Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θεώρηση μπλοκ ΑΠΥ


Recommended Posts

Εμένα μου έχουν σφραγίσει 10 από τα 50 φύλλα σε Τιμολόγιο Τεχνικών Έργων και μου είπαν όταν τελειώσουν, έλα να σου θεωρήσουμε ακόμα τόσα.

 

Και μετά μου λες εμένα....Τι ψάχνουμε για λογική ρε συνάδελφοι.....???

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ εχθές που πήγα να θεωρήσω.

 

Να σε ρωτήσω κάτι; Σου ζήτησαν να ελέγξουν το παλιό σου μπλοκ προκειμένου να σου θεωρήσουν το νέο; Εμένα όχι.

Αν δηλαδή πας σε μερικούς μήνες και τους πεις οτι τελείωσε και θες να ξαναθεωρήσεις; Θα τους φανεί ύποπτο και θα σου ζητήσουν να το ελέγξουν λες;

Link to comment
Share on other sites

Οφείλουμε να εκδίδουμε ΤΠΥ, δραστηριοποιούμενοι ως εργολάβοι, αλλά και σε μελέτες Δημοσίου από όσο ξέρω.

 

Σωστό.και εννοείται κάθε "αλλαγή" η "παρέκκλιση" από τη δραστηριότητα του κύριου κωδικού έναρξης στην εφορία πρέπει να δηλώνεται με άλλους κωδικούς που χαρακτηρίζουν τις δευτερεύουσες δραστηριότητες.

επίσης κάτι πρακτικό για όσους δεν κόβουν κάθε μέρα ΑΠΥ.άν τύχει και γίνει αλλαγή έδρας ενώ είσαι ακόμη στην αρχή του μπλόκ τότε θα πρέπει σε κάθε φύλλο να κάνεις διόρθωση των στοιχείων με σφραγιδάκι...

Link to comment
Share on other sites

Δε μου ζήτησαν το παλιό μπλοκ. Την ημερομηνία τελευταίας θεώρησης τη βλέπουν εξάλλου στο δίκτυό τους. Μόνο βεβαιώσεις ΤΕΕ-ΤΣΜΕΔΕ και την αιτηση Β1. Με ρώτησαν επίσης αν υποβάλλω δηλώσεις ΦΠΑ ηλεκτρονικά. Υποθέτω ότι αν ξαναπάω να θεωρήσω σε 2 μήνες θα μου ζητήσουν και το παλιό μπλοκ βέβαια αν και φαίνεται πιστεύω από την περιοδική ΦΠΑ τι ποσά έχω κόψει και αν δικαιολογείτα νέο μπλοκ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.