Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απόκτηση άδειας καυστηρατζή


gloss

Recommended Posts

Είμαι ηλεκτρολόγος κάτοχος της Α αδείας 1ης ειδικότητας εδώ και 10 χρόνια και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάνενας συνάδελφος πως μπορώ να πάρω 1 χρόνο προυπηρεσία για καυτηρατζής χωρίς να κολήσω ένσημα ΙΚΑ, μπορώ δηλαδή να κόψω κάποια τιμολόγια οτι συνεργάστηκα με τον Χ μηχανολόγο ή καυστηρατζή και αυτό να μετρήση ως προυπηρεσία; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ενας πολιτικος μηχανικος βασει τιμολογιων(εαν ειχες με καποιον συνεργασια) θα σ'εξυπερητουσε,η¨ καποιος μηχανολογος ηλεκτρολογος,παντα βεβαια με εκδοση τιμολογιων,αυτα ειναι που χρειαζεται η Διευθυνση Βιομηχανιας

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι γίνεται ναι,πάντα με έκδοση τιμολογίων.Δ.λ.δ θα πρέπει να κόβεις τιμολόγια στον ηλεκτρολόγο η μηχανολόγο που θα συνεργαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις αλλά τελικά τηλεφώνησα στο υπ. βιομηχανίας και μου είπαν ότι δέχονται ως προυπηρεσία μόνο ένσημα ΙΚΑ και για την δική μου περίπτωση απαιτούνται ένσημα ενός έτους.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις την 2 κατηγορία θα θέλεις 6 μήνες ένσημα.

───────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.