...

Γνώμη μου: πήγαινε Πάτρα να είσαι κοντά στην πόλη σου και να έχει την άνεση να πηγαινόερχεσαι...Και οι 2 σχολές είναι καλές και με καλό διδακτικό προσωπικό...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο έχει αλλάξει η φοιτιτική ζωή της Πάτρας απο το 90 που μπήκα εγώ αλλά σίγουρα έχει και καλή φοιτιτική ζωή και η σχολή είναι πολύ καλή (απο φίλους που την έχουν τελειώσει).

Αν πας Πάτρα να μείνεις προς τα έξω.

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην θελω να σας ευχαριστησω.τωρα στο θεμα μας.για το τμημα της πατρας εχω ακουσει πολυ καλα λογια οπως και για αυτο των χανιων.ομως αν και μου αρεσει ο προγραμματισμος πολυ σαν μαθημα φοβαμαι μηπως στην πατρα τα μαθηματα ειναι μονοτονα ενω στα χανια υπαρχει μεγαλυτερη γκαμα κατευθηνσεων.επισης εχω ακουσει οτι τα επαγκελματικα δικαιωματα της πατρας ειναι μονο για η/υ(οχι για δικτυα π.χ) και υπαρχει ενα ερωτηματικο για το αν γραφεσαι στο τεε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα φίλε beren. Έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο σχολές και αν και τις έχω ψάξει πολύ , δε μπορώ να αποφασίσω τι να κάνω. Σου έχω στείλει και προσωπικά μυνήματα beren αλλα μάλλον δε τα είδες. Οπότε αποφάσισα να αφήσω ένα reply. Θα βοηθούσε πολύ να ανταλάξουμε απόψεις , γιαυτό αν έχεις msn στείλτο μου με προσωπικό μύνημα.

 

Φιλικά,

Surlo

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.