Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλίμακα τοπογραφικών για φωτοβολταϊκά


Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά!

Έχω αναλάβει τη σύνταξη δύο τοπογραφικών για φβ εγκαταστάσεις σε γήπεδα εκτός σχεδίου.

Επειδή παιδιά είναι πολλά τα στρέμματα δεν με φτάνει το Α0 στην εκτύπωση με κλίμακα 1.500

 

Μπορώ να εκτυπώσω σε κλίμακα 1.1000 ή θα έχω πρόβλημα στις υπηρεσίες (ΔΕΗ, Πολεοδομία)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Τα 9/10 τα δινω σε 1:1000 γιατι ειναι πολυ μεγαλα...

Τους δινω ομως και ενα DVD αν θελουν να τα εκτυπωσουν οι ιδιοι σε σεντονια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασχοληθεί συγκεκριμένα, αλλά γιατί να μην τυπωθεί σε φύλλα, συνοδευόμενα από το σχετικό διάγραμμα σύνδεσης φύλλων;

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και μου τηλεφωνησαν απο καποιες υπηρεσιες αλλα τους ειπα πως ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ σε ανθρωπινη κολλα χαρτι και πως αν θελουν ας το εκτυπωσουν οι ιδιες (εφοσον τους εχω δωσει τα σχεδια σε ηλεκτρονικη μορφη) και εγω το υπογραφω ξανα...

Μερικα δε χωρουσαν ουτε σε Α0 και μαλιστα χωρις πινακακι και χωρις τα αποσπασματα των χαρτων διανομης και ΓΥΣ που απαιτουνται. Δε φτανει που τους κανω τη χαρη και τα εκτυπωνω ολα σε ξεχωριστες σελιδες, γκρινιαζουν κιολας.

Και γενικα αν δει το χωραφι σε Α0 κατι θα καταλαβει.....Μια λευκη κολλα με ενα περιγραμμα φαινεται και εναν αριθμο στο κεντρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.