Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

Δε σε κατάλαβα. Αυτό που εννοούσα ήταν ότι άκουσα να προτείνουν "ελάτε μετά 4 μήνες για περαίωση". Εννοείται ότι την επόμενη φορά που θα ξαναπάω (η 7η ή 8η θα είναι για το συγκεκριμένο ΤΣΑΝΤΗΡΙ-γιατί περί πολεοδομίας δεν πρόκειται!) θα είναι για να τους πάω τα παραστατικά της εξόφλησης και να πάρω τις 2 αιτήσεις σφραγισμένες με 3 σφραγίδες. Οτιδήποτε διαφορετικό από αυτό διανοηθούν να ζητήσουν (του τύπου "άστα και ξαναέλα σε 3 τέρμινα να πάρεις την περαίωση") σημαίνει την επάνοδό μου με εισαγγελέα πλέον.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tpanag.

 

Στο πανω μερος του εντυπου (υπολογισμός ειδικού προστίμου) υπάρχει ο αριθμός δήλωσης. Πρίν μια εβδομάδα ειχαν ετοιμους προς περαιωση, τους φακέλους μεχρι το νουμερο 14000. Μου ειπαν οτι ισως μεχρι το τελος Δεκεμβριου να ειναι στο νουμερο 16000 ( αλλά το βλεπω χλωμό).

Πληροφοριακά παντως, φακελοι που τους καταθέσαμε για προστιμο τον Ιουνιο (και των οποιων το προστιμο βγηκε την περασμενη εβδομαδα), εχουν νουμερο 23500, οπότε καλή υπομονή για τήν περαίωση..

Edited by pavloselef
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάντως στη πολεοδομία Ευόσμου, βρίσκονται στις δηλώσεις του Ιουνίου όπως με ενημέρωσε τηλεφωνικά ένας υπάλληλος.

Δεν υποτίθεται ότι η προθεσμία πληρωμής λήγει στο τέλος του μήνα;

Link to comment
Share on other sites

steve 100

Μιλάς για τίς περαιώσεις του 3843 πάντα έτσι;

Οι πληρωμές πρεπει να γίνουν μέχρι το τέλος του μήνα, αλλά οι περαιώσεις μπορουν να γινουν και αργότερα απο αυτήν τήν ημερομηνία. ( Ακόμα και μήνες αργότερα, μου εχουν πεί στο Αιγάλεω).

Link to comment
Share on other sites

Tpanag.

 

Στο πανω μερος του εντυπου (υπολογισμός ειδικού προστίμου) υπάρχει ο αριθμός δήλωσης. Πρίν μια εβδομάδα ειχαν ετοιμους προς περαιωση, τους φακέλους μεχρι το νουμερο 14000. Μου ειπαν οτι ισως μεχρι το τελος Δεκεμβριου να ειναι στο νουμερο 16000 ( αλλά το βλεπω χλωμό).

Πληροφοριακά παντως, φακελοι που τους καταθέσαμε για προστιμο τον Ιουνιο (και των οποιων το προστιμο βγηκε την περασμενη εβδομαδα), εχουν νουμερο 23500, οπότε καλή υπομονή για τήν περαίωση..

 

 

Τώρα μόλις το βλέπω το ποστ σου. Λοιπόν έχω αριθμούς δήλωσης 22000κάτι. Δεν έχω δώσει καν ακόμα τα έντυπα στην πελάτισσα. Θα μπορούσα να τα είχε δώσει πριν 10 μέρες να τα είχε πληρώσει και να μου είχε δώσει τα παραστατικά. Μπορεί να της τα δώσω στις 28/12 για να τα πληρώσεις στις 30/12 και να μου τα δώσει (τα παραστατικά της πληρωμής) στις 10/2/2012. Σε κάθε περίπτωση (είτε είχα πάει με τα παραστατικά στην Πολεοδομία για την περαίωση χθες, είτε πάω στις 11/2/2012, αυτονόητο είναι ότι η 3η σφραγίδα θα μπεις στις αιτήσεις επιτόπου θα πάρω τις αιτήσεις και θα φύγω (αλλιώς θα ζητήσω νομική συνδρομή γιατί δεν πρόκειται να συνεχίσω το παιχνίδι τους).

Link to comment
Share on other sites

Στον εύοσμο έχουν στείλει ταχυδρομικός τα πρόστιμα για φακέλους μέχρι 20/5/11 οι οποίοι θα φτάσουν τέλος της εβδομάδας. Για τους υπόλοιπους κανονίστε ρεβεγιόν παραμονής πρωτοχρονιάς με τους πελάτες για να τους δώσετε τα πρόστιμα πριν αλλάξει ο χρόνος!

Link to comment
Share on other sites

Αραγε θα δοθεί επίσημα επιπλέον παράταση για αυτές τις καθυστερήσεις η' η κάθε πολεοδομία θά προχωράει ανάλογα μόνη της;

Edited by pavloselef
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι με τους απαραδεκτους στα ΜΟΥΔΑΝΙΑ εχει ασχοληθει κανενας?

Εστειλα τρεις φακελους ταχυδρομικα στις 27/10, πριν μαθω για την παραταση και αφου μου ειπαν οτι ραντεβου πλεον δεν κλεινουν, μονο ταχυδρομικα.

Μετα απο εναμιση μηνα καθημερινων πολλαπλων τηλεφωνηματων χωρις απαντηση σημερα μια υπαλληλος σηκωσε κατα λαθος το τηλεφωνο για να καλεσει αλλου, οποτε και μιλησα.

Ο ενας απο τους τρεις φακελους δε βρεθηκε. Οι αλλοι δυο πρωτοκολληθηκαν. Στην ερωτηση μου για τα προστιμα απαντησε: ε, θα βγουν καποια στιγμη, ελατε απο δω και βλεπουμε.

Τι να κανω?

Υπαρχει καποιος που εχει καταθεσει εκει τελευταια??

Edited by leo_zen
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.