Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: χρειαζομαι αδεια για κατασκευη τεντας ?


Recommended Posts

Καλή σας μέρα.

 

Σας παρακαλώ μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πεί , αν για την κατασκευή τέντας με βραχίονες , χρειάζεται οικοδομική άδεια ?

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω στην νομοθεσία περί αδειών μικρής κλίμακας δεν απαιτείται...

Ρώτα και στην αρμόδια πολεοδομία της περιοχής σου μήπως αφορά διατηρητέο κτίσμα ή παραδοσιακό οικισμό...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν καταλαβαινω.Το φορουμ ειναι παροχεας υπηρεσιων για ιδιωτες;; Κοβετε ψωμι απο τους συναδελφους ,δεν το εχετε ακομα καταλαβει;

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι; Θα ερχότανε στο γραφείο σου η κοπέλα να σε ρωτήσει αν χρειάζεται άδεια, θα της έλεγες όχι και θα σε πλήρωνε 50 ευρώ την επίσκεψη; Εγώ δεν σε καταλαβαίνω φίλε μου!! Μην το παρακάνουμε κιόλας... Πιο ψωμί έκοψα δηλαδή; Μπορείς να μου το αναλύσεις σε παρακαλώ πολύ...

 

...Και ειδικά εγώ, προσέχω πάρα πολύ καλά πως απαντάω στους ιδιώτες... Για προσεξέ με λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ συνάδελφε KF, ειλικρινά δεν αντιλαμβάνομαι την απορία και το προσβλητικό ύφος σου. Και μάλιστα όψιμα, καθώς το ζήτημα των ιδιωτών έχει -κατά την γνώμη μου- εξαντληθεί. Το ήθος του συναδέλφου στον οποίο επιτέθηκες και η προσοχή με την οποία απαντά σε ιδιώτες δεν δικαιολογεί την στάση σου, απορώ δε πραγματικά που μπήκε στην διαδικασία να σου απαντήσει.

 

Προτείνω προς τους συντονιστές να μεταφέρουν τα οφ-τοπικ μηνύματα στο σχετικό θέμα - ή να τα διαγράψουν.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι; Θα ερχότανε στο γραφείο σου η κοπέλα να σε ρωτήσει αν χρειάζεται άδεια, θα της έλεγες όχι και θα σε πλήρωνε 50 ευρώ την επίσκεψη; Εγώ δεν σε καταλαβαίνω φίλε μου!! Μην το παρακάνουμε κιόλας... Πιο ψωμί έκοψα δηλαδή; Μπορείς να μου το αναλύσεις σε παρακαλώ πολύ...

 

...Και ειδικά εγώ, προσέχω πάρα πολύ καλά πως απαντάω στους ιδιώτες... Για προσεξέ με λίγο...

 

Διαβασε προσεκτικα ολο το τμημα του Φορουμ για τους ιδιωτες και θα καταλαβεις.Τωρα το πως δουλευει ο καθε συναδελφος ειναι δικο του θεμα.

 

Αγαπητέ συνάδελφε KF, ειλικρινά δεν αντιλαμβάνομαι την απορία και το προσβλητικό ύφος σου. Και μάλιστα όψιμα, καθώς το ζήτημα των ιδιωτών έχει -κατά την γνώμη μου- εξαντληθεί. Το ήθος του συναδέλφου στον οποίο επιτέθηκες και η προσοχή με την οποία απαντά σε ιδιώτες δεν δικαιολογεί την στάση σου, απορώ δε πραγματικά που μπήκε στην διαδικασία να σου απαντήσει.

 

Προτείνω προς τους συντονιστές να μεταφέρουν τα οφ-τοπικ μηνύματα στο σχετικό θέμα - ή να τα διαγράψουν.

 

Συναδελφε προφανως δεν εχεις δει σε αυτο το τμημα του φορουμ οτι πολλες φορες εχω αναφερει το ποσο λαθος (κατα τη γνωμη μου βεβαια) ειναι να υπαρχουν λυσεις ή προτασεις επι θεματων ιδιωτων. Ουτε επιθεση εκανα σε κανεναν ουτε οψιμο ειναι το ενδιαφερον μου.

Εκφραζω την αποψη μου ελευθερα.

 

Παρατήρηση: Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Edit".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ,ilias

Link to comment
Share on other sites

Το αρχικό ερώτημα απαντήθηκε από το συνάδελφο Γιάννη.

Όλα τα υπόλοιπα μηνύματα είναι εκτός θέματος και πραγματικά δεν καταλαβαίνω την σημασία ύπαρξής τους.

Το παρόν κλειδώνεται.

ilias

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.