Μετάβαση στο περιεχόμενο

Next της Computec Software


MARIE

Recommended Posts

Sorry φίλε, δυστηχώς δεν έχω κάτι. Αν τελικά δεν βρεις ίσως αν ομαδοποιούσες της ίδιες κολώνες και έπερνες το δυσμενέστερο συνδιασμό για να δεις αν βγάζει τα ελάχιστα, για να πας "ανάποδα" και να μειώσεις τον όγκο δουλειάς σου....

Φυσικά μπορείς και στο ΝΕΧΤ να βάλεις ένα τοιχείο, να του δώσεις μεμονωμένα φορτία και να το λύσεις (απλή επίλυση) και να πάρεις αυτά που θέλεις....

Link to comment
Share on other sites

Αν το έλυνες με την υψίκορμη δοκό με το Beton Express θα ήταν λάθος αντιμετώπιση? Μπορεί να λέω και μεγάλη βλακεία, διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις γνώμες και τις απόψεις σας.

 

τελικά κατέληξα θα το λυσω τοιχείο και αν χρειαστει κολώνα και αφαιρώ το nv.

 

έτσι κι'αλλιως λογιστικό ειναι στο μεγαλύτερο μέρος του το πρόβλημα παρά στατικό.

 

πάντως το γεγονος ότι ο χρονέας δεν τ'αλλάζει κάτι πρέπει να σημαίνει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.box.net/shared/rghbh7rcaa

 

Εδώ υπάρχουν οι λύσεις όταν ενδεχομένως κάποιο αρχείο του Next δεν τρέχει. Γιατί.....το Next ΔΕΝ κάνει λάθη...ο χρήστης του τα κάνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει στο εξής:

 

Θέλω να ορίσω ένα φάτνωμα και με την αναλύση και διαστασιολόγηση μέσα από το s-mode να διαστασιολογίσω χιαστά μέλη προς ενίσχυση ενός πλαισιοτού φορέα έναντι μετακινήσεων. Υπάρχει η δυνατότητα στο S-mode να κάνω διαστασιολόγηση φατνώματος για κάμψη και διάτμηση?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς...(αν κατάλαβα καλά τι εννοείς). Τι εννοείς ενίσχυση του φατνώματος σε κάμψη κ διάτμηση?? Ενίσχυση των μελών προφανώς...έτσι? Με τους χιαστί σίγουρα θα μπορείς να αναλάβεις πολύ μεγαλύτερη τέμνουσα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.