Μετάβαση στο περιεχόμενο

Για το Μητροπολιτικό Πάρκο του Ελληνικού


myri

Recommended Posts

το ελληνικο παει με αργυρουπολη....και θα βγει δημαρχος απο αργυρουπολη κατα μεγαλη πιθανοτητα...

βουλα-βουλιαγμενη -βαρη θα βγει ο σεριφης !!!

και γλυφαδα γινεται το ελα παρε κοσμε...θα κατεβει και ο βαψομαλλιας ..

 

μυρι να σου πω επειδη μενω εκει κοντα τι θαθελα...

 

να υπαρχει ενας μεγαλος ποδηλατοδρομος με λιμνουλες που το χειμωνα να γινεται και για πατιναζ...

να εχει εναν μικρο ζωοολογικο κηπο με προβατα, κατσικακια, κτλ να βλεπουν τα παιδια τι ειναι τα ζωακια και οχι φωτογραφιες...

ναχει χωρο για πικ νικ ...

να υπαρχει χωρος στυλ γκαζον για αθληματα...

μια πιστα για σανιδα και για ορειβασια...

οι χωροι αθλησης πουμουνκαι εθελοντης να γινουν για το κοινο να παιζουν ερασιτεχνικα μεγαλοι-μικροι

ναχει φυλαξη απο ιδιωτικη ασφαλεια μην γινει κεντρο διερχομενων..

η βλαστηση ναναι ΑΥΣΤΗΡΑ ελληνικη...οχι φοινικες και αλλες γκλαμουριες...θα μπορουσα να μιλαω μερες για τα ελληνικα φυτα και ποσα ανθεκτικα ειναι χωρις πολυ νερο...

να γινει και ενας χωρος λυνα παρκ μικρο...

 

γενικα ενα παρκο ζωντανο και ΑΥΤΟΝΟΜΟ...μην ειναι τσιφλικι του καθε δημαχρου επειδη ειναι διπλα στο τσιφλικι δημο του...

 

 

αλλα ολα αυτα ποιος θα δωσει τα λεφτα?

 

επομενως ας δοθει ενα μερος για εσοδα ωστε να συντηρουνται τα υπολοιπα...

 

και πως μιλανε οι δημοι? συγκεκριμενα ο δημος γλυφαδας προσπαθει να βαλλει εντος σχεδιου τους προποδες του βουνου το κομματι μεταξυ τερψιθεας και πανοραμα βουλας και το ιδιο προσπαθει ο δημος αεργυρουπολης για τους κληρονομους @@@...

 

δλδ τοσα χρονια στους προποδες δεν μπορουσαν να κανουν δραστηριοτητες βουνου?

 

οχι τπτ αλλο οταν ερχεται η ΔΕΗ φορτωνω που πληρωνω πιο πολλα για τον δημο αποτι στην ΔΕΗ !!!

Link to comment
Share on other sites

Myri υπερβάλλεις...Αποδείχθηκε ότι όταν λέμε ελεύθερα για το κοινό ειδικά για χώρους όπως πλατείες, πάρκα, παιδικές χαρές, στάδια κλπ... σημαίνει εγκατάλειψη...

Μη σε πιάνει το πατριωτικό σου... Τόσο εμείς όσο και οι μετανάστες που καταλαμβάνουν αμέσως τους χώρους αυτούς είτε ως μικροπωλητές, είτε ως παρέες είμαστε αμόρφωτοι, βρωμιάρηδες και ότι άλλο μπορείς να σκεφτείς... Ετσι, αφού ούτε λεφτά για καθαριότητα ή αποκατάσταση φθορών υπάρχουν, ούτε πρόστιμα πέφτουν, ούτε αστυνόμευση υπάρχει, τί θέλεις και αντιδράς σε κάτι που θα είναι σίγουρα πολιτισμένο...

Οι κύριοι των σχολών και των συνδέσμων να ξεστραβωθούν να φτιάξουν τα κτίρια του Πολυτεχνείου και των Πανεπιστημίων, να αναρωτηθούν το προφανές, αφού δεν μπορούν να εξασφαλίσουν κονδύλια και ασφάλεια για τα δικά τους κτίρια, πώς θα τα καταφέρουν για τέτοιες εκτάσεις... και μετά να μιλήσουν για κοινωνική παροχή και ελευθέρας βοσκής εκτάσεις... Γιατί τέτοιες εκτάσεις λέτε... Ελευθέρας βοσκής... για τα βόδια - εμάς...

 

****

Αυθαίρετα - της παραλιακής - λέγονται γιατί δεν είναι νόμιμα... Οχι γιατί είναι άσχημα, ούτε γιατί προσβάλλουν το περιβάλλον ή τη κοινωνική ζωή της περιοχής... Στο κάτω κάτω ο Φλοίσβος για παράδειγμα ήταν πάντα μια όμορφη καφετέρια που συγκέντρωνε κόσμο και έβλεπε τη θάλασσα... Οτι κάνεις και στα νησιά.. Εκεί δεν σε νοιάζει η αυθαιρεσία γιατί αποτελεί τοπικό χρώμα.

Μη μένεις σε αυτό που βαφτίσαμε το χώρο... αλλά σε αυτό που είναι και εξυπηρετεί...

Βαφτίζεις παραλία μια περιοχή που το βράδι δεν τολμάς να περπατήσεις; όχι... Η παραλία που ξέρω εγώ και που θέλω είναι γεμάτη παρέες που μαζεύονται στο ηλιοβασίλεμα, πίνουν το καφεδάκι τους, γνωρίζονται, υπάρχουν εκτάσεις για να παίξουν τα παιδιά, χωρίς ο γονιός να πρέπει να έχει και τα ντόμπερμαν μαζί για προστασία ή κανένα παράνομο πιστόλι...

Αν μου εξασφαλίζεις αυτά, με συγχωρείς αλλά την νομιμότητα της εγκατάστασης την έχω γραμμένη...

*****

*****

 

 

Αν κάνεις διακοπές σε σοβαρά ξενοδοχεία με αποκλειστικής χρήσης παραλίες, θα δεις ότι υπάρχει μέχρι και μηχάνημα για το καθαρισμό της παραλίας, υπάρχουν κάδοι, υπάρχουν άνθρωποι που ασχολούνται ΑΛΛΑ υπάρχουν και άνθρωποι που ΕΝΟΧΛΟΥΝΤΑΙ!!! Γιατί πληρώνουν!

Αυτό έχουμε μάθει δυστυχώς! Αν πληρώνουμε είμαστε Ευρωπαίοι! Αν όχι, είμαστε γύφτοι... Σηκώθηκες ποτέ εσύ ή άλλος από εδώ και να ασχοληθεί με τη καθαριότητα του δρόμου του? Με τον καθαρισμό των κάδων? Να καταγγείλεις κάποιον που εσκεμμένα βρωμίζει? Να απαιτήσεις από τον δήμο να είναι καθαρός ο δρόμος ή να μαζευτούν τα μπάζα από τη γωνία; Εγώ όχι, φαντάζομαι ούτε εσύ...

Και για να πάμε στα δικά μας... Απαίτησες ποτέ μια οικοδομή να μη λερώνει 10 τετράγωνα με την άμμο όταν βρέχει; Μπήκε ποτέ πρόστιμο σε οικοδομή χωρίς προστατευμένα υλικά, χωρίς αποκατάσταση πεζοδρομίου, ΧΩΡΙΣ να σκοτωθεί κάποιος και να κάνει μήνυση; Οχι, γιατί η δημοτική αρχή, η δημοτική αστυνομία αλλά και όλοι εμείς ατομικά είμαστε σε λήθαργο...

 

Θέλεις να χαντακώσεις και μια νέα περιοχή που έχει μια ελπίδα, λόγω θέσης;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά κ πάνω στο χαβαλέ,παρολο που όταν διαβάζω ελληνικές απόψεις περί ''πολεοδόμησης'' και ''πνευμόνων πρασίνου'' παθαίνω διαταραχές στο παχύ μου έντερο, να πώ κ εγώ την άποψή μου,ως ταπεινός κ ελεεινός νεοέλληνας......

 

Απόψεις εκμετάλλευσης δημοσίων χώρων από διάφορες κοινωνικές ομάδες:

 

1.Δήμαρχοι

 

Οι βλαχοδήμαρχοι λοιπόν καθώς κ όλοι οι συνυποψήφιοί τους,πάντα τάζουν ''πάρκινγκ'' κ ''χώρους πρασίνου''.Βέβαια,όταν αναλάβουν καθήκοντα,δεν προλαβαίνουν ούτε για πιπί να πάνε διότι τους πάνε εμπλοκή τα ραντεβού για ρουσφέτια.Ως αποτέλεσμα,κοιτάζουν ως πρώτη ανάγκη να δημιουργήσουν θέσεις εργασίας κ μετά λόγω μεγάλων ποσών μισθοδοσίας στο προσωπικό του δήμου δεν τους μένουν ούτε ψιλά για να δώσουν σε πρεζόνια.Έτσι,δεν κοιτάνε ούτε καν να να υλοποιήσουν ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ κ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΕΣ πολεοδομικές μελέτες κ μένουν με το στεναγμό που δεν κατάφεραν να φτιάξουν το πολυπόθητο ''πάρκινγκ'' τους.

 

2.Λαός

 

Ο λαός θέλει ''χώρους πρασίνου'',όμως βελάζει να πληρώνει εξτρά δημοτικά τέλη για να προσληφθούν νυχτοφύλακες.Ως αποτέλεσμα,στο τέλος εξεγείρονται επειδή το πάρκο μαζεύει πρεζόνια κ άλλες διαφορες χαριτωμένες πεταλουδίτσες της νύχτας,κ το θεωρούν ''κακή επιρροή'' στα παιδιά τους.Μαζεύονται σε συλλόγους κ πάνε κ πρήζουν τα τρυφερά του δημάρχου να ''κλείσει'' το πάρκο.Η περίπτωση αποικισμού του πάρκου από λαθρομετανάστες είναι μόνο ένα κλικ βέβαια από τη λαϊκή εξέγερση.

 

3.Έλληνες μηχανικοί

 

Οι έλληνες μηχανικοί έχουν την εξής ιδιομορφία:δεν συνειδητοποιούν τις δυνατότητες της ελληνικής οικονομίας.Προσπαθούν να προσαρμόσουν τη σκέψη τους με ένα διεστραμμένο τρόπο έτσι ώστε να επιτύχουν το ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ:να συνδυάσουν ''πολεοδόμηση'' κ ''αστικό ιστό'' σε μια πόλη η οποία ουδέποτε πολεοδομήθηκε βάσει μελέτης,αλλά από τους ίδιους τους κατοίκους της προ 100ετίας!!!!!!Θεωρεί λοιπόν ο έλληνας μηχανικός ότι ΜΠΟΡΕΙ να ''πολεδομήσει'' ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩ!!!!!!!Ο έλληνας μηχανικός είναι απλά ένα φανταστικό είδος,που θα είχε χρησιμότητα στον πλανήτη της παπαρούνας,εκεί όπου το όπιο ρέει αφθονο κ τα πουλάκια κελαηδούν.

 

4.Κοινωνικές ομάδες υπέρ του περιβάλλοντος

 

Αυτοί αφενός μεν έχουν δίκιο,αφετέρου πρέπει να αποδεχθούν ότι η ίδια η οικονομία της χώρας δεν μπορεί να προχωρήσει χωρίς να σπάσουν αυγά.

 

5.Εργατοτεχνικός κόσμος

 

Αυτοί χέστηκαν για οτιδήποτε,αρκεί να αποφασιστεί να κτιστούν κτίρια έτσι ώστε να βγει το μεροκάματο.

 

 

6.Πολιτικοί και πολιτεία

 

Αυτοί κ αν χέστηκαν.Θα εισπράξουν κ το μπόνους τους άπαξ κ ελευθερώσουν το πεδίο από τις κοινωνικές αντιδράσεις κ αποφασίσουν το καζίνο.

 

7.Τί λέει ο zavi για όλα αυτά:

 

Κατά πρώτον σε περίπτωση πάρκου,o zavi απαιτεί να δει με τα μάτια του μια ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑΚΗ μελέτη που να εξυπηρετεί ΚΑΙ ΑΜΕΑ.Διότι,αν ο zavi κληθεί να πληρώσει ως πολίτης για να πάρει τη δουλεία ένας από τους μεγαλοεργολάβους-πρώην αφεντικά του zavi,τότε ο zavi γουστάρει να δει ένα τεράστιο πάρκο που θα εξυπηρετεί ΟΛΟΥΣ τους δήμους με γρήγορη κ εύκολη πρόσβαση.Άρα ήδη ξεκινάμε να μιλάμε ΓΙΑ ΔΙΣ ευρώ,κ όχι για ένα έργο πρασίνου άρπα-κόλλα.Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι σε όλο τον κόσμο,τα τεράστια πάρκα πολεοδομήθηκαν με βάση τις ανάγκες των βασιλέων τους για κυνήγι,το Λονδίνο να έχει ένα Hyde Park,η Νέα Υόρκη ένα Central Park,με διαμορφωμένους αστικούς ιστούς να τα εξυπηρετούν με κάθε πιθανό τρόπο,κ εμείς να φτιάξουμε ένα τεράστιο πάρκο όπου θα καταλήξουμε να το χρησιμοποιούμε ως οικόπεδο για τους γύφτους......

 

Επίσης

 

Τί είδους δραστηριότητες θα ανοίξουν σε αυτό το πάρκο,κ γιατί παρακαλώ να μη χρησιμοποιήσουμε αυτή την έκταση ως εδαφική ανταλλαγή-απαλλοτρίωση για να απελευθερωθούν ΑΛΛΟΙ χώροι σε δήμους που ΑΜΕΣΑ έχουν ανάγκη?Διότι εκεί κάτω στην παραλιακή,υπάρχουν ΤΟΣΟΙ κ ΤΟΣΟΙ χώροι αναψυχής,ενώ εδώ στο κέντρο έχουμε μείνει να θαυμάζουμε ένα ''αττικό άλσος''......

 

Τέλος:

 

ΠΟΙΟΣ ακριβώς πρότεινε ''χώρο πρασίνου'' υποχρεωτικά?????ΓΙΑΤΙ να μη δοθεί η έκταση σε επενδυτές για τεράστιους ουρανοξύστες ώστε να στεγάσουν οικονομικά ΟΛΕΣ τις δημόσιες υπηρεσίες της Αθήνας (μιας κ ήδη με το πάρκο κ την πρόσβαση το project έχει χοντρύνει ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ....)?ΓΙΑΤΙ να μη γίνει ένα από τα μεγαλύτερα φωτοβολταϊκά πάρκα-ανεμογεννήτριες σε όλη την Ευρώπη????ΑΠΑΙΤΩ να μάθω ποιός κ με ποιά Κ-Ρ-Ι-Τ-Η-Ρ-Ι-Α αποφασίζει το μέλλον μιας έκτασης που κατά το 1/10.000.000 ανήκει σε ΕΜΕΝΑ.Και το απαιτώ,διότι ώς νεοέλληνας πολίτης,είμαι κ εγώ ΜΕΤΟΧΟΣ σε αυτή την επιχείρηση.

 

Από την άλλη,τώρα που το σκέφτομαι,ας το πουλήσουν ΟΣΟ-ΟΣΟ για να πληρώσουν κάνα μισθό κανενός τύπου που διορίστηκε κ πίνει καφέ.Αυτό ΝΑΙ,πιό κοντά στην ελληνική πραγματικότητα μου μοιάζει!!!!!!!!Οπότε λέω με κλειστά μάτια ΝΑΙ στον άραβα,του πουλάω όσο-όσο την έκταση για να πληρωθεί το μισθό του ο πολύτιμος συνάνθρωπός μου με το μπάρμπα στην Κορώνη!!!!:lol:

 

Ορίστε,σας έδωσα έναυσμα να ξεκινήσετε κ εσείς να απαξιώνετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα καζίνο δεν προσφέρει τίποτα σε κοινωνικό επίπεδο, υποβαθμίζει μια περιοχή και αποχαυνώνει τον κόσμο.

 

ας μην γινομαστε τοσο ευκολα αφοριστικοι, το ιδιο μπορει να λεχθει για πολλες χρησεις απο διαφορετικες ομαδες ανθρωπων και για το τι αποχαυνωνει τον κοσμο μπορουμε να συζηταμε ωρες. Μιλαμε για 1 καζινο, οχι για μετατροπη της περιοχης σε κεντρο τζογου των βαλκανιων ουτε για συγκεντρωση εξω απο το καζινο ολων των κακοποιων στοιχειων. Που τα εχετε δει αυτα, αναρωτιεμαι, και τα λετε? εχετε παει ποτε σας σε κανενα καζινο? ειδατε καμμια υποβαθμιση της περιοχης? Σε ολο το κοσμο στις καλυτερες γειτονιες ειναι. Σε δυο πολεις που προανεφερα εχει γινει μια αλλου ειδους στρατηγικη αναπτυξη που εχει τοση σχεση με το δικο μας το θεμα οσο εχει και το Μονακο.

 

Τις αρχές ποιός θα τις βάλει η Μπιρμπίλω η ξερόλα ή ο Γιωργάκης;

Πριν ανοίξουν το στόμα τους συμβολέυονται και κανένα ειδικό πχ το ΤΕΕ ή τον ΣΑΔΑΣ ή κάποιο Ίδρυμα

 

Σκεφτειτε ποσο σοβαρα αντιμετωπιζεται ο θεσμικος μας ρολος.....Οι αλλοι φταινε παλι? Εγω δηλωνω οτι ειμαστε ολοι για τα μπαζα και καλα κανουνε και ΔΕΝ μας ακουνε, γιατι θα γινει παλι της ομονοιας, που ηταν το 1981 ολη πρασινη και τωρα ειναι ολη τσιμεντο και +5 βαθμους κελσιου οταν την διασχιζεις.

 

Να διώξουμε πάλι την κατοικία όπως έγινε στου Ψυρρή με την και καλά ανάπλαση της περιοχής.

 

τι σχεση εχει το "ειπαν του γαιδαρου να χεσει και ξεκωλωθηκε" που εγινε στου Ψυρρη με το να μπει ενα καζινο σε μια αναπτυξη 5000 στρεμματων ρε συ?

 

Απο προχθες που υπεγραψαν το προσυμφωνο, με πηραν 3 αραβες παλιοι πελατες που ο ενας μου εστειλε τον αλλον για σπιτια, και μου ειπαν να κοιταω για ακινητα στη γλυφαδα και στη βουλα, ακουσαν μαρινα, αεροδρομιο και τα λοιπα και θελουν απο Ψυχικο να κατεβουν κατω πριν ανεβουν οι τιμες. εγω μιλαγα εχθες στο τηλεφωνο για αυτο το πραγμα, και ακουω τωρα οτι θα υποβαθμιστει η περιοχη....

 

Η εκταση ειναι τοσο μεγαλη που οι γυρω γυρω κατοικιες οχι μονο δεν θα φυγουν αλλα θα παρουν και αξια και εδω ειμαστε να τα συζηταμε αν γινουν ολα αυτα, και δεν βρουμε τιποτα υπο εξαφανιση εξωτικες αχιβαδες στην παραλια.

 

Ξαναρωταω, εχετε παει σε κανενα καζινο ποτε? Αν δεν ειναι πριβε και κρυμμενα οπως στο Λονδινο, ειναι στα καλυτερα ξενοδοχεια ή στην καλυτερη περιοχη οπως στη Γερμανια. Μηπως νομιζετε οτι τραβανε τιποτα φτωχαδακια τα καζινο ανα τον κοσμο? Νομιζετε οτι παει κανεις για να πιει ή για να μαστουρωσει ή για να ακουει δυνατα μουσικη? Αναρωτιεμαι ολοι αυτοι που μιλαν για λάς βεγκας, εχουν διαβατηριο?

 

 

 

Δε βλεπω κανένα σχόλιο σχετικά με τον δημόσιο χώρο. :(

Στην Ελλάδα ο δημόσιος χώρος ταυτίζεται με τα τραπεζάκια που βγάζουν οι καφετέριες. ΕΛΕΟΣ

Και ειδικά σε αυτό εμείς οι Αρχιτέκτονες φέρουμε μεγάλη ευθύνη.

 

1000000% μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Ώπα howard για περίμενε λίγο...Γενικά συμφωνώ μαζί σου, αλλά καζίνο υπάρχουν και στην Ελλάδα...δεν είναι απαραίτητο να πάει κανείς στο Monaco για να δει...

 

Τώρα, για τα δύο που ξέρω τι παίζει (Λουτράκι + Ρίο), εεε δεν θα έλεγε κανείς ότι είναι και στις καλύτερες γειτονιές...

 

Και για την πλειοψηφία του κόσμου που πάει σε αυτά, δεν θα έλεγε κανείς ότι είναι και οι πιο σοβαροί επιχειρηματίες...

 

Αλλά εδώ μπλέκουμε με το θέμα του τζόγου, που είναι μια άλλη μεγάλη συζήτηση...

Link to comment
Share on other sites

μωρα καλα τα λες και μαλιστα ηθελα να γραψω οτι μονο στην ελλαδα υπαρχει χαμηλο επιπεδο στα καζινο αλλα ειπα λογω οφ τοπικ να μην το γραψω.

 

τωρα, αμα μας τυχει εμας να κανουν οι αραβες εδω το μοναδικο γυφτοκαζινο, και ολοι οι ταλαιπωροι αλογομουρηδες μαζευτουν στο ελληνικο αντι για το λουτρακι (εκει πανε ολοι οι περιεργοι να ξερετε), τι να πω ρε παιδια, θα εχετε δικιο. Εγω πιστευω οτι θα τρωνε πορτα ολη δικη τους για να παιζει μεσα ο εμιρης και τα 27 χιλιαδες ξαδελφια του αλλα ειμαι προκατειλλημενος...

Link to comment
Share on other sites

1. ναι πήγα στο Λουτράκι (μια και το ανέφερες)

από τη μια το καζίνο, απέναντι το στριπτιτζάδικο

δε θα μιλίσω για το απέξω , μέσα θαυμαζεις την παρακμή .... προσοχή καμμία σχέση με τις ταινίες ή τα σίριαλ

 

2. προσωπικά μου αρέσει η ομόνοια (αλλά πάλι άσχετο)

 

3. στην Ελλάδα έτσι καταλαβαίνουμε τη λέξη "ανάπλαση" όπως στο παράδειγμα του Ψυρρή

και τις τηρούμε τις παροιμίες

 

αυτο με τους Άραβες είναι το μόνο ευχάριστο που διαβάζω

 

Μηπως νομιζετε οτι τραβανε τιποτα φτωχαδακια τα καζινο ανα τον κοσμο?

στάνταρ δεν εχεις πάει σε ελληνικό καζίνο, εκτός αν πήγες Χριστούγεννα και ίσως ήταν λίγο πιο γκλάμουρους

 

λοιπόν εμένα την πιο μεγάλη εντύπωση μου έκαναν οι Φιλιππινέζες οικιακές βοηθοί με τις οποίες ήταν γεματος ο τόπος

μου φαινόταν περίργο να δουλέυουν μέρα-νύχτα και το ΣΚ να πηγαίνουν να τ'ακουμπάνε στο καζίνο

μετά έβλεπα ένα ντοκυμαντερ στην τηλεόραση που έδειχνε πως τις Φιλιππίνες το έχουν παράδοση να τζογάρουν

Link to comment
Share on other sites

Για Φιλιππίνες δεν ξέρω, αλλά οι Άραβες παίζουν στα καζίνο; Όχι τίποτ' άλλο αλλά νομίζω ότι το απαγορεύει το κοράνι...

 

Μ' αυτά και μ' αυτά φεύγει πολύ off-topic το θέμα...Myri είσαι και συντονίστρια...ρίξε από μια κάρτα σε όλους μας...;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.