Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η/Μ - ενεργειακό ερώτημα: Ηλεκτροδοτηση νεου διαμερισματος


Liberta

Recommended Posts

Εχουμε τριωροφη οικοδομη με αδεια του 1992 και θεωρηση για αποπερατωση του 2010. Φετος τελειωσαμε τον 3 οροφο μονο, (ο πρωτος και ο δευτερος ειναι στα σοβατισματα απ το 1993). Θελω να ξεκινησω διαδικασια ηλεκτροδοτησης για να κατοικησω το διαμερισμα που τελειωσε. Τι σημαινει οτι το πιστοποιητικο του ηλεκτρολογου μου θελει θεωρηση απ τη ΔΟΥ μου και τη ΔΟΥ του? ειναι καποια απλη σφραγιδα ή θα γίνει ελεγχος τιμολογιων και αποδειξεων σε αυτη τη φαση, γιατι μου λειπουν ακομα τα τιμολογια των μαραγκων για πορτες και ντουλαπες. Ισχυει οτι θελει θεωρηση και απ τις δυο ΔΟΥ επειδη η αρχικη αδεια ειναι πριν το 1994? Γνωριζετε αν τη θεωρηση απ τη ΔΟΥ του ηλεκτρολογου πρεπει να την κανει εκεινος ή να παω εγω? Μπορω να κανω αιτηση για να παρει ρευμα και η σκαλα (η οποια ειναι ακομα με τα μπετα δεν εχουμε περασει μαρμαρα, οπως δεν εχουμε φτιαξει ακομα και την κεντρικη εισοδο). Για να παρω ΤΑΠ απ το δημο, χρειαζεται και κατι αλλο εκτος απο ενα χαρτακι που μου εδωσαν στη ΔΕΗ? (εκεινοι ειπανε οτι με το χαρτακι θα μου δωσουν το ΤΑΠ). Σιχαινομαι τη γραφειοκρατια και θελω να ειμαι οσο το δυνατον προετοιμασμενη απο χαρτια στην καθε υπηρεσια. Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.