Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συζήτηση για την εξυπηρέτηση στο ΤΣΜΕΔΕ


aware

Recommended Posts

Τελικά το παράβολο πληρώνεται στο ταμείο του ΤΣΜΕΔΕ, αφού εκδοθεί πρώτα γραμμάτιο πληρωμής του από τα γκισέ του τμήματος εισφορών. Μου είπαν και πάλι σήμερα στη διαμαρτυρία μου γιατί υφιστάμεθα τέτοια ταλαιπωρία, ότι το υπουργείο, τους ενημέρωσε ...στις 20 Αυγούστου παρά το ότι ο νόμος ήταν ήδη σε ισχύ από της 15 Ιουλίου. Αυτά συμβαίνουν αν τρέχεις να ψηφίσεις νόμους "νύχτα" (καλοκαιριάτικα) και καπάκι τρέχεις να φύγεις διακοπές...

Link to comment
Share on other sites

Την 1η επαφή μου με το τσμεδε θα την χαρακτηριζα αρνητική.

 

Αρχικα στο τηλεφωνο στο τοπικό υποκατάστημα,δεν γνωριζαν καν οτι μπορω να γραφτω στο τσμεδε. (ΤΕΙ - ΕΔΕ).

Ενταξει,λυθηκε αυτο.

Κατα 2ο δεν γνωριζαν τα δικαιολογητικα.

Ευτυχώς το σαιτ ειναι μοντερνο/ενημερο και τα ειχα ετοιμασει ολα.

Για το πρωτόκολλο δεν το συζητω.

Μονο που δεν με βρισαν...

 

Το μονο που με εκνευρισε πολυ,το εξης.

Οι αιτησεις,εγγραφα κτλ, πηγαινουν ολα στο κεντρικο τσμεδε στην αθηνα, με ταχυδρομειο μια στο τοσο.

Οπου εκει,λογω "φορτου" εργασίας η εγγραφή αργεί τουλάχιστο 20-30 ημερες.

Οπότε,χωρις αρ. τσμεδε, δεν μπορεις να εκδοσεις βιβλιαριο,δεν μπορεις να γραφτεις στις εγγυητικές.

Και ας μην ξεχνάμε,πως πληρωνεις ενα κοινό μηνα ασφαλισης σε 2 ταμεια,τεβε και τσμεδε.

Ελλάς...

Link to comment
Share on other sites

Χτες ήμουνα ΤΣΜΕΔΕ...

Πήγα για έξι δουλειές διότι το τοπικό από καιρό δεν εξυπηρετεί (δεν έχει ελεγκτή)...

 

Αφού περίμενα γύρω στην μισή ώρα σε μία ουρά για να μιλήσω με υπάλληλο, τελικά με έστειλε αλλού όπου γινόταν ο χαμός! Στο ημιόροφο ήταν πάνω από 50 οργισμένοι άνθρωποι χωρίς νούμερα...

Στο ισόγειο που πήγα για νοσήλεια (αν θυμάμαι καλά) τα νούμερα είχανε κλείσει από τις 10:00.

 

Εγώ ρε παιδιά για να είμαι στις 10:00 στο ΤΣΜΕΔΕ πρέπει να φύγω από Χαλκίδα στις 8:00 και πάλι χλωμό αν θα γίνει η δουλειά μου.

 

Τελικά έφυγα παντελώς άπραγος!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.