Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Χτισίματα - Σοβαντίσματα


Recommended Posts

Ένα λεπτό γιατί όσο ζεις μαθαίνεις.

Η μηχανικός μου είπε ότι για την επίβλεψη θέλει 1000.ε. έξτρα από της άδειες που χρειάζομαι είναι ετσ!!

Μου λέτε παρακάτω ότι να του κλείσω την δουλειά με το σύνολο τον εργασιών του χτίστη/σοβατζή όχι με τα τ.μ

Η προσφορές για τα πράγματα που θα μπούνε στο σπίτι,κουφώματα,κουζίνα,καλοριφέρ,ηλεκτρολόγος,υδραυλικά κ όλα τα άλλα είμαι οκ έχω κάνει τον προϋπολογισμό μου..

Link to comment
Share on other sites

το κόστος της αδειας συμπεριλαμβάνει και την επίβλεψη.

 

εκτος και αν η μηχανικός σου σου έχει κάνει άλλη συμφωνια και σου έχει κάνει έκπτωση στην αρχική τιμή και σε περιπτωση που θελήσεις να έχεισ την επίβλεψη της θα ήθελε 1000 ευρώ παραπάνω.

 

το εξτρά λοιπον δεν είναι η σωστή λ'εξη διότι ενδέχεται να σου έχει κάνει έκπτωση στην αρχική τιμή. πράγμα που από ότι φαίνεται μά΄λλον αυτό έχει συμβεί διότι εξ αρχής θα της είχες πει ότι θα τα κάνεις όλα μόνος σου και πολύ "επάγγελματικά" στην αφαίρεσαι από την αμοιβή της.

τα πάντα όπως και με τα συνεργεία ειναι θέμα συμφωνίας.

 

χάρης

Link to comment
Share on other sites

επομένως "σωτά" δεν σε χρέωσε για επίβλεψη αλλά τώρα δεν την έχεις χωρις να πληρώσεις.και θα πληρώσεις για τις γνώσεις τησ και όχι για την καθημερινή παρουσια της στο έργο.

 

συζήτησε το μαζί της. τισ έχεισ ανάγκη τις γνώσεις της.

 

χάρης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.